Barça již není "Pedridependencia"

Barça již není "Pedridependencia"

V posledních dvou sezónách vynechal Pedri 45 zápasů a tým vyhrál pouze 20. Absenci mladého záložníka v aktuální sezoně ale neprovázely špatné výsledky, blaugranas i bez něj totiž všechno vyhráli.

FC Barcelona se v posledních dvou sezónách stala "Pedridependencia", což znamenalo, že při absenci talentovaného záložníka z Kanárských ostrovů byly výsledky převážně neúspěšné. A to natolik, že Barça dokázala vyhrát pouze dvacet ze 45 zápasů, které Pedri mezi posledními dvěma sezónami vynechal, zbytek, je jedenáct remíz a čtrnáct porážek.

V minulé sezóně vynechal záložník z Tegueste patnáct zápasů. Sedm výher, šest porážek a jedna remíza, taková byla bilance Xaviho týmu v zápasech bez Pedriho. Před dvěma lety to bylo 30 zápasů bez Pedriho, v nichž tým azulgrana v osmi případech prohrál, v devíti remizoval a ve třinácti zvítězil.

V nové sezóně se zdá, že se situace změnila. Pedri se zranil 24. srpna na tréninku a od té doby vynechal čtyři zápasy kvůli zranění stehna. Čtyři zápasy bez něj (Villarreal, Osasuna, Betis a Antverpy) čtyři výhry Barçy. Tým azulgrana se odprostil od "Pedridependencia", což však neznamená, že Pedri není pro Xaviho stále klíčovým hráčem a že tým netrpělivě očekává jeho návrat kvůli jeho důležitosti ve hře a odhodlání v útoku.


Zdroje: mundodeportivo.comDiskuze

True. Teď je Frenkiedependencia 🙃

24.09.2023, 15:45

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Klubové novinky

Zobrazit více

Tabulka LaLigy

1. Athletic Club 0
2. Club Atlético de Madrid 0
3. CA Osasuna 0
4. Deportivo Alavés 0
5. CD Leganés 0
6. RCD Espanyol de Barcelona 0
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

Zobrazit celou tabulku

 

Chat