O nás

Jediný oficiální fanklub FC Barcelony a největší informační web o Barçe v České republice.

Něco z historie

Začátky našeho fanklubu se úzce pojí s webovými stránkami www.FCBarcelona.cz a i když oficiálně byl fanklub schválen až v druhém desetiletí 21. století, tak věřte, že první úvahy a v podstatě i neoficiální fanklub vznikl již v ranném roce 2005, kdy se konal i první sraz, pokud se tak setkání pěti (pokud paměť neklame), dá nazvat. Ano i takové jsou počátky něčeho, čemu dodal punc oficiality venkovní zápas FC Barcelony proti Viktorii Plzeň o pěknou řádku let později.

Oficiální schválení

Úvahy o oficiálním uznání našeho fanklubu tak byly dlouhodobého rázu, ale puncu formálnosti nabyly až schválením prvních Stanov v roce 2010 na prvním přípravném výboru, kterého se zúčastnili dlouhodobí činovníci, Gianni, Jakub, Rame a Valdo. Vše se zdálo na dobré cestě, jenže byrokratický kolotoč kolem názvu fanklubu nakonec znamenaly, že byl fanklub oficiálně klubem schválen až v roce 2011 právě při příležitosti onoho památného zápasu. Jistojistě i tento zápas přispěl k tomu, že schválení Klub dále neprodlužoval a na světě tak byl Fanklub s číslem 2076.

Co je naším cílem

Uspokojit fanoušky FC Barcelony v České republice, co se týče informovanosti o dění v Klubu, umožnit jim společné setkávání, trávení chvil a užívání si úspěchů a pořádat společné výjezdy na zápasy. Na druhou stranu také propagaci Klubu a katalánké kultury v České republice. To vše pod záštitou spolku, se schválenými Stanovami, který je zapsaný u příslušného rejstříkového soudu. 

 

Kontakt

Penya Barcelonista Lleó de Dues Cues
Čeladná 161
739 12  Čeladná
IČ 22870253

penya(a)fcbarcelona.cz
+420 737 261 222 

 

Účet

Číslo účtu: 2000078878/2010

Údaje nutné pro platbu ze Slovenska:

IBAN: CZ11 2010 0000 0020 0007 8878

SWIFT: FIOBCZPPXXX

Název účtu: Penya Barcelonista Lleó de Dues Cues

Adresa příjemce: Čeladná 161, 739 12 Čeladná, CZ

Adresa banky: V Celnici 10, 117 21 Praha 1, CZ

Na transparentní účet se můžete podívat zde.

Novinky

Duel Barcelony s Gironou se nakonec v Americe konat nebude. O tuto akci usilovalo hlavně vedení LaLigy, ovšem poté, co svůj postoj přehodnotila i Barça, boj proti jiným orgánům vzdalo. Více se dočtete na spanelskyfotbal.cz.

Malcom si v odvetě poháru proti Leonese podvrtl kotník a čeká ho tak zhruba dvoutýdenní rekonvalescence. 

Bývalý prezident Barcelony zomrel v pondelok vo veku 87 rokov. Josep Luis Núňez bol prezidentom FC Barcelona v rokoch 1978-2000, čo z neho robí najdlhšie slúžiaceho prezidenta v histórii klubu. FC Barcelona pod jeho vedením získala 7 ligových titulov a aj svoju prvú trofej Ligy Majstrov v roku 1992. Za jeho prezidentovania klub nazbieral dohromady 140 titulov vo všetkých športoch a 2x sa rozširoval Camp Nou. Priviedol hráčov ako Maradona, Ronaldo, laudrup, Schuster, Romário, Stoičkov, Koeman, Kluivert, či Frank de Boer.

Samuel Umtiti naďalej bojuje s problémami s ľavým kolenom, ktoré sa snaží riešiť konzervatívnou liečbou a vyhnúť sa tak operácii. Tá by ho odsunula mimo trávniky na 4-5 mesiacov. 

Rafa Alcántara si vo včerajšom stretnutí na pôde Atlética Madrid natrhol predný krížny väz v ľavom kolene a čaká ho operácia. Tento typ zranenia si zvyčajne vyžiada 6 mesiacov fyzioterapie. Nutno podotknúť, že Rafinha si zranenie privodil v priebehu 2. polčasu, keď počas prestávky vystriedal zraneného Sergi Roberta, a napriek tomu zápas dohral do konca.

Fanklubový eshop FC Barcelona