Novinky

Podle deníku Sport by brzy mělo být oficiálně potvrzeno prodloužení smlouvy Ivana Rakitiče. Chorvatský záložník sice tuto sezónu nedostává tolik prostoru, ale v Barceloně si přeje setrvat, což klub těší. Kontrakt do roku 2021 ovšem může zajistit Kataláncům také lepší pozici při případném jednání o hráčově přestupu. 

Katalánský Sport píše, že Sergi Roberto, který pod Luisem Enriquem nastupuje jako pravý bek, se cítí být fyzicky i psychicky vyčerpaný. Barcelona s 25letým Španělem od příští sezony počítá do zálohy, avšak nadcházející týdny musí setrvat na své současné pozici. Rotovat by s ním mohl Javier Mascherano. 

Trenérovi Luisi Enriquemu i brankáři Marcu-André Ter Stegenovi po zápase s Leganésem vadilo, že mnozí fanoušci na Camp Nou místo fandění raději nesouhlasně pískali. "Nechápu, proč se na Andrého Gomese pískalo. Bral bych to, kdyby to bylo na mě, je to součást mé práce. Ale hráči mají být podporováni," uvedl Enrique.

"Všichni se na hřišti snaží, jak nejlépe můžou, i když někdy věci nejdou podle našich představ. Zvláště v tak těžkém období potřebujeme podporu. Měli bychom zůstat jednotní. Spolu vyhráváme, spolu prohráváme," řekl v podobném duchu německý gólman.

Jak upozornil deník Marca, dnes proti Leganés se stalo poprvé v historii FC Barcelona, aby v základní sestavě v LaLize nastoupil jen jeden Španěl. Tím byl Sergi Roberto.

Zato skutečnost, že zápas rozhodl Leo Messi, je typická. Letos třicetiletý útočník se díky dvěma zásahům dostalo na čelo ligových střelců (19 gólů) a zároveň se přiblížil magické hranici 500 oficiálních gólů za klub. Po 565 startech má na kontě 487 branek. 

Ter Stegen - Roberto, Umtiti, Mathieu, Digne - Rakitič, Gomes, Rafinha - Messi, Suárez, Neymar

Archiv novinek