O nás

Jediný oficiální fanklub FC Barcelony a největší informační web o Barçe v České republice.

Něco z historie

Začátky našeho fanklubu se úzce pojí s webovými stránkami www.FCBarcelona.cz a i když oficiálně byl fanklub schválen až v druhém desetiletí 21. století, tak věřte, že první úvahy a v podstatě i neoficiální fanklub vznikl již v ranném roce 2005, kdy se konal i první sraz, pokud se tak setkání pěti (pokud paměť neklame), dá nazvat. Ano i takové jsou počátky něčeho, čemu dodal punc oficiality venkovní zápas FC Barcelony proti Viktorii Plzeň o pěknou řádku let později.

Oficiální schválení

Úvahy o oficiálním uznání našeho fanklubu tak byly dlouhodobého rázu, ale puncu formálnosti nabyly až schválením prvních Stanov v roce 2010 na prvním přípravném výboru, kterého se zúčastnili dlouhodobí činovníci, Gianni, Jakub, Rame a Valdo. Vše se zdálo na dobré cestě, jenže byrokratický kolotoč kolem názvu fanklubu nakonec znamenaly, že byl fanklub oficiálně klubem schválen až v roce 2011 právě při příležitosti onoho památného zápasu. Jistojistě i tento zápas přispěl k tomu, že schválení Klub dále neprodlužoval a na světě tak byl Fanklub s číslem 2076.

Co je naším cílem

Uspokojit fanoušky FC Barcelony v České republice, co se týče informovanosti o dění v Klubu, umožnit jim společné setkávání, trávení chvil a užívání si úspěchů a pořádat společné výjezdy na zápasy. Na druhou stranu také propagaci Klubu a katalánké kultury v České republice. To vše pod záštitou spolku, se schválenými Stanovami, který je zapsaný u příslušného rejstříkového soudu. 

 

Kontakt

Penya Barcelonista Lleó de Dues Cues
Čeladná 161
739 12  Čeladná
IČ 22870253

penya(a)fcbarcelona.cz
+420 737 261 222 

 

Účet

Číslo účtu: 2000078878/2010

Údaje nutné pro platbu ze Slovenska:

IBAN: CZ11 2010 0000 0020 0007 8878

SWIFT: FIOBCZPPXXX

Název účtu: Penya Barcelonista Lleó de Dues Cues

Adresa příjemce: Čeladná 161, 739 12 Čeladná, CZ

Adresa banky: V Celnici 10, 117 21 Praha 1, CZ

Na transparentní účet se můžete podívat zde.

Novinky

FC Barcelona a CD Tenerife dosáhli dohody týkající se hráče Adriána Ortoly, který přestupuje z prvně jmenovaného klubu do druhého. Katalánský celek mu skrze svůj web veřejně poděkoval za jeho odhodlání a závazek a přeje mu jen to nejlepší do budoucna. Dodejme, že tento brankář přišel do béčka FCB v roce 2013 a setrval v něm 3 roky, než zamířil hostovat do Alavésu a poté do Deportiva de la Coruňi. Nyní se vrací do druhé nejvyšší soutěže a bude bojovat s ostrovním celkem o návrat mezi elitu.

Ako bolo avizované pár týždňov dozadu, Sergi Palencia oficiálne prestupuje do francúzkseho St. Etienne, kde podpísal zmluvu do roku 2023. Barcelona pôvodne chcela za hráča 10 miliónov eur, avšak celý prestup skončil na čiastke 2mil. + 1mil v prípadných bonusoch. Blaugranas si taktiež zabezpečili 20% z budúceho predaja hráča. 

Jordi Mestre, Viceprezident FC Barcelona, dnes nečakane rezignoval na svoj post, údajne kvôli veľkým nezhodám s ostatnými členmi predstavenstva. Všetko malo začať sporom o prestupovej politike športového riaditeľa Pepa Seguru, ktorého mal Jordi Mestre podporovať. Mestre bol v Barcelone od roku 2010, od nástupu Sandra Rosella do fukncie prezidenta. Jeho odchod by vo vedení klubu mohol vyvolať vnútornú krízu, keďže sa bývalý viceprezident tešil veľkej dôvere prezidenta Bartomeua. 

Celta Vigo před půlnocí potvrdila, že získala Denise Suáreze z Barcelony, a to za 12,9 milionu eur.

Barcelonský Alevín A vyhral medzinárodný turnaj LaLiga Promises v New Jersey, keď v semifinále mladí hráči U12 rozdrtili Atlético Madrid 4-0 a vo finále rozmontovali Real madrid výsledkom 6-1, čím potvrdili dominanciu v pohári štýlom štart-cieľ. 

Fanklubový eshop FC Barcelona