Araújo: Bylo by ohromné být jednoho dne kapitánem

Araújo: Bylo by ohromné být jednoho dne kapitánem

Barcelona v této sezóně nezíská žádnou trofej a Xaviho tým stále bojuje o zajištění Ligy mistrů pro příští sezónu. Přesto se v týmu událo dost pozitivních věcí a jednou z nich je Ronald Araújo. Jeho skvělé výkony mu vynesli novou smlouvu do roku 2026.

Měl jste velmi zajímavé nabídky od jiných klubů, ale rozhodl jste se pokračovat v Barceloně. 

"To bylo vždycky moje přání. Jsem velmi šťastný, že jsem prodloužil. Jsem v nejlepším klubu na světě a je to odměna za mou práci."

Na ceremoniálu jste neskrýval emoce.

"Byla tam celá moje rodina a byl jsem dojatý. Prožili jsme toho hodně. Rodiče pro mě museli hodně obětovat, abych dosáhl svého snu být fotbalistou. Doufám, že je ještě přede mnou deset nebo patnáct let kariéry, ale právě jsem si splnil svůj sen, že pokračuju v nejlepším klubu na světě."

Jak vzpomínáte na svůj debut v dresu Barcelony? Byl to hořkosladký debut?

"Vůbec ne. Je pravda, že jsem byl vyloučený, ale bylo to něco úžasného. Za Barcelonu neprožijete debut každý den. Byl jsme velmi šťastný. Někteří přátelé mi připomínali to vyloučení, ale řekl jsem jim, aby mi poblahopřáli, protože to, co jsem prožíval, bylo neskutečné."

Naučil jste se hodně od Gerarda Piquého?

"Ano, po jeho boku se toho hodně naučíte. Od doby, co jsem přišel do klubu, ho velmi obdivuji. Není tak rychlý, ale je velmi chytrý. Je vždy dobře postavený a dobrý na míči. Je to jeden z nejlepších obránců na světe, vyhrál mnoho trofejí."

Prezident Laporta již několikrát zmínil Váš charakter. Vidíte se jednou jako kapitán?

"Pokud se ta možnost jednou v budoucnu objeví, uvítám to, protože by to bylo něco ohromného. Rád jsem takový, vždycky jsem rád povzbuzoval spoluhráče nejen na hřišti. Mluvím s nimi také o jiných věcech, protože je dobré, abychom se všichni zapojovali a byli spolu."

Co od Vás chce trenér Xavi po svém příchodu?

"Dává mi svobodu, abych mohl spoluhráče povzbuzovat a abych byl slyšet. Hodně mě učí s míčem. Filozofie, že obrana musí vyvést míč, byla postupně celkem zapomenuta. Pravdou je, že od doby, co jsem se připojil k prvnímu týmu se to na tréninku moc nedělalo. Až Xavi po svém příchodu na tom začal pracovat. Ukazuje mi na videu chyby a věci, které dělám dobře. Od jeho příchodu jsem se v práci s míčem zlepšil."

Zlepšujete se v práci s míčem, ale žijete jako obránce. Často je vidět, jak slavíte po zisku míče.

"Moc rád bráním. Když vyhraju souboj, tak slavím. Cítím to tak, miluji bránění."

 

 


Zdroje: www.sport.esDiskuze

Klidne uz hned

07.05.2022, 15:16

hned po Busovi!

07.05.2022, 17:02

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Klubové novinky

Zobrazit více

Tabulka LaLigy

1. Athletic Club 0
2. Club Atlético de Madrid 0
3. CA Osasuna 0
4. Deportivo Alavés 0
5. CD Leganés 0
6. RCD Espanyol de Barcelona 0
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

Zobrazit celou tabulku

 

Chat