Celý název: Futbol Club Barcelona
Přezdívky: Barça, Blaugrana, Blaugranas, Azulgrana, Azulgranas (pro tým), Culés, Barcelonistas (pro fanoušky)
Datum založení: 29. listopadu 1899
Zakladatel: Joan Gamper (vlastním jménem Hans Kamper)
Klubové barvy: granátová červená a královská modrá
Prezident: Josep Maria Bartomeu (od roku 2014)
Oficiální internetová stránka: www.fcbarcelona.com
Počet registrovaných členů: 143 459 (k 27. 7. 2016)
Počet fanklubů: cca 2000

Novinky

Lionel Messi včera utrpěl zlomeninu ve vřetenní kosti a čeká ho tak asi třítýdenní rekonvalescence. Přijde tedy až o šest zápasů.

Ernesto Valverde povolal na Sevillu tyto hráče:

Brankáři: Ter Stegen, Cillessen
Obránci: Roberto, Semedo, Piqué, Lenglet, Alba, Chumi
Záložníci: Busquets, Rakitič, Coutinho, Arthur, Vidal, Rafinha
Útočníci: Messi, Suárez, Dembélé, Munir

Zranění:  Umititi, Vermaelen
Vynechaní: Denis, Malcom, Samper, Aleňá

Barcelona po zdravotních testech prozradila, že s Thomasem Vermaelenem kvůli zranění stehenního svalu nebude moci počítat šest týdnů.

Belgický obranca zo zápasu proti Švajčiarku odstúpil v 71. minúte pre zranenie. Predpokladá sa, že ide o Vermaelenov typický svalový problém, pričom chýbať by mohol 2 týždne až 3 mesiace. S Umtitim mimo na minimálne 2 týždne má tak Barça momentálne k dispozícii 2 zdravých stopérov - Piquého a Lengleta. Podpis de Ligta z Ajaxu už v zime tak začína naberať na vážnosti aj reálnosti.

Pri Umtitiho problémoch a fakte, že Barça má 3 ľavonohých stopérov a Piqué tiež nemladne, rozhodli sa Segura a Abidal konať už v zimnom prestupovom okne. Do klubu chcú stoj čo stoj priviesť Matthijsa de Ligta z Ajaxu, ktorého klub už 2 roky intenzívne sleduje a jeho trhová hodnota je 45mil £.

Fanklubový eshop FC Barcelona