Novinky

"Pokaždé, když se El Clásico hraje na Bernabéu, madridští hráči se snaží Messiho zranit. Ramosův zákrok je jasná červená karta."
"Jednoduše se na to musíte podívat. Podívejte na ten zákrok, je to zločin. Hráč je správně vyloučen."
"Messi je génius, Cristiano je skvělý hráč."
"Je úžasné sledovat, co dokáže. Nese tým na svých bedrech. On je génius, všichni ostatní hráči jsou skvělí. Ronaldo je střelec, opravdu dobrý ve vápně, ale v El Clásicu jsme viděli génia, který pro svůj tým získal příznivý výsledek."
"V Clásicu jsem Messiho viděl dělat věci, které jsem nikdy předtím neviděl."

Statistiky naběhané vzdálenosti ukazují, se Barcelona v nedělním Clásicu opravdu nadřela. Vítězný tým naběhal dohromady 105,46 km, oproti 98,75 km hráčů Realu Madrid. Nejvíce se všech se činil Sergi Roberto (12,07 km), po něm Ivan Rakitič (11,48 km) a Jordi Alba (11,30 km). 

Překvapující je pak pořadí v nejvyšší dosažené rychlosti, které ovládl Gerard Piqué s 33,33 km/h! Za ním je pětice los blancos včetně Marca Asensia (33,22 km/h) a Cristiana Ronalda (33,14 km/h). Druhý nejlepší v rámci Barcelony byl Lionel Messi (32,59 km/h). Naopak nejníže se umístili Andrés Iniesta (28,67 km/h), Nacho (28,63 km/h) a Ivan Rakitič (27,87 km/h).

Kompletní statistiky můžete vidět zde.

Sergio Ramos, který včerejší Clásico opět nedohrál, v mixzóně odpovídal na kritiku od Gerarda Piquého. "Že jsou k nám rozhodčí shovívaví? Shovívavost jsme viděli proti PSG," vrátil madridský kapitán rýpnutí svému reprezentačnímu kolegovi. "O rozhodčích mluvit nebudu, není to náš styl. To, co jsem po vyloučení řekl, patřilo Gerimu. On tráví mluvením o rozhodčích celý den a vyvíjí tak na ně tlak. S tolika stížnostmi nakonec dostal, co si přál."

"Nemám s nikým špatný vztah. Každý brání vlastní zájmy, ale po Clásicu se s ním objímat nebudu. Nelituju toho, jak jsem se zachoval, ale lituju, že jsem oslabil svůj tým."

"Červená karta byla přísná a ovlivnila celý zbytek zápasu. Je pravda, že jsem do toho souboje šel pozdě, ale nešlo mi o to Messiho zranit. Messi to udělal dobře, když vyskočil, a jak můžete vidět, ani jsem se ho nedotkl."

Gerard Piqué po výhře Barcelony nad Realem Madrid přilil olej do ohně, když byl dotázán na vyloučení Sergia Ramose. Madridského kapitána červená karta velmi rozčílila a při odchodu ze hřiště věnoval pár slov právě i Piquému. "Až se dostane domů, bude toho litovat, protože to byla jasná červená karta, šel do skluzu s oběma nohama nad zemí. Jsou tu zvyklí na benevolentní rozhodčí, ale dnes to nebyl ten případ," komentoval situaci 30letý stoper.

Rozhodující moment včerejšího El Clásica pro Lionela Messiho znamenal už 500. oficiální gól v dresu Barcelony. Na půl tisíce zásahů potřeboval 577 zápasů, což dělá průměr 0,86 gólu na utkání.

Archiv novinek