Granada 2:0 FC Barcelona

Páté kolo španělské LaLigy přineslo překvapení v podobě porážky úřadujícího mistra z Barcelony. Ten vyzval jednoho z nováčků soutěže Granadu a na jeho hřišti padl 0:2. Letošní venkovní trápení tedy trvá i nadále a nepomohl ani Leo Messi.

Granada se ujala vedení už ve 2. minutě. Clément Lenglet prohrál vzdušný souboj o míč, následně chyboval Júnior Firpo a míč převzali domácí. Antonio Puertas jej zahrál do vápna, kde jej netrefil ve skluzu Gerard Piqué a míč poslal do sítě z dorážky na čáře Ramon Azeez.

Po poločase ještě přidal druhou branku Álvaro Vadillo, jenž v 66. minutě proměnil penaltu poté, co Arturo Vidal zahrál ve vlastním pokutovém území rukou, což musel ještě prověřit video-rozhodčí. Obě poloviny ale byly v podání Barcelony naprosto katastrofální.

V první půli ani nevystřelila na bránu, v té druhé byly zaznamenány dvě šance. Situaci nezměnil ani Lionel Messi, jenž přišel na druhé dějství spolu s Ansuem Fatim. Argentinec zatím od svého zranění neodehrál kompletních 90 minut a není ani zdaleka v optimální formě.

Barca sice držela míč ve čtyřiasedmdesáti procentech hry, ale to jí bylo k ničemu, když hráči byli monolitičtí. Granada byla lépe organizovaná, lépe tlačila, bránila i útočila. Vítězství si naprosto zasloužila, ačkoliv nutno říci, že proti takto hrajícímu gigantovi to není až tak velký úspěch.

Andalusané vystřelili na bránu Blaugranas pouze třikrát na bránu a na hřišti předváděla svou hru. Současný lídr tabulky chytře bránil, neztrácel míče a dával protivníkovi strašně málo prostoru na poziční útok. Dvěma rychlými přihrávkami se dokázali dostat dopředu.

Z pěti utkání má tak Barcelona pouze 2 výhry, 2 porážky a 7 z možných patnácti bodů. K tomu přidejme tak tak vybojovanou plichtu v Dortmundu a dá se hovořit o krizi týmu, jenž se trápí po fyzické stránce a fotbal je diametrálně odlišný oproti minulému ročníku.

Trenér Ernesto Valverde má určitě nad čím přemýšlet. Antoine Griezmann, Luis Suárez a již zmíněný Piqué mají daleko do ideální fazóny a zdá se, že problém asi skutečně neleží v hráčích, ale v kouči. Je čas skoncovat s předstíráním, že je všechno v pořádku.

Přehled utkání

LaLiga - 5. kolo 21. září 2019, 21:00 Estadio Nuevo de Los Cármenes, Granada Digi Sport 2