CoolCamp

Arthur: Musíme limitovat naše kontakty s vnějším světem, ale nemůžeme přestat pracovat

Arthur: Musíme limitovat naše kontakty s vnějším světem, ale nemůžeme přestat pracovat

A do třetice rozhovor z prostředí barcelonské izolace. Tentokrát byl zpovídaným Brazilec Arthur Melo a platformou pro podávání dotazů sociální síť Instagram. Řeč padla i na jeho problémy s kotníkem, které – zdá se – pominuly.

Musíme limitovat náš kontakt s venkovním světem a mít to na paměti. V Evropě se nacházíme v totální krizi. V Brazílii je stále čas, aby se uchýlilo k nezbytným opatřením a splnění všech instrukcí od zdravotnických orgánů,“ volal na úvod Arthur Melo po společenské odpovědnosti v průběhu karantény.

Třiadvacetiletý záložník dále vysvětloval své kontakty s klubem a ujistil, že každý den pracuje na své kondici. „Máme skupinu na WhatsAppu, skrze níž jsme v denním kontaktu. Ptají se na nás a naše rodiny. Pořád každý den cvičím. Nevíme, kdy se budeme moci vrátit do hry a tak nemůžeme přestat pracovat.

Já jsem se naprosto odizoloval – chodím pouze do obchodu a zpátky domů,“ dodával rodák z Goianie, jenž následně pohovořil o svých vzorech a jako vždy zmínil Xaviho Hernández a Andrése Iniestu. Dále označil Lionela Messiho za svého nejsložitějšího protivníka, proti němuž nastoupil v reprezentaci.

Jako nejvíce unikátní zápas ve své kariéře označil finále poháru Copa Libertadores, v němž jeho Gremio zvítězilo a zároveň prozradil, že to byl právě tento duel, který činovníky Barcy přiměl k tomu, aby jej koupili. Byl v něm totiž mimo jiné zvolen i nejlepším hráčem na trávníku. U FCB pak vzpomíná na Wembley, kde čelil Tottenhamu.

Arthur byl unesen neuvěřitelnou atmosférou při debutu v základní sestavě v Lize mistrů. Dodejme, že ještě před odmlkou měl potíže s kotníkem, kvůli kterým nemohl naskočit do zápasu s Realem Sociedad, ovšem nyní se zdá, že už jej nic netrápí. Celkem odehrál 23 zápasů v této sezoně, v nichž 4 góly dal a na další 4 nahrál.


Zdroje: fcbarca.com, transfermarkt.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV