Novinky

Luis Suárez si na včerejším tréninku natáhl stehenní sval v pravé noze a čeká ho asi dvoutýdenní rekonvalescence. Do finále poháru by však stejně zasáhnout nemohl, protože byl v semifinále vyloučen. 

Po svém návratu z Itálie byl Gerard Piqué dotázán na madridský pokřik "Piqué, cabrón, saluda al campeón", který během oslav ligového titulu údajně inicioval Dani Carvajal. "Vůbec mě to netrápí. Považuju to za normální – jsou prostě šťastní a slaví. S Carvajalem jsem mluvil a všechno je v pořádku," tvrdí barcelonský stoper.

Leo Messi se díky 37 brankám v uplynulém ročníku stal počtvrté králem střelu ve Španělsku i v Evropě. Ve Zlaté kopačce tak předčil Base Dosta (Sporting Lisabon; 34 gólů), Pierra-Emericka Aubameyanga (Dortmund; 31 gólů) či Roberta Lewandowskiho (Bayern; 30 gólů).

Sergi Roberto ve včerejším zápase odehrál pouze jeden poločas kvůli poraněnému tříslu. Barcelonského pravého beka to ale ani vzhledem k finále Královského poháru tolik mrzet nemusí, protože ve startu do něj mu stejně zabraňuje karetní trest.

Prezident FC Barcelona José Bartomeu po skončení posledního ligového zápasu poskytl rozhovor pro klubovou televizi. "Především chci poděkovat Luisi Enriquemu za jeho úsilí v uplynulých letech," uvedl. "V pondělí 29. května máme v plánu setkání představenstva a oznámíme jméno nového trenéra."

Archiv novinek