CoolCamp

Araújovi nepokazilo radost z debutu ani vyloučení, Todibo snil o dalším ligovém startu a Vidal měl jasno, kdo byl lepší

Araújovi nepokazilo radost z debutu ani vyloučení, Todibo snil o dalším ligovém startu a Vidal měl jasno, kdo byl lepší

Zápas Barcelony se Sevillou, jenž byl vrcholem víkendového programu LaLigy Santander, přinesl bohatou podívanou, ve které padaly branky, karty i rekordy. Mezi zpovídanými po něm byl z barcelonského tábora i jeden z debutantů či další sporadický účastník základní sestavy.

Ronald Araújo

Debut v prvním týmu je pro mě splněným snem a z tohoto utkání si budu pamatovat radost z toho, že jsem si mohl poprvé zahrát mezi dospělými. Za mě to faul nebyl. Je to rozhodnutí sudího, které ale nepokazí tu radost z faktu, že jsem si odbyl premiéru. Jsem rád. V přípravě jsem už byl s týmem a hraji za Barcelonu B, kde každým dnem pracuji tak, abych mohl hrát za áčko.

Jean-Clair Todibo

Dlouho už jsem nehrál a cítím se vyčerpaný. Cítím smutek z toho, že jsem nemohl dokončit utkání, ale odešel jsem ze hřiště proto, že už jsem byl unavený. Opravdu jsem se chtěl ukázat v ligovém utkání. Je to něco jiného než přáteláky, jakým byl třeba ten o Gamperův pohár. Je to pro nás velmi důležitá výhra, jelikož jsme ukázali, že jsme doma velmi silní a to je klíčové v boji o mistrovský titul.

Marc-André ter Stegen

Je třeba uznat, že naši dnešní (vyjádření proběhla včera, pozn. přek.) soupeři předvedli velkou kvalitu. Je těžké očekávat, že si nevytvoří žádné šance ke skórování v prvních deseti či patnácti minutách nám trochu blížili. Pro nás to bylo poněkud těžké a museli jsme vynaložit více úsilí, abychom kontrolovali situaci.

Když někdy tým hodně útočí, je těžké se vracet do obrany a na začátku to pro nás bylo poněkud obtížné. V tomto aspektu jsme se však zlepšili. Měli jsme obtížný ligový start a hodně trpěli. Nyní se nacházíme v celkem dobré formě a doufáme, že po reprezentační přestávce se vrátím v dobrém rozpoložení. Čekají nás obtížné zápasy.

Všechny týmy na čele ligové tabulky měly nějaké potíže, nejenom my. Nikdy si nemůžete být ničím jistí a předpokládat, že snadně zvítězíte. Takhle to nefunguje.

Nechci se zapojovat do věcí, o kterých nic nevím. Doufejme, že trest pro Dembélého nebude vážný a bude moci nastoupit do dalších zápasů. Araújovo vyloučení se dá těžko vysvětlit.

Pro mě je dvoustovka zápasů samozřejmě důvodem k velké radosti. Jsem zde proto, abych hrál a ukázal, kdo jsem. Každý z nás má cíle a já doufám, že budu moci v tomto týmu přidat mnohem více dalších startů.

Arturo Vidal

Mockrát děkuji za gratulace. Je to pro nás velmi důležitý triumf. Posledně jsme vyhráli s Interem a druhá půle toho zápasu byla velmi intenzivní. Je důležité, že pořád dokážeme vyhrávat a jsme v dobré náladě před reprezentační pauzou.

Podle mě výsledek odpovídá tomu, co dělo na hřišti. Celý zápas jsme byli lepší, dobře jsme tlačili a využili našich příležitostí. Naše vítězství je férové. V prvních sedmadvaceti minutách se nic nestalo. Hráli jsme se soupeřem, který umí dobře hrát fotbal. Sevilla má velice rychlé hráče, kteří útočí po křídle a dokáží hodně ublížit. Pak se nám dařilo opanovat hru a udělat rozdíl.

Nemyslím si, že ty karty byly zapotřebí, ale to je jedno. Stalo se v samotném závěru utkání a dle mého tomu šlo předejít. Hlavní věcí je, že se nám podařilo vyhrát a teď se potřebujeme soustředit na pokračování ve zlepšení naší hry.

Dle mého to byla největší ovace, kterou jsem dostal od publika a jsem mu vděčný. Barcelonští fanoušci se ke mě vždy chovali velmi pěkně a od doby, kdy jsem přišel do klubu, jsem obdržel hodně vlídnosti.

Se svou rolí v týmu jsem spokojen. Samo sebou, že bych chtěl hrát více, ale v záložní řadě máme spoustu hráčů. Trenér o tom ví a provádí rošády. Musíte se snažit a doufat, že trenér vybere pro nadcházející zápas nejlepší možnosti.

Nejlepší verze Lea Messiho je pro nás velmi důležitá. Všichni víme, kolik znamená pro náš tým a je to velice důležité pro každého. Když se Leo cítí dobře, je pro nás velkou pomocí.


Zdroje: fcbarca.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit