Celý název: Futbol Club Barcelona
Přezdívky: Barça, Blaugrana, Blaugranas, Azulgrana, Azulgranas (pro tým), Culés, Barcelonistas (pro fanoušky)
Datum založení: 29. listopadu 1899
Zakladatel: Joan Gamper (vlastním jménem Hans Kamper)
Klubové barvy: granátová červená a královská modrá
Prezident: Josep Maria Bartomeu (od roku 2014)
Oficiální internetová stránka: www.fcbarcelona.com
Počet registrovaných členů: 143 459 (k 27. 7. 2016)
Počet fanklubů: cca 2000

Novinky

Duel Barcelony s Gironou se nakonec v Americe konat nebude. O tuto akci usilovalo hlavně vedení LaLigy, ovšem poté, co svůj postoj přehodnotila i Barça, boj proti jiným orgánům vzdalo. Více se dočtete na spanelskyfotbal.cz.

Malcom si v odvetě poháru proti Leonese podvrtl kotník a čeká ho tak zhruba dvoutýdenní rekonvalescence.

Bývalý prezident Barcelony zomrel v pondelok vo veku 87 rokov. Josep Luis Núňez bol prezidentom FC Barcelona v rokoch 1978-2000, čo z neho robí najdlhšie slúžiaceho prezidenta v histórii klubu. FC Barcelona pod jeho vedením získala 7 ligových titulov a aj svoju prvú trofej Ligy Majstrov v roku 1992. Za jeho prezidentovania klub nazbieral dohromady 140 titulov vo všetkých športoch a 2x sa rozširoval Camp Nou. Priviedol hráčov ako Maradona, Ronaldo, laudrup, Schuster, Romário, Stoičkov, Koeman, Kluivert, či Frank de Boer.

Samuel Umtiti naďalej bojuje s problémami s ľavým kolenom, ktoré sa snaží riešiť konzervatívnou liečbou a vyhnúť sa tak operácii. Tá by ho odsunula mimo trávniky na 4-5 mesiacov.

Rafa Alcántara si vo včerajšom stretnutí na pôde Atlética Madrid natrhol predný krížny väz v ľavom kolene a čaká ho operácia. Tento typ zranenia si zvyčajne vyžiada 6 mesiacov fyzioterapie. Nutno podotknúť, že Rafinha si zranenie privodil v priebehu 2. polčasu, keď počas prestávky vystriedal zraneného Sergi Roberta, a napriek tomu zápas dohral do konca.

Fanklubový eshop FC Barcelona