Deportivo Alavés 0:5 FC Barcelona

LaLigu 2019/2020 Barcelona uzavřela se vztyčenou hlavou, protože odevzdaný Alavés rozprášila pěti góly. Lionel Messi si připsal dva a Riqui Puig s Jordim Albou zase měli po dvou asistencích.

V zápase už ani jednomu týmu o nic nešlo, takže culés mohli být předvedenou hrou příjemně překvapeni. Alavés na vlastním stadionu neměl potřebu betonovat a Barceloně to svědčilo. Domácí brankář Jiménez se tak od začátku měl co ohánět.

Už ve třetí minutě se pohlednou ranou blýskl Puig, ta však skončila na břevnu. V 10. minutě těsně mimo střílel další mladík Ansu Fati a o dvě minuty později se zase třásla branková konstrukce, když překvapivě vypálil Vidal. Že by do třetice všeho dobrého? Tentokrát nikoliv. Také Messiho prudká střela v 16. minutě skončila na tyči.

Zaslouženého úspěchu se aktivní hosté dočkali "až" ve 24. minutě, když Messiho přihrávku přizvedl bránící hráč a v pokutovém území se nejlépe zorientoval Fati – 0:1. Barça si tvořila šance i nadále, další dobrou měl ve 27. minutě Suárez, avšak druhý gól patřil Messimu v minutě 34. Alavés při náběhu barcelonského kapitána zaspal, čehož si dobře všiml Puig a adresoval mu gólovou přihrávku.

Ve 41. minutě se k velké šanci dostal Vidal, ovšem Jiménez ho vychytal. Nicméně proti Suárezovi ve 44. minutě už neměl ani on nárok. Po pěkné akci Alba předložil Uruguaycovi míč před odkrytou bránu, takže si v prvním poločase připsal branku každý z útočného tria Katalánců.

O přestávce trenér Setién asi i kvůli omezenému výběru střídat nechtěl, jenže zranění zabránilo pokračovat Lengletovi, takže v 50. minutě naskočil Semedo. A právě on se zanedlouho zapsal na střeleckou listinu. Messi a Puig na sebe navázali hned pět hráčů soupeře a druhý jmenovaný našel osamoceného Semeda, který se s ničím nerozpakoval a zvýšil na 0:4.

Ve druhé půli se už babazorros pochopitelně o nic nesnažili a Barcelona bez většího úsilí zvyšovala procento držení míče. Navíc se jí podařilo ještě jednou skórovat – po centru Alby se podruhé prosadil Messi. Manita byla dokonána.

V závěru se ještě pokoušel prosadit Joselu, tomu se to ale nepovedlo. Na druhé straně Suárez nestihl nabídku Braithwaita, čili konečné skóre zůstalo 0:5.

Přehled utkání

19. července 2020, 17:00 Estadio Mendizorrotza, Vitoria-Gasteiz Digi Sport 3

Deportivo Alavés

0 : 5 J. Munuera

FC Barcelona

24' Fati
  34' Messi (A - Puig)
  44' Suárez (A - Alba)
  57' Semedo (A - Puig)
  75' Messi (A - Alba)