UD LAS PALMAS 1:4 FC BARCELONA

Neymar se proti Las Palmas zaskvěl hattrickem a asistencí, po 37. kole však má k titulu blíže Real Madrid.

Barcelona byla nucena nastoupit s netradiční obranou, protože chyběli Sergi Roberto a Piqué a na poslední chvíli vypadl ze základu i Mascherano. Pravou stranu tedy museli zalepit Digne a ligový debutant Marlon.

Právě Digne zvedl hned zkraje zápasu domácí fanoušky ze sedaček, protože mu unikl Jesé a jako poslednímu hráči blaugranas mu nezbylo nic jiného, než se uchýlit k faulu. Ale asi i proto, že se Jesé poroučel k zemi už po lehkém kontaktu, viděl Francouz pouze žlutou kartu. Jednoznačně nebezpečnější přitom do té chvíle byla Barça, jmenovitě Messi, jenže poté byla i její hra dost kostrbatá.

Avšak přímočará akce přinesla úspěch okamžitě. Busquets troufalou patičkou našel na středu hřiště Iniestu, ten poslal přihrávku rozeběhnutému Suárezovi, jenž nesobecky naservíroval míč Neymarovi před prázdnou bránu. Netrvalo dlouho a Neymar zachytil další Suárezův náběh, po němž uruguayský střelec zvýšil na 0:2.

Ani ne po půlhodině hry tak Barcelona mohla zvolnit a v pohodě kontrolovat hru. Další velká šance přišla až ve druhém poločase, kdy proti střele Messiho na poslední chvíli zasáhl Lemos.

Celku ve žlutém tedy stále stačil jen jeden povedený útok, aby opět vykřesal naději. V 60. minutě navíc Jesé ukázal, že barcelonská obrana rozhodně není nepropustná, načež v 63. minutě po dalším protiútoku Las Palmas přece jen snížilo. Po asistenci od Boatenga se prosadil Bigas.

Nadšení nicméně rychle opadlo, protože Rakitičův centr přes Suáreze proletěl až k Neymarovi a bylo to 1:3. V 71. minutě pak rychlonohý Brazilec dovršil hattrick, když na levém křídle předvedl další skvělou souhru s Albou, kterého předtím znovu vysunul Rakitič. V závěru se snažil pátý gól přidat hlavně Messi, jeho pokusy ale Varase nepřekonaly.

Primera División - 37. kolo 14. května 2017, 20:00 Estadio Gran Canaria Digi Sport 1

UD Las Palmas

1 : 4 José González

6' Digne
  23' Neymar (A - Suárez
  27' Suárez (A - Neymar)
Bigas (A - Boateng) 63'
  67' Neymar (A - Rakitič)
  71' Neymar (A - Alba)

Varas - Macedo, Lemos, Bigas, Lopes - Montoro - Momo (73' Halilovič), Mesa, Viera (85' Castellano), Jesé - Boateng

Ter Stegen - Digne (58' Gomes), Marlon, Umtiti, Alba - Rakitič (79' Denis), Busquets, Iniesta - Messi, Suárez (79' Alcácer), Neymar