FC BARCELONA 5:0 UD LAS PALMAS

Povedený týmový výkon i pohledné individuální akce se Barceloně vyplatily. Soupeře z Kanárských ostrovů téměř k ničemu nepustila a sama vstřelila hned pět branek.

Luis Enrique sestavu značně protočil. Na pravého beka se postavil Vidal, v záloze nastoupil Gomes s Rafinhou a v útoku místo Neymara Arda Turan.

Tato sestava od úvodní minuty předváděla velmi dobrý výkon. Kombinace Barcelony měla myšlenku, k níž se přidalo i rychlé napadání, které dělalo defenzivě Las Palmas velké problémy. Domácí šli navíc brzy do vedení, když jednoduchou, avšak efektivní souhru Vidala a Gomese z první zakončil Luis Suárez.

Bohužel produktivita střelby v dalším průběhu poločasu zůstala typicky barcelonská. Velké šance spálil Rafinha, aktivní Gomes nebo Leo Messi, který za první poločas dokázal v ofenzivě vybojovat hned tři míče. Argentinec neskóroval dokonce ani ve 45. minutě, kdy šel na Javiho Varase úplně sám.

Ale krátce po změně stran i Varas chyboval a blaugranas během sedmi minut prakticky rozhodli zápas. Na 2:0 zvýšil Messi právě poté, co brankář amarillos špatně vyrazil míč; následně téměř chirurgickou práci předvedl Suárez a čtvrtý gól přidal Arda. Je třeba dodat, že Turek měl prsty už v předchozích gólech, kdy na levé straně útoku skvěle zakombinoval s Rafinhou.

Barça tak v novém roce poprvé mohla dohrávat v pohodě a zároveň měla ještě spoustu času na dovršení "manity". Kapitán Messi se o to pokoušel střelou přímo z rohového kopu, ale Varas na překvapivý pokus dokázal zareagovat.

Ze hřiště v závěru odešli Gomes, Suárez a Busquets, jenž také podal výborný výkon. Místo nich naskočili Rakitič, Alcácer a Mathieu.

I zásluhou střídajícího Paca Alcácera přece jen přišel pátý gól, a to v 80. minutě. Odchovanec Valencie se vrhl do protiútoku s Aleixem Vidalem, kterému poslal přesnou nahrávku na jeho první gól v dresu Barcelony.

Primera División - 18. kolo 14. ledna 2017, 16:15 Camp Nou Digi Sport 3

5 : 0 Alberto Mallenco

UD Las Palmas

2' Mesa
Suárez (A - Gomes) 14'
Rafinha 25'
Mascherano (trest další kolo) 29'
Gomes 32'
  41' Lopes
Messi 52'
  55' Boateng
Suárez (A - Rafinha) 57'
Arda 59'
  77' Livaja
Vidal (A - Alcácer) 80'

Ter Stegen - Vidal, Umtiti, Mascherano, Alba - Gomes (62' Rakitič), Busquets (73' Mathieu), Rafinha - Messi, Suárez (68' Alcácer), Arda

Varas - Macedo, D. García (34' Artiles), Lemos, Lopes - Mesa, Castellano - El Zhar (74' Livaja), Gómez (62' M. García), Mesa, Tana - Viera - Boateng

Krásný zápas Vidal konečně ukázal že ho Barca nekoupila z nudy, na druhou stranu kdyby nedal ten goool tak mi vyšel tip 4:0.smiley

14.01.2017, 18:18

Velmi dobrý výkon okořeněný i góly. Messi klasika, Suárez v zakončování jako loni. Mile mě překvapil Vidal, hodně dobrý výkon zakončený ještě i gólem, jsem zvědavý jestli ho bude teď LE stavět více, jestli ne tak to už asi nikdo nebude chápat. I ostatní hráči hráli dobře, doufám že nás to nakopne a budeme takto dále pokračovat i v dalších zápasech!

14.01.2017, 18:22

Zápas sa mi veľmi páčil, aj ked som ho nemohol sledovať ako by som chcel :) Zajtra dúfam vo výhru alebo aspoň bod Sevilla.

14.01.2017, 18:25
Caltic8
Administrátor

Palem mi je trochu líto podobně jako Raya. Taky přijeli s tím, že chtějí hrát fotbal, a dostali čočku.

14.01.2017, 18:30

Tři body do tabulky a čtyři do tipovačky, paráda. smiley Celkově kvalitní výkon, i když nám to Las Palmas hodně usnadnil a dole nás těch prvních 50 minut držela jen naše špatná koncovka. Hra měla šťávu, fotbal v našem podání bavil, Rafinha a Arda potvrdili, že hrají tuhle sezonu ve velmi dobré formě, Gomes jeden z nejlepších, jestli ne nejlepší výkon, u nás a Vidal zase ukázal, že si zaslouží hrát mnohem častěji. Vždycky když nastoupí, tak či počíná nadmíru dobře. Ať už to bylo v LM proti Mönchengladbachu, v poháru proti Herculesu nebo dneska, vždycky předvedl nadprůměrný výkon.

14.01.2017, 18:32
Migueli
Systémový administrátor

Super zápas, ale ty šance z prvního poločasu se prostě musí proměňovat, příště by nás to mohlo mrzet.

Vidalova radost - nejlepší moment zápasu, přeju mu to smiley

14.01.2017, 18:42

Zapas jsem bohužel nevidel, ale super vysledek. Jak ctu reakce, tak Vidal opet potvrdil, ze si zaslouží hrat mnohem casteji. Snad ho bude LE stavet vic a vic. I to, ze v problemech neutekl jinam, o nem neco vypovida. Do kabiny nevidíme, ale minimálne zvenku tu svoji situaci zvládá vic nez profesionalne.

14.01.2017, 19:04
Trismegistos Hema16

Přesně. Vidalovi všechna čest za to, jak dokázal čekat. Bejt alespoň do polovice jako Tiemoko Konaté, tak už by dávno trucoval o přestup. O to víc je pro mne Vidal nyní členem FCB!

15.01.2017, 09:32

Podruhé za sebou slušný výkon Rafinha. Dnes měl prsty ve dvou golech.... což se často o Denisovi nebo Andrém říci nedá...

14.01.2017, 19:07

Vůbec by mě nenapadlo že se dočkám Aleixe v nominaci...a pak navíc základ :) o golu ani nemluvim, ta jeho reakce smiley No prostě fantazie. Vamos Aleix smiley

14.01.2017, 19:17

Náskok realu jsme stáhli na 2 body.smiley

14.01.2017, 20:22

Pekný zápas, druhý polčas si to chalani poriadne užívali. Som rád, že sa Pistolero strelecky prebúdza, Messi ako takmer vždy pekný výkon, Arda celkom slušne, Gomes zahral pekne len to jeho zakončenie, Vidal super, nie preto, že strelil gól ale určite viac rotovať s Robertom no a ostatní tiež spokojnosť. Takže ide sa do San Sebastianu, snáď už konečne prelomíme tú sériu nevydarených zápasov na ich trávniku.

14.01.2017, 20:48

Velice dobrý výkon..ikdyž ta koncovka v prvním poločasesmiley..ale stačilo 7 minut v druhem a hotovosmiley...Vidal zahral výborný zápas,jako vždy když nastoupí,myslím si že by měl Roberto sedět!!Páč není prostě vhodny na pravého beka,něco mu chybí...Gomes výborny,Big Sam jistý jako vždysmiley..Suarez klasika prostě zabiják,hlavně to jeho převzetí míče u toho druhého golu to byla lahudkasmileysmileysmiley..Arda výborny,momentálně ma lepší formu než Ney,takže by se měl LE trošku zamyslet,jeho letošní statistiky mluví za všesmileysmiley..Messi to prostě nestojí ani za komentsmileysmiley..Prostě celý tým zahral skvěle,ikdyž si někteří řeknou že to bylo jen Las Palmas.....VISCA BARCAsmiley

15.01.2017, 07:00

Neviděla jsem to úplně celé, jak se vám zdál Rafinha?

15.01.2017, 07:23
Migueli Tarja

Určitě mnohem lepší, než předchozí zápas. Hodně se mi líbil, ale ještě má dost velký prostor ke zlepšení.

15.01.2017, 09:04
Tarja Migueli

Věřím tomu, že se zápasovou praxí se zlepšovat bude. smiley

15.01.2017, 10:46

Vidal ukázal že sedí zbytečně moc dlouho, vcera super výkon a řekl bych že nejlepší na hřišti na to jak dlouho neměl zápasové vytížení...Lucho ho chvalil, tak snad ho bude teď i víc točit...

15.01.2017, 09:39

Už se těším, až přijde těžký soupeř. To bude zase nových trenérů. To se budou prodávat hráči. Més que un club smiley

15.01.2017, 11:08