Barça a Manchester City sehrají charitativní zápas 24. srpna na podporu ALS

Barça a Manchester City sehrají charitativní zápas 24. srpna na podporu ALS

Barça a Manchester City sehrají 24. srpna ve 21.00 hodin  na Camp Nou mnohem víc než jen zápas. Jedná se o charitativní sbírku, iniciativu bývalého brankáře a trenéra Juana Carlose Unzué, kterému byla před více než dvěma lety diagnostikována nevyléčitelná degenerativní neurologická choroba ALS (amyotrofická laterální skleróza).

V pondělí proběhlo oficiální představení zápasu na akci konané v Auditoriu 1899. Přítomni byli prezident FC Barcelona Joan Laporta a trenér Manchesteru City Pep Guardiola, bývalý brankář a trenér Juan Carlos Unzué jako zástupce lidí s ALS a organizace Fundación Luzón, která se věnuje výzkumu tohoto onemocnění a je příjemcem finančních prostředků získaných ze hry.

Zápas mezi týmy, které trénují Xavi a Pep Guardiola, slibuje opravdovou sportovní podívanou a zároveň se v něm trenér anglického týmu vrací na Camp Nou. Hlavním cílem je však pomoci Juanu Carlosovi Unzuému, využít jeho profilu ke zvýšení povědomí o ALS, o tom, jak se s touto nemocí vyrovnávají ostatní, a uspořádat akce na získání finančních prostředků. Unzué na těchto cílech neúnavně pracuje a zápas byl uspořádán díky přátelství prezidenta Laporty a trenéra Pepa Guardioly.

Barcelona e Manchester City vão jogar particular solidário

Cílem je shromáždit rekordní množství finančních prostředků.
Hlavním cílem je zaplnit 24. srpna Camp Nou a vybrat co nejvíce finančních prostředků na boj proti ALS. Zápas byl původně naplánován na loňský rok, ale kvůli pandemii a omezení návštěvnosti byl odložen. Nyní, když byla omezení zrušena, neexistuje žádný limit pro finanční prostředky, které lze získat ve snaze zlepšit kvalitu života lidí s ALS a podpořit výzkum zaměřený na nalezení léku na toto kruté degenerativní onemocnění.

Píseň pro charitu
Součástí pondělní akce byl také videoklip k písni "Ara", která symbolizuje boj proti ALS. Napsal ji speciálně pro tento zápas producent Jordi Cubino a nazpíval Miki Núñez a každý, kdo přijde na Camp Nou na zápas, ji bude moci slyšet v živém provedení. Tato charitativní píseň byla dokonce překvapením pro Unzuého během akce a veškerý výtěžek z playbacku poputuje organizaci Fundació Catalana d'ELA Miquel Valls, která si klade za cíl zlepšit kvalitu života lidí s ALS a usiluje o nalezení léku na toto onemocnění.

Výtěžek z přehrávání půjde na konto nadace Fundación Luzón
Francisco Luzón byl diagnostikován s ALS v roce 2014 a založil Fundación Luzón, aby pomohl najít lék na toto hrozné onemocnění a spojil všechny příslušné strany. Vdova po Franciscu Luzónovi, María José Arregui, je výkonnou předsedkyní nadace. Tato nezávislá a nezisková organizace se snaží získat finanční prostředky na výzkum a zlepšit kvalitu života lidí s ALS a jejich rodin, a to společně se sdruženími pacientů, výzkumníky a sociálními a zdravotnickými pracovníky. Fundación Luzón se snaží zvýšit povědomí společnosti o ALS, aby se zvýšila informovanost o tomto onemocnění, zkrátila doba do stanovení diagnózy, zlepšila léčba a kvalita sociální a lékařské péče a podpořil výzkum zaměřený na nalezení léku.

Pamětní šála
FC Barcelona vytvořila pro tento zápas také speciální šálu, jejíž 100% výtěžek bude věnován nadaci Luzón. V prodeji je od začátku srpna za 25 eur v šesti oficiálních obchodech Barçy (Camp Nou, Passeig de Gracia, Canaletes, Aeroport T1 & T2 a La Roca Village) a také online prostřednictvím klubových e-shopů.

Nemoc bez léku
Amyotrofická laterální skleróza (ALS) - známá také jako Lou Gehringova choroba - je neurodegenerativní onemocnění, které postihuje motorické neurony v mozku, mozkovém kmeni a míše - buňky zodpovědné za přenos mozkových signálů pro dobrovolný pohyb svalů. Jedná se o nevyléčitelné onemocnění a žádná léčba nedokáže zastavit degenerativní proces ALS. Toto onemocnění je považováno za vzácné, v Katalánsku jím trpí pouze 450 lidí, v celém Španělsku asi 4 000 a na celém světě asi 350 000. Proto je obtížné odůvodnit vyčlenění finančních prostředků na výzkum a programy péče pro zlepšení kvality života a prodloužení přežití. Lidé s tímto onemocněním mají kvůli rychlé progresi očekávanou délku života dva až pět let.


Zdroje: fcbarcelona.comKomentáře

aladus
Tipér

super věc, Unzue je pán a mega bojovník! 😍😍

20.06.2022, 18:43

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

OFICIÁLNĚ: Veselý je novou posilou

Basketbalový tým FC Barcelony posiluje Jan Veselý. Český pivot přichází jako volný hráč z tureckého Fenerbahçe.


Oficiálně: Béčko mění před sezónou trenéra

Sergi Barjuan už není trenérem Barçy Atlétic. Jméno jeho nástupce klub neuvádí, ale podle médií jím bude Rafa Márquez.


Mingueza Mallorcu vynechá

Obránce Barcelony Óscar Mingueza měl pozitivní test na koronavirus. Je v izolaci a víkendový zápas s Mallorcou určitě vynechá. [Mundodeportivo]


Návrat Fatiho se blíží

Ansu Fati již delší dobu trénuje bez omezení. Příští víkend by se dokonce měl objevit v nominaci s Mallorcou. [Marca.com]


Zájem o Puiga

Celta Vigo projevila zájem o mladého španělského záložníka Riquiho Puiga. V dohodě o přestupu by mohl být zahrnutý levý obránce Viga, Javi Galan. Hráč, o kterého má zájem Xavi. [Mundodeportivo]

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. UD Almería 0
2. Athletic Club 0
3. Club Atlético de Madrid 0
4. FC Barcelona 0
5. Cádiz CF 0
6. RC Celta de Vigo 0
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

Zobrazit celou tabulku

 

Chat