Alejandro Balde má stále silnější pozici v týmu

Alejandro Balde má stále silnější pozici v týmu

Znovu nastoupil na pravém obránci. Alejandro Balde naskočil v úterý proti Osasuně opět netradičně na pro něj na nové pozici. Devatenáctiletému mladíkovi se na tomto postu překvapivě daří a své místo si v týmové hierarchii neustále upevňuje.

Balde zatím udělal dobrý dojem na levém bekovi, ale problémy na druhé straně obrany přiměly Xaviho k rozhodnutí přesunout mladíka na tuto pozici a Jordi Albou ponechat vlevo. Trenér má k dispozici i Hectora Bellerína, ale výkony sedmadvacetiletého hráče nejsou uspokojivé.

Po zápasech Ligy mistrů proti Bayernu a Viktorii Plzeň, ve kterých Katalánci inkasovali pět branek, se už bývalý hráč Betisu na hřišti neobjevil. Balde hrál začátku do konce zápasu proti Valencii, Almerii a Osasuně. Experiment na pravé obraně se ukázal jako dobré řešení, i když je pravdou, že Barça bude muset ještě najít typického pravého obránce.

V konfrontaci s Osasunou nicméně Balde zapůsobil sebevědomím a odhodláním, které roste s každým dalším vystoupením. Devatenáctiletý mladík vyhrál 8 z 10 duelů se soupeři. Navíc oba jeho driblingy dopadly úspěšně. Může mít lepší úspěšnost přihrávek (81%), ale hodně poctivě pracoval do defenzívy a zároveň se při útocích snažil podporovat Ousmane Dembélého.

Po celou dobu utkání vypadal fyzicky i psychicky dobře. Byl rychlý, efektivní a dobře držel svou pozici, dovedně chránil své spoluhráče. Ve hře na této pozici ho může omezovat hra levou nohou, ale i proti Almérii dokázal třikrát úspěšně odcentrovat pravačkou do vápna.

Balde má v Barceloně stále silnější pozici, o čemž svědčí i čísla. Pokud jde o hrací čas v LaLize, mladík má na kontě (973 minut) a zaostává pouze za Robertem Lewandowskim (1068) a Pedrim (1029). Kromě Ligy mistrů jen Sergio Busquets a Ousmane Dembéle mají více minut než Balde. Levý obránce s každým zápasem dělá další velké kroky ve své kariéře a jeho vývoj naznačuje, že v prvním týmu Blaugrana může zůstat dlouho.


Zdroje: fcbarca.com



Diskuze

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Klubové novinky

Zobrazit více

Tabulka LaLigy

1. Real Madrid CF 9
2. Athletic Club 9
3. Villarreal CF 7
4. FC Barcelona 7
5. RCD Espanyol de Barcelona 7
6. Getafe CF 6
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Jorge de Frutos 1
2. Álvaro García 1
3. Isi Palazón 1
4. Casals 1
5. Karl Etta Eyong 1
7. Raphinha 1
8. Ferrán Torres 1
9. Lamine Yamal 1
Zobrazit celou tabulku

 

Chat