Abidal: Někteří hráči nebyli pod Valverdem šťastní a nepracovali dost tvrdě

Abidal: Někteří hráči nebyli pod Valverdem šťastní a nepracovali dost tvrdě

Něco shnilého je v klubu katalánském. Mezi vedením Barcelony a hráčským kádrem to vře a důkazem toho byla nedávna roztržka v médiích mezi technickým ředitelem Éricem Abidalem a kapitánem áčka Lionelem Messim. Nejprve se podívejme na interview prvně zmiňovaného pro katalánský deník Sport, ve kterém se pustil do některých fotbalistů a také do Xaviho, jenž údajně žádnou nabídku k trénování nedostal.

Xavi a jeho možný příchod na lavičku

Xavimu jsme nepředložili žádnou nabídku. A pokud nějakou má, tak ať jí ukáže. V průběhu prvního setkání nás Xavi vyslechl a při dalším nám prezentoval svůj plán. V tisku se pak více než sportovní záležitosti objevily ty politické a já se do politiky nemíchám. Hovořím pouze o fotbale a zajímá mě diskuze o způsobu, jakým trenér pracuje. V médiích se objevilo spoustu věcí, kterých jsme se při našich konverzacích ani nedotkli.

Necítím se špatně kvůli veškerému zamíchání, které se v případě Xaviho objevilo. Já svou práci odvedl. Setkal jsem se s dvěma trenéry a nic se nedostalo ven – a pokud by mělo, musel bych to udělat tak jako tak, jelikož tohle je má práce. Nemůže najmout trenéra, když si s ním ani nepromluvíte. A to, co se dostane ven, se dostane ven tak či tak. Prezidentovi jsem říkal: ‘Jestli chcete, přeruším konverzaci do dvou minut.’ To by byl nejjednodušší způsob.

Je pravdou, že nemá příliš zkušeností a že Barca je jeho domovem. Ví, jak se má pracovat a sdílí pocity s tímto prostředím. Uvědomuje si také, jak by měl vypadat taktický plán. Mohl to být jeho moment, ale také ne. Klub vsadil na Quiqueho Setiéna a podepsal s ním dvouletý kontrakt. Hodně v něj věříme. Xavimu budou barcelonské dveře vždy otevřené. Nevím, jestli zde budu ještě v té době pracovat, ale Barca mu nikdy tyto dveře nezavře.

Transfery Trincaa a Matheuse Fernandese

U Trincaa jsme byli před konkurencí na přestupovém trhu. Stejné to bylo i u de Jonga. Tito hráči jsou odlišní, ale je velmi jednoduché počkat na to, až hráč ‘exploduje’ a pak jej koupit. Může to být riskantní přestup, jelikož nás stál 31 milionů eur, ale pokud zůstane v Barceloně dalších 10 let, určitě z něj bude levný kup. Máme pro tohoto kluka jasný plán a zbytek ukáže budoucnost. Stejné jsme to měli u Arthura. Urychlili jsme jeho příchod do klubu a udělali krok kupředu.

Celou operaci s Trincaem jsme zrychlili, jelikož později už se mohla zkomplikovat. Ostatní kluby dělají totéž a snaží se urychlit operace na trhu jak to jen jde. Byly zde i další kluby, které měly zájem, což je pozitivní, jelikož pokud se nepřizpůsobí hře v Barceloně, bude mít další možnosti. My jej ale nechceme prodávat a chceme fotbalistům pomáhat růst. Trincao má skvělou kvalitu, dokáže útočit na pokutové území soupeře z druhé vlny a dávat góly. Může nám pomoci.

Matheuse Fernandese jsme sledovali už od okamžiku, kdy měl 18 let a chceme, aby se rychle adaptoval na evropský fotbal. Z tohoto důvodu jsme jej zapůjčili Realu Valladolid. Musí se rozvinout, aby mohl přijít do Barcelony.

Ernesto Valverde a Quique Setién

Naše oddělení vždy musí splnit své úkoly, protože nikdy nevíte, co se stane. V prvním létě mého zdejšího působení jsme začali pracovat na příchodu trenéra, sbírali data a prezident se rozhodl Valverdemu prodloužit kontrakt. Přijali jsme to, jelikož šlo o rozhodnutí klubu, ale už jsme viděli, že není problém ve výsledcích, nýbrž v interních záležitostech týmu. Nikdy není snadné učinit takové rozhodnutí.

Po utkání s Realem dne 18. prosince jsme ale zintenzivnili naše úsilí propustit trenéra. Sledoval jsem zápasy a neřešil výsledky, ale hru a na to, jak pracovali hráči, kteří moc nehráli. Soustředil jsem se na takové detaily a mnoho hráčů nebylo spokojeno. Nepracovalo dostatečně tvrdě a rovněž se objevily potíže v komunikaci napříč týmem. Jako bývalý hráč cítím, že došlo i k takovým záležitostem. Řekl jsem klubu to, co si myslím a že musí dojít k nějaké akci.

Setién má barcelonské DNA, pracuje s hráči, kteří neměli příliš šancí si zahrát a chce jim ukázat, že jsou součástí týmu. Komunikace a porozumění jsou nejdůležitějšími věcmi. Tyto vlastnosti učiní tým jednotný a ten pak hraje lépe.

Prodloužení smlouvy pro Lionela Messiho

Leo nám může říct, že s námi zůstane, ale existuje pár detailů, které se musí projednat. Hovořím o smlouvě na dva, tři i více let. Jednání začal prezident Bartomeu s Óscarem Grauem (výkonným ředitelem klubu, pozn. přek.) a jejich ideou je podepsat dlouhodobý kontrakt namísto obnovování jednoho každý rok. Jsem optimistou. Máme nejlepšího hráče na světě a nemůžeme jej ztratit.

Podle mého je zde Messi šťastný a užívá si hru. Svou nejlepší úroveň dokazuje pokořováním nových rekordů a my chceme, aby byl i nadále šťastný. Proto potřebujeme přivést skvělé hráče a každým rokem vylepšit tým, abychom mu dali šanci získat více trofejí. Pokusíme se to dělat správným způsobem a já věřím, že se s Leem domluvíme na dohodě. On ví, že jej Barcelona potřebuje.


Zdroje: fcbarca.comKomentáře

Jirka
Tipér

Všude se píše jak Messi kritizuje Abidala. On řek ale něco špatně?

05.02.2020, 13:15
Biscuit Jirka
Tipér

Nejde asi o to co řekl ale že vůbec něco řekl.....na těchto postech (určitě to má i spousta hráčů ve smlouvě), nemůžeš kritizovat vedení atp. do médií. Jinak se mi líbí věta :ale pokud zůstane v Barceloně dalších 10 let, určitě z něj bude levný kup.smileysmiley zůstane tu 10 let Griez, Coutinho,Dembele..... ?

05.02.2020, 14:04

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Barcelona zakázala mladíkům mobily i divoké účesy

Zákaz mobilních telefonů v šatně, při zápasech a tréninku a příliš divokých účesů a barev vlasů. To jsou pravidla, která Barcelona zavedla ve své akademii La Masia. Podle klubu panovala v posledních letech mezi mladíky "uvolněnější morálka", což poškozovalo obraz klubu.


Baldé prodloužil smlouvu

Oficiální web Barcelony oznámil, že Alejandro Baldé prodloužil smlouvu do roku 2024. Krajní bek béčka je považován za možného nástupce Jordiho Alby.


Mingueza nedohrál

Španělsko dnes vstoupilo do olympijského turnaje utkáním s Egyptem. Obránce Barcelony Óscar Mingueza nuceně střídal ve 23. minutě skrz zranění. Pravděpodobně se jedná o zranění v oblasti hamstringu.


Do Béčka prichádza Yusuf Demir

Klub dnes oznámil príchod 18-ročného talentovaného útočníka Yusufa Demira, ktorý tu bude rok hosťovať. Barça zaplatí Rapidu Viedeň 500 tisíc eur a po sezóne bude mať možnosť Demira kúpiť za 10 miliónov. [fcbarcelona.com]


Akieme prestupuje do Almeríe

Krajný bek Sergio Akieme sa oficiálne stal hráčom klubu UD Almería. Pôsobil tam minulú sezónu v rámci hosťovania, klub z Andalúzie sa ale rozhodol uplatniť opciu na kúpu. Barça zinkasuje za tohto 23-ročného obrancu 3,5 milióna eur + 10% z budúceho predaja. [fcbarcelona.com]

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Athletic Club 0
2. Club Atlético de Madrid 0
3. FC Barcelona 0
4. Cádiz CF 0
5. RC Celta de Vigo 0
6. Deportivo Alavés 0
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

Zobrazit celou tabulku

 

Chat