FC Barcelona 4:0 CA Osasuna

Barcelona si v 11. kole LaLigy pohodlně poradila s Osasunou, na čemž se podíleli čtyři různí střelci. Obávat se ale bude o zdravotní stav dalšího obránce, neboť si Clément Lenglet poranil kotník.

Ronald Koeman tentokrát vsadil na rozestavení 4-3-3, kdy práci na křídlech často obstarávali beci Alba s Destem a v útoku stejně jako proti Kyjevu nastoupil s devítkou Braithwaite. Hra byla od začátku vcelku jednostrannou záležitostí, protože Osasuna výhradně bránila.

Hodně vidět byl Griezmann a do koncovky se tlačil rovněž Coutinho, který v 11. minutě dostal první velkou šanci po zpětné nahrávce od prvního jmenovaného. Střelu brazilského záložníka však na brankové čáře zablokoval Unai García. Ojedinělou příležitost hostů měl v 18. minutě Budimir, který si před Minguezou naskočil na centr (byť možná v ofsajdu), ale balon letěl vysoko.

Barcelona tak pokračovala v náporu, nicméně ani jí se docela dlouho nedařilo s nerozhodným stavem pohnout. Messi byl hodně nevýrazný a další Griezmannův pokus zastavil Herrera. Ovšem zhruba po půlhodině utkání konečně padl první gól. Skvělou možnost ke skórování měl už Coutinho, kterého ještě Herrera vychytal, ale míč pak přece jen do sítě dotlačil Braithwaite.

Ačkoliv domácí poté zvolnili, soupeře zpátky do zápasu nepouštěli a před přestávkou vedení navýšil Griezmann. Jeho krásný volej jistě bude aspirovat na gól kola.

Po změně stran Osasuna musela být aktivnější a její snaha rozhodně nebyla beznadějná, protože provizorní barcelonská defenziva pochopitelně chyby dělala. Ter Stegen tak hned zkraje druhé půle musel zakročit proti pokusu Rubéna Garciíí a Roncaglii.

Chyb se ale dopouštěli také obránci navarrského celku, kteří se už nemohli spolehnout na tak vydatnou podporu od zálohy, takže se Barcelona stále bez velkých obtíží dostávala do zakončení. A v 57. minutě přišel gól na 3:0, když se míč odrazil na levou stranu Griezmannovi, jenž nezištně připravil jednoduchou střeleckou pozici Coutinhovi.

Blízko čestného snížení měl po sérii střídání Torres, ten však napálil tyč. Vzápětí se rozvlnila síť na druhé straně, o což se postaral střídající Dembélé. Bohužel branka pro centimetrový ofsajd nahrávajícího Trincaa byla anulována.

V 73. minutě se proto jal výhru pojistit Messi, který parádní individuální akcí a prudkou ranou do protipohybu dal zavzpomínat na své dřívější výkony a hlavně na zesnulého Diega Maradonu. Zároveň to byl gól závěrečný, protože Ter Stegen dvakrát vychytal Barju, Trincao těsně minul a Messiho přímý kop v nastaveném čase Herrera vyrazil.

LaLiga - 11. kolo 29. listopadu 2020, 14:00 Camp Nou, Barcelona Digi Sport 3

4 : 0 Antonio Mateu Lahoz