CoolCamp

Celý název: Futbol Club Barcelona
Přezdívky: Barça, Blaugrana, Blaugranas, Azulgrana, Azulgranas (pro tým), Culés, Barcelonistas (pro fanoušky)
Datum založení: 29. listopadu 1899
Zakladatel: Joan Gamper (vlastním jménem Hans Kamper)
Klubové barvy: granátová červená a královská modrá
Prezident: Josep Maria Bartomeu (od roku 2014)
Oficiální internetová stránka: www.fcbarcelona.com
Počet registrovaných členů: 143 459 (k 27. 7. 2016)
Počet fanklubů: cca 2000

Brankáři: Marc-André ter Stegen, Iňaki Peňa (#26 - B-tým)

Obránci: Nélson Semedo, Gerard Piqué, Clément Lenglet, Jordi Alba, Samuel Umtiti, Júnior Firpo

Záložníci: Ivan Rakitič, Sergio Busquets, Arthur Melo, Sergi Roberto, Frenkie de Jong, Arturo Vidal, Álex Collado (#30 - B-tým)

Útočníci: Lionel Messi, Antoine Griezmann, Ansu Fati (#31 - B-tým)

______________________________________

Zranění: Luis Suárez (operace menisku), Ousmane Dembélé (poraněný hamstring), Norberto Neto (vymknutý kotník)

Rozhodnutí trenéra: Moussa Wagué, Carles Pérez

Osmifinálovým sokem Barcelony v Copě del Rey se v rámci dnešního losu stalo Leganés, se kterým si áčko pod vedením Quiqueho Setiéna zahraje ve čtvrtek 30. ledna od 19:00 SEČ a to na Camp Nou. Celek z madridského předměstí musel vyřadit Ebro, Murciu a Andorru, zatímco Barca pouze Ibizu. Bude se jednat o první vzájemný duel v poháru a druhý v rámci sezony 2019/20.

Dřívější ligový duel na Butarque vyhráli Blaugranas po brankách Luise Suáreze a Artura Vidala 2:1. Granada pak vyzve Badajoz, Cultural Leonesa (který vyřadil Atlético Madrid) obhájce trofeje z  Valencie, Tenerife poměří síly s Athletikem, Zaragoza s Realem Madrid, Mirandés si zahraje proti Seville, Rayo Vallecano proti Villarrealu a Real Sociedad se utká s Osasunou.

LaLiga zveřejnila data a časy výkopů zápasů 24. kola, v němž Barcelona vyzve celek z madridského předměstí zvaného Getafe, kterému aktuálně patří 5. místo v tabulce s třiatřiceti body. Stane se tak v sobotu 15. února od 16:00 SEČ. Pokud barcelonští fotbalisté dojdou až do semifinále Copy del Rey, bude tento zápas na programu o víkendu po prvním zápase. O to už se Azulones strachovat nemusí, jelikož jim v 2. kole vystavila stopku Badalona. Dodejme, že první vzájemný souboj skončil na konci září loňského roku v Coliseu Alfonsa Péreze výhrou 2:0, o kterou se postarali Luis Suárez a Júnior Firpo.

Útočník Valencie Rodrigo Moreno se stal přestupovým cílem Barcelony a už prý Kataláncům vyjádřil náklonnost. Obě strany nyní i prostřednictvím agenta Jorgeho Mendese tak musejí najít společnou řeč, a to zejména v ekonomické otázce přestupu. Barcelona si přeje získat 28letého útočníka do konce sezony s následnou možností nákupu.

Norberto Neto dochytal zápas na Ibize navzdory podvrtnutí kotníku. Dnes tak v Barceloně podstoupí testy, které určí rozsah zranění.