CoolCamp

Alexandr Hleb: To, že jsem v Barceloně neuspěl, bylo mojí vinou a ne Guardiolovou

Alexandr Hleb: To, že jsem v Barceloně neuspěl, bylo mojí vinou a ne Guardiolovou

Běloruský fotbalista Alexander Hleb se rozhodl, že po sezoně pověsí kopačky na hřebík a tak se při této příležitosti rozhodl podat krátké interview, ve kterém padla řeč i na jeho angažmá v Barceloně.

Absence úspěchu v Barceloně byla naprostou mou vinou, nikoliv Guardiolovou. On pro mě udělal všechno možné, abych se rychle adaptoval do týmu, aklimatizoval v zemi a naučil se jazyk. Choval jsem se jako hlupák. Tým byl velmi dobrý a přál bych si, abych se naučil španělsky. Guardiola je skvělý kouč, ale tehdy debutoval u áčka.

Chtěl rychlý úspěch a když hraje 11 hráčů na dobré úrovni, trenéři neradi sahají ke změnám. Trénování s Messim, Iniestou a Xavim bylo úžasné, jako z vesmíru. Xavi se nikdy nezmýlil, jak to bylo možné? Měl jsem skvělou kariéru, ačkoliv jsem udělal několik chyb. Celkově vzato mám na všechny kluby dobré vzpomínky.

Barcelona byla nejlepší na světě a já byl velmi spokojený v Arsenalu. Lituji toho, že jsem s Běloruskem neodehrál žádný turnaj. Reprezentovat mou zemi by bylo poctou. Hodně jsem nad koncem přemýšlel, hledal rady, ale i přesto se osobně rozhodl, že po tomto ročníku už toho stačilo,“ zaznělo při prezentaci dokumentu o jeho kariéře.

Dodejme, že osmatřicetiletý křídelník strávil 3 roky u londýnských Gunners mezi lety 2005 a 2008 a následoval přesun do Barcy, kde formálně vydržel až do roku 2012, nicméně po úvodní sezoně strávil všechny ostatní na hostováních. Postupně si takto vyzkoušel VfB Stuttgart, Birmingham City a VfL Wolfsburg.

Následoval volný přestup do Křídel sovětů Samara a odtud už pendloval po jeho rodné zemi a Turecku. Nakonec si vyzkoušel štace v BATE Borisovu, odkud v roce 2000 přecházel právě do Stuttgartu, Konyasporu, Genclerbirligi a Islochu, přičemž do Borisova se hned třikrát vrátil, stejně jako dvakrát do Turecka.

Na závěr připomeňme, že Aljaksandr Paulavič Hleb, jak zní jeho celé jméno, je odchovancem Dinama Minsk a v hlavním běloruském městě se i narodil. Nejčastěji působil tento pravonohý hráč měřící 185 centimetrů jako podhrot a uměl zahrát i na obou křídlech. Na svém kontě měl i 81 startů za hlavní reprezentační výběr.


Zdroje: fcbarca.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV