CoolCamp

Araújo si připsal premiéru za A-tým Barcelony, Todibo si poprvé zahrál v soutěžním zápase na Camp Nou a stal se 14. debutantem

Araújo si připsal premiéru za A-tým Barcelony, Todibo si poprvé zahrál v soutěžním zápase na Camp Nou a stal se 14. debutantem

Barcelonský svatostánek zažil v neděli dva debuty. Zatímco Jean-Clair Todibo už si zahrál v minulém ročníku na Huesce, v Getafe a ve Vigu a domácí hřiště si zatím vyzkoušel jen v přátelském klání s Arsenalem, pro Ronalda Araúja to byl úplně první start za áčko katalánského giganta.

V rámci defenzívy FC Barcelony bylo na konci 8. kola LaLigy Santander k vidění dvou debutů. Díky červené kartě Clémenta Lengleta z předchozího kola a neustálému zranění Samuela Umtitiho se usmálo štěstí na Jeana-Claira Todiba, jenž utvořil stoperskou dvojici s Gerardem Piquém.

Pro mladého Francouze to nebyla úplná novinka, jelikož v minulém ročníku stihl nasbírat tři starty v hlavním výběru, ovšem všechny 3 byly shodou okolností venku. Na Camp Nou si pak sice taky zahrál, ale jen pod hlavičkou Gamperova poháru letos v předsezoně. Toto tak byl soutěžní debut.

V něm si devatenáctiletý zadák připsal 73 odehraných minut a 46 zkompletovaných přihrávek z osmačtyřiceti pokusů. Třikrát získal balon zpět do svého držení a celkem se s míčem setkal 58krát, přičemž spáchal pouze jediný faul. Vzhledem k vyčerpání ale odcházel z hřiště předčasně.

Na jeho místo naskočil Uruguayec Ronald Araújo, jenž v dresu FCB – myslíme teď mezi dospělými – ještě neměl tu čest. Do kádru obhájce mistrovské trofeje přibyl v rámci loňského léta a hned byl přeřazen do béčka, kde je teď jedním z kapitánů Francisca Javiera Garcíi Pimienty.

Jeho pobyt na hřišti ale skončil také dříve, než původně měl a to proto, že v 87. minutě stáhl k zemi Javiera Hernándeze a po prohlédnutí červeného kartónku zamířil do sprch. V kolonce Odehrané minuty mu tak prozatím svítí čtrnáctka, což je shodou okolností i jeho pořadí mezi debutanty.

Před ním se totiž za vlády Ernesta Valverdeho představilo 13 nových tváří z La Masie a to José Arnáiz, Marc Cucurella, Oriol Busquets, David Costas, Jorge Cuenca, Juan Miranda, Chumi, Riqui Puig, Moussa Wague, Álex Collado, Abel Ruiz, Carles Pérez a Ansu Fati.

Lze očekávat, že oba budeme vídávat ještě často v průběhu sezony 2019/20. Proti Eibaru se totiž budou muset barcelonští obejít bez Piquého, který dostal distanc za 5 žlutých karet a Umtiti stále není fit. Do Baskicka tak odcestuje z prvního výběru pouze Lenglet a Todibo.


Zdroje: fcbarcelona.com

Diskuze ke článku

 • karlos
  08.10.2019, 07:37

  To byl debut. Hnedka červená 😁

  • Carloscz
   09.10.2019, 06:26

   Hasil chybu Piquého...


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit