Alejandro Balde zaslouží odměnu. Brzy prodlouží smlouvu do 2027

Alejandro Balde zaslouží odměnu. Brzy prodlouží smlouvu do 2027

Zápas od zápasu dělá pokroky ve své kariéře. Alejandro Balde každým dnem posiluje svoji pozici v Barceloně. Dobrou zprávou navíc může být, že je mladičký obránce blízko k prodloužení smlouvy.

19letý Alejandro Balde má platnou smlouvu do roku 2024. Jeho výkupní klauzule činí 500 milionů eur, ale jeho rostoucí pozice v áčku znamená, že si chce katalánský velkoklub zajistit jeho budoucnost až do roku 2027. Už jen kvůli tomu, že v jeho schopnosti věří samotný Xavi a dává mu pravidelně šanci. Balde chce také zůstat na Camp Nou a vidí svou velkou roli v týmu a možnost vývoje.

Každé prodloužení smlouvy má dvě strany mince. S podepsáním nové smlouvy by si rozhodně přišel na výrazněji lepší platové ohodnocení. Balde dosud patří k jednomu ze tří nejhůře vydělávajících hráčů v týmu, ale nyní se očekává, že jeho plat stoupne na platovou úroveň podobnou Ronalda Arauja nebo Gaviho.

Jeho agent Jorge Mendes by měl usnadnit dosažení dohody, i přes zájem mnoha evropských klubů, zejména těch z Premier League. Barça však nehodlala ztratit svého talentovaného odchovance, který je v této sezóně na špici týmu z hlediska času stráveného na hřišti . Baldeho výkupní klauzule by měla zůstat na výši 500 milionů eur.

Kromě toho by se měla Barcelona v lednu pokusit dohodnout s Marcosem Alonsem na prodloužení smlouvy do června 2024 s možnou opcí na prodloužení smlouvy o dalších dvanáct měsíců. Problémem by neměl být ani plat obránce, který spadá do platové struktury klubu. Jednatřicetiletý hráč chce zůstat na Camp Nou, ale počítá s garantovanou dvouletou smlouvou.


Zdroje: fcbarca.comDiskuze

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Tabulka LaLigy

1. Real Madrid CF 21
2. FC Barcelona 20
3. Girona FC 19
4. Club Atlético de Madrid 16
5. Real Sociedad de Fútbol 15
6. Athletic Club 14
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Jude Bellingham 6
2. Takefusa Kubo 5
3. Álvaro Morata 5
4. Robert Lewandowski 5
5. Sergio Arribas 4
18. Ferrán Torres 3
44. Raphinha 2
45. João Cancelo 2
65. Pedri 1
76. Pablo Gavira 1
Zobrazit celou tabulku

 

Chat