CoolCamp

Celý název: Futbol Club Barcelona
Přezdívky: Barça, Blaugrana, Blaugranas, Azulgrana, Azulgranas (pro tým), Culés, Barcelonistas (pro fanoušky)
Datum založení: 29. listopadu 1899
Zakladatel: Joan Gamper (vlastním jménem Hans Kamper)
Klubové barvy: granátová červená a královská modrá
Prezident: Josep Maria Bartomeu (od roku 2014)
Oficiální internetová stránka: www.fcbarcelona.com
Počet registrovaných členů: 143 459 (k 27. 7. 2016)
Počet fanklubů: cca 2000

Brankáři: Marc-André ter Stegen, Norberto Neto

Obránci: Gerard Piqué, Jean-Clair Todibo, Clément Lenglet, Moussa Wagué, Sergi Roberto, Samuel Umtiti, Júnior Firpo

Záložníci: Ivan Rakitić, Sergio Busquets, Carles Aleñá, Frenkie de Jong, Arturo Vidal

Útočníci: Luis Suárez, Lionel Messi, Antoine Griezmann, Carles Pérez (#27 - B-tým)

______________________________________

Zranění: Nélson Semedo, Ousmane Dembélé, Jordi Alba (všichni poraněný sval), Arthur Melo (problém s třísly), Ansu Fati (problém s kolenem)

Arthur Melo znovu chybí v barcelonské nominaci a dnes si nezahraje ani Ansu Fati. Brazilec má zranění třísla a druhý jmenovaný problémy s kolenem.

Ocenění pro nejlepšího hráče za měsíc listopad převezme Lionel Messi. V celkem třech zápasech, které v něm Argentinec odehrál, zaznamenal 4 branky, když se prosadil nejprve při porážce na Levante a hattrickem sestřelil Celtu Vigo hned v dalším kole. Vedle toho si připsal i jednu asistenci a to Luisi Suárezovi v duelu s Leganés.

Zranění kotníku Edena Hazarda je vážnější, než se předpokládalo. Hvězda Realu Madrid tak přijde o předvánoční El Clásico.

Ansu Fati se Barceloně novou smlouvou zavázal do 30. června 2022 a současně jeho výkupní klauzule stoupla ze 100 milionů eur na 170. Další navýšení, a to až na 400 milionů, přijde s podpisem jeho prvního profesionálního kontraktu.

Fan-Shop