FAQ

Jaká je sleva na domácí zápasy FC Barcelony?

Sleva pro členy našeho fanklubu je 15 %. Další slevy naleznete v sekci Výhody členství.

Můžu využít slevu na lístky přímo v Barceloně s Penya kartou?

Ne. Sleva 15 % na lístky se dá získat pouze přes fanklub. 

Je možné získat lístky na stadionu vedle sebe?

Možné to je, ale nemůžeme to slíbit na 100 %.  Každopádně není problém se na místě s někým přehodit. Pokud máte například sedadla 8 a 10 - máte je přímo vedle sebe. Na Camp Nou jsou totiž na jedné straně pouze lichá čísla sedadel a na druhé sudá.

Jak dlouho před zápasem se dostanu na stadion?

Nejčastěji se brány Camp Nou otevírají 90 minut před výkopem.

Kde na Camp Nou najdu znak fanklubu?

U brány (porta) 66.

Kdy dostanu Penya kartu?

Pokud jste se stal členem do konce října, tak v březnu následujícího roku. Od října 2018 se dá nově členství prodloužit až do konce roku a penya karta by vám měla přijít nejpozději začátkem února.

Za jak dlouho můžu požádat o lístky na El Clásico či finále Ligy mistrů?

Po třech letech ve fanklubu. Každopádně lístky na El Clásico v případě nezájmu členů, kteří jsou ve fanklubu již 3 roky, můžete získat i dříve.

Můžu se stát členem klubu (Socio) díky fanklubu?

Ano, po třech letech v Penyi máte možnost stát se Sociem. Členství v klubu stojí 174 euro na rok.

Kolik stojí členství ve fanklubu?

Členský příspěvek je 500 Kč (22 euro) na rok.

Kdy se obnovuje členství?

Členství se pravidelně obnovuje během září a října. Obnovit se dá kdykoliv, ale pak vám nemusí nedorazit Penya karta vydávaná klubem v prvním termínu (únor). 

Za jak dlouho po vyplnění registrace mi přijde mail s dalšími informacemi?

Mail s informacemi o platbě a dalších záležitostech dorazí nejpozději do týdne.

Za jak dlouho po zaplacení členského příspěvku mi přijde členský balíček?

Členský balíček pro nováčky ve fanklubu dorazí do měsíce. Ti, co členství obnovují, dostanou Penya kartu do týdne od doby, kdy nám je zašle klub.

Co znamená číslo 2076, které se často objevuje ve spojitosti s fanklubem?

Jedná se o číslo, pod kterým je naše Penya evidována v Barceloně. 

Je možné se podívat na trénink?

Možné to je, ale pouze 1x za rok a to v lednu na otevřeném tréninku, který probíhá na MiniEstadi.

Jaké budu mít členské číslo? Můžu si číslo vybrat?

Číslo člena vybrat nelze. Členské číslo je určeno pořadím, ve kterém se člen do fanklubu registroval.

Je možné se do fanklubu registrovat ze zahraničí?

Ano. Členem fanklubu se může stát i někdo, kdo bydlí například v Austrálii.

Je možné zaregistrovat rodinného příslušníka?

Ano. Stačí vyplnit jeho údaje v registraci nebo napsat na clenstvi@fcbarcelona.cz.

Lístky od fanklubu mi přišly ve formátu pdf, stačí je vytisknout?

Ano, lístky vždy posíláme ve formátu pdf a stačí je černobíle vytisknout.

Jako člen fanklubu jsem bral lístky i pro nečleny, ale cena je na všech vstupenkách stejná, jakto?

Ano, lístky kupujeme všechny přes systém klubu pro fankluby, takže jsou s 15% slevou všechny. Každopádně tuto slevu nečlenům neposkytujeme, proto je potřeba počítat s o 15 % vyšší cenou, než pro členy (i když je na lístku cena stejná).

Zažádal jsem o lístek na venkovní utkání, kdy se dozvím, jestli mi bude přidělen?

Vstupenky na venkovní utkání přidělí klub přibližně měsíc před zápasem. Někdy to jsou ale pouze necelé 3 týdny před výkopem. 

Byl mi přidělen lístek na venkovní utkání, kdy ho obdržím?

Lístek na venkovní zápasy se neposílají, ale vyzvedávají se přímo ve městě konání zápasu. Přesné místo nám klub sdělí přibližně týden před samotným utkáním. 

Novinky

Barça je pod tlakom a musí do konca mesiaca predať hráčov a vykázať zisk minimálne 65 miliónov eur, aby vyrovnala finančné zánamy za sezónu 2018/2019 a klub nešiel do mínusu. 

Odísť by mali hráči s ktorými Valverde nepočíta. Gómesa chce Everton a cena je stanovená na 30miliónov eur, čo je absolútny strop. U Cillessena je taktiež záujem od Evertonu, ale Blaugranas pýtajú výkupnú klauzulu, ktorá činí 60mil eur. Ďalšími hráčmi, ktorí určite odídu, sú Denis Suárez, ktorý vyhorel v Arsenale kvôli slabej fyzičke, ale aj tak sa zaujímajú Valencia, Villarreal a Celta Vigo. Sergi Palencia strávil poslednú sezónu na hosťovaní v Bordeaux a klub za neho pýta 10 miliónov, ktoré zatiaľ nikto nebol ochotný ponúknuť. No a u Rafinhu sa uvažuje o predĺžení zmluvy a ďalšom hosťovaní. 

Červení Diabli z Manchesteru majú veľký záujem o Ivana Rakitiča, ktorý by vraj bol skvelým dielikom do ich skladačky. Chorvát sa však v Barcelone cíti dobre a nikam sa nechystá napriek tomu, že bol pred rokom blízko prestupu do PSG. Barcelona už oznámila, že jeho zmluvu vylepšovať nebude, ale United sa budú musieť poriadne buchnúť po vačku, aby záložníka presvedčili. A ich záujem by mohol pohnúť ľady aj z milánskeho Interu, ktorý sa o hráča taktiež nedávno zaujímal. 

Anglický Watford kontaktoval Barcelonu ohľadom transferu mladého obrancu Jean-Clair Todiba a to či už iba na hosťovanie, alebo aj na trvalý prestup a povedali Barcelone, aby si určila cenu.

Barcelona chce Todiba pozorne monitorovať počas celej predsezónnej prípravy, aby dokázala posúdiť a ohodnotiť jeho potenciál a rozhodnúť sa, čo ďalej. 

U Oriola Busquetsa sa dávnejšie vravelo o tom, že bude povýšený do A-tímu. Keďže ale v uplynulej sezóne nedostal takmer žiadne príležitosti a sám asi nebude chcieť ostať v Barçe B, prihlásilo sa o jeho služby RB Lipsko. Malo by sa jednať o hosťovanie, nie prestup, a v Nemecku by si zahral aj Ligu Majstrov. Medzi klubmi však zatiaľ nedošlo k žiadnemu kontaktu. 

Juan Miranda len ťažko bude pokračovať v Barcelone B a okolo hráča už začínajú krúžiť záujemcovia o jeho služby. Menovite Real Sociedad, Valladolid, Celta Vigo, Atlético Madrid, Sampdoria, Dortmund, PSV Eindhoven a Ajax. Malo by sa jednať o hosťovanie s možnosťou odkupu. 

Fanklubový eshop FC Barcelona