CoolCamp

Celý název: Futbol Club Barcelona
Přezdívky: Barça, Blaugrana, Blaugranas, Azulgrana, Azulgranas (pro tým), Culés, Barcelonistas (pro fanoušky)
Datum založení: 29. listopadu 1899
Zakladatel: Joan Gamper (vlastním jménem Hans Kamper)
Klubové barvy: granátová červená a královská modrá
Prezident: Josep Maria Bartomeu (od roku 2014)
Oficiální internetová stránka: www.fcbarcelona.com
Počet registrovaných členů: 143 459 (k 27. 7. 2016)
Počet fanklubů: cca 2000

Novinky

LaLiga požádala Soutěžní komisi, aby prohodila dějiště zápasů Barcelony s Realem Madrid. První Clásico sezony se totiž hraje 26. října na Camp Nou a vedení LaLigy se obává aktuální napjaté situace v Katalánsku.

Dnes je to přesně 15 let, co Lionel Messi debutoval v LaLize. Stalo se tak 16. října roku 2004 v zápase na starém stadionu Espanyolu, kde v 82. minutě střídal Portugalce Deca. A zbytek už je historie.

Všichni členové fanklubu, kterým končí členství tento rok, budou emailem a článkem na webu upozorněni na možnost členství prodloužit během listopadu.

Sport.es: Barcelona se ve snaze najít novou devítku zaměřila na Donyella Malena (20) z PSV Eindhoven. Nizozemský klub bude za nadějného forvarda požadovat okolo 60 milionů eur.

Ivan Rakitič dost možná během zimy Barcelonu opustí. Hráč není spokojený se svým herním vytížením a trenér Ernesto Valverde už jej údajně nepovažuje za tak důležitý článek týmu. Ze zájemců se mluví hlavně o Interu Milán.

Fan-Shop