Muzeum

FC Barcelona President Núnez Museum

Jako první s myšlenkou na vybudování muzea FC Barcelona přišel sám zakladatel klubu, Joan Gamper, a to už ve 20. letech 20. století, ale teprve až v roce 1984 legendární prezident Barçy, Josep Lluis Núnez, tuto myšlenku dovedl k realizaci. Ke zvětšení kapacity poté došlo v letech 1987, 1994 a 1998.
Rok co rok rostlo množství návštěvníků a muzeum se stávalo stále větším nástrojem pro šíření slávy klubu. Jedná se nejen o nejlepší fotbalové muzeum na celém světě, ale dokonce i o nejpopulárnější muzeum jakéhokoliv druhu v Katalánsku s návštěvností několik milionů lidí ročně! V roce 2000 pak tehdejší prezident Gaspart pomohl zajistit, aby muzeum bylo pojmenováno po člověku, který se nejvíc zasloužil o jeho založení - Josepu Lluisi Núnezovi.
Za současnou podobu, ve které se muzeum nachází, vděčí celý komplex mohutné přestavbě z roku 2010. Návštěvníci si tak mohou nejnověji prohlédnout mimo jiné interaktivní stěny či audiovizuální displeje.

Prohlídka muzea:
Samotná trasa prohlídky obsahuje tři základní části:

1) Historie klubu:

Emotivní časová osa klubu, seřazená chronologicky, obsahuje celkem 12 etap - v každé z nich lze nalézt klubové prezidenty, trenéry, samozřejmě také seznamy úspěchů. Obrovská interaktivní stěna s dotykovým displejem, dominanta této části, návštěvníkům umožňuje pomocí snadného kliknutí zjisti téměř jakékoliv informace budou požadovat. Obrazovky jsou samozřejmě schopné přehrávat fotografie, videa či hudbu.

2) Klubové úspěchy:

Veškeré trofeje, poháry, tituly a další úspěchy, které kdy všechny sportovní sekce Barçy vybojovaly, lze v muzeu nalézt pohromadě na velkém displeji. Další z interaktivních stěn nabízí podrobné informace, profily legendárních hráčů a samozřejmě nezbytné údaje o Fundácio FC Barcelona.

3) Hodnoty FC Barcelona: Proč je FC Barcelona més que un club?

Odpovědi návštěvníci naleznou právě zde, v oblasti, dokumentující katalánskou identitu, univerzálonst klubu, sociální angažovanost a podporu demokracie.
Zájemci mají k dispozici ještě čtvrtou, doplňující sekci. Samozřejmě nechybí osm interaktivních stěn, nabízejících přesnou chronologii prezidentů, trenérů i hráčů, záběry s XICS Fundácio center či titulky z novin, Ve vitríně zde vystavené leží základní kameny stadionů Les Corts a Nou Camp, nejrůznější pamětihodnosti nebo všech šest trofejí, které fotbalový tým Barcelony vybojoval v historickém roce 2009.

Na současné podobě a obsahu muzea se výrazně podílel především ředitel komplexu a dokumentárního centra, Jordi Penas, společně s historiky Josepem Mariou Solém i Sabatém a Jordim Finestresem.
Návštěvníci v komplexu mimo jiné naleznou přechodné výstavy, stálou expozici Collecció Futbolart - Pablo Ornaque (pokrývající historii fotbalu od počátků až po současnost), uměleckou galerii či kulturní dědictví Barcelony (mimo jiné i vzácné staré dresy, originální stanovy z roku 1911, podepsané Joanem Gamperem, a mnohé další).

Otevírací doba:

 • 6.4. - 4.10., od pondělí do soboty: 10:00 - 20:00
 • Zbytek roku: 10:00 - 18:30
 • Neděle a prázdniny: 10:00 - 14:30
 • Prohlídky Nou Campu nejpozději hodinu před zavírací dobou muzea.

Ceny za prohlídku muzea a Nou Campu:

 • Dospělí: 25 euro
 • Děti 0 - 5 let: zdarma
 • Děti 6 - 13 let: 15,50 euro
 • Fanoušci, důchodci a studenti: 15,50 euro
 • Velké rodiny: 15,50 euro
 • Členové klubu: zdarma

Informace a rezervace na:

 • Tel.: 902 1899 00
 • Tel.: (+34) 93 496 36 00
 • Fax: (+34) 93 496 37 79
 • E-mail: museu@fcbarcelona.cat

Novinky

Barça je pod tlakom a musí do konca mesiaca predať hráčov a vykázať zisk minimálne 65 miliónov eur, aby vyrovnala finančné zánamy za sezónu 2018/2019 a klub nešiel do mínusu. 

Odísť by mali hráči s ktorými Valverde nepočíta. Gómesa chce Everton a cena je stanovená na 30miliónov eur, čo je absolútny strop. U Cillessena je taktiež záujem od Evertonu, ale Blaugranas pýtajú výkupnú klauzulu, ktorá činí 60mil eur. Ďalšími hráčmi, ktorí určite odídu, sú Denis Suárez, ktorý vyhorel v Arsenale kvôli slabej fyzičke, ale aj tak sa zaujímajú Valencia, Villarreal a Celta Vigo. Sergi Palencia strávil poslednú sezónu na hosťovaní v Bordeaux a klub za neho pýta 10 miliónov, ktoré zatiaľ nikto nebol ochotný ponúknuť. No a u Rafinhu sa uvažuje o predĺžení zmluvy a ďalšom hosťovaní. 

Červení Diabli z Manchesteru majú veľký záujem o Ivana Rakitiča, ktorý by vraj bol skvelým dielikom do ich skladačky. Chorvát sa však v Barcelone cíti dobre a nikam sa nechystá napriek tomu, že bol pred rokom blízko prestupu do PSG. Barcelona už oznámila, že jeho zmluvu vylepšovať nebude, ale United sa budú musieť poriadne buchnúť po vačku, aby záložníka presvedčili. A ich záujem by mohol pohnúť ľady aj z milánskeho Interu, ktorý sa o hráča taktiež nedávno zaujímal. 

Anglický Watford kontaktoval Barcelonu ohľadom transferu mladého obrancu Jean-Clair Todiba a to či už iba na hosťovanie, alebo aj na trvalý prestup a povedali Barcelone, aby si určila cenu.

Barcelona chce Todiba pozorne monitorovať počas celej predsezónnej prípravy, aby dokázala posúdiť a ohodnotiť jeho potenciál a rozhodnúť sa, čo ďalej. 

U Oriola Busquetsa sa dávnejšie vravelo o tom, že bude povýšený do A-tímu. Keďže ale v uplynulej sezóne nedostal takmer žiadne príležitosti a sám asi nebude chcieť ostať v Barçe B, prihlásilo sa o jeho služby RB Lipsko. Malo by sa jednať o hosťovanie, nie prestup, a v Nemecku by si zahral aj Ligu Majstrov. Medzi klubmi však zatiaľ nedošlo k žiadnemu kontaktu. 

Juan Miranda len ťažko bude pokračovať v Barcelone B a okolo hráča už začínajú krúžiť záujemcovia o jeho služby. Menovite Real Sociedad, Valladolid, Celta Vigo, Atlético Madrid, Sampdoria, Dortmund, PSV Eindhoven a Ajax. Malo by sa jednať o hosťovanie s možnosťou odkupu. 

Fanklubový eshop FC Barcelona