Barcelona mohla mít Lautara Martíneze za 9 milionů eur. Hráč před časem odmítl i Real Madrid

Barcelona mohla mít Lautara Martíneze za 9 milionů eur. Hráč před časem odmítl i Real Madrid

Prezident Racing Clubu de Avellanedy, Víctor Blanco, prozradil v interview pro Mundo Deportivo, jaké kluby stály o Lautara Martíneze ještě v době, kdy hrál právě ve své rodné domovině a rovněž uvedl, že ještě před třemi lety byla výkupní klauzule dnes ostrostřelce Interu Milán pouhých 9 milionů eur.


Jak se Lautaro dostal do Racingu?

Máme velmi dobré vztahy s týmem Liniers, kde byl Lautaro vychován. V kontraktu jsme zajistili 20 % zisk z budoucích prodejů a striktně se toho drželi. V průběhu tohoto období byl naším koordinátorem mládeže Fabio Radaelli, jenž doporučil příchod Lautara. Dohodli jsme se na podmínkách a hned jej odkoupili. Věřím lidem, kteří s námi pracují a jedním z největších úspěchů Racingu v posledních letech byl dobrý čich na lovce talentů a trenéry mládežnických výběrů.

V osmnácti letech o něj údajně stál Real Madrid.

V roce 2018 nám Real nabídl hostování s dobrou možností odkupu, ovšem Lautaro jí odmítl, jelikož chtěl uspět v Racingu, ještě než tento klub opustí. Zůstal a měl velmi jasné cíle. Real byl odhodlaný přivést Lautaro a dokončit jeho vývoj ve své akademii. Viděli jeho dovednosti a peníze byly rozumné. Racing by za něj vydělal dobré procento, ale on věděl, co chce. Mám jej hodně rád. Vůči klubu a mě se choval dobře, okamžitě zapadl a přeskočil mládežnické kategorie. Dosáhl prvního týmu a pak odešel do Evropy. A pokaždé byl stejný. Nechal jsem si jeho dres s číslem 10, které mi věnoval s popisem ‘Pro prezidenta č. 1’.

Jaký byl vztah s Lautarem, když věděl, kolik klubů o něj stojí a slibuje mu miliony?

Ten příběh o Realu Madrid je souhrnem tohoto. S Lautarem jsme podepsali pouze dvě smlouvy a odešel velmi brzy. Chtěli jsme jej ještě na jeden ročník, jenomže to bylo nemožné, jelikož Inter a Atlético přišli s čísly, které se liší od reality v naší zemi.

Jak se v tom čase zachoval on sám?

Velmi dobře. V tomto ohledu byl vždy velice klidný a nikdy nepřišel o rozum z těch milionů. Měl zafixované góly a mohl odejít, jelikož měl okamžité nabídky na stole, nicméně on nám sdělil: ‘Zůstanu do konce sezony.’ A tak i učinil.

Valencia měla přednost a mohla dorovnat jakoukoliv nabídku za Lautara. Neodhodlala se k tomu? Nabízela méně, než zaplatil Inter?

Ano, Valencia měla přednost v případě Lautara a dalších dvou mladých hráčů, ale nestačilo to na nabídku. Atlético bylo více specifické, nicméně největší zájem o Lautara měl Inter a tak jej přivedl.

Volal vám Diego Simeone, aby Atlético konečně získalo takového útočníka?

Ne. Sportovní ředitel Atlétika letěl do Buenos Aires, kde jsme měli tři nebo čtyři schůzky, ovšem klub nenabídl to, co Racing očekával. Hodnota Lautara se pak prokázala. V té době – což byla druhá polovina roku 2017 – byla jeho výkupní klauzule 9 milionů, kterou mohli využít, ale neučinili tak. Je třeba přiznat, že někdy je vedle vedení klubových orgánů zapotřebí zajistit dobro pro hráče a ani v tomto případě to Martíneze netrápilo. Prodloužil smlouvu, mohli jsme tak navýšit jeho výkupní klauzuli a brzy odešel do Interu – jednoho z nejdůležitějších klubů historie pro argentinské fotbalisty.

Jaká byla finální suma za transfer?

V hrubém to bylo necelých 40 milionů, ovšem v Racingu přistálo méně peněz. Musíte vzít do úvahy daně, poplatky agentovi a pak 20 % patřilo bývalému klubu Liniers a 10 % Lautarově rodině. Věřili jsme a budeme i nadále pevně věřit v Lautara, že jsme preferovali přijít v ten moment o 2 miliony, aby s námi mohl zůstat a dali mu 10% profit ze čtrnácti milionů.

Jste překvapen, že giganti jako Barcelona, Real Madrid či Manchester City chtějí přivést Lautara?

Samozřejmě, že ne. Vedle fotbalového umu a počtu vstřelených branek je velmi mladý a hraje v hlavním výběru. Nemá preferované barvy. V Interu je úspěšný a má všechny podmínky k tomu, aby byli v Barceloně a jakémkoliv dalším světovém klubu. O tom nemám pochyb. Každý ví, jakým je fotbalistou, jelikož to můžete vidět. K tomu má však Lautaro ještě plus v osobnosti – je to rozený vítěz a velmi dobrý profesionál. Je unikátní v každém ohledu.


Zdroje: fcbarca.comKomentáře

Pavel Kašuba
Senior editor

tak tomuhle borcovi bych se vůbec nebránil :) fajnšmekři FMka už jej znají nějaký ten pátek ještě právě z Racingu a je fakt bomba, jak se zatím vyvíjí - a očividně to bude i v pohodě týpek

letos 16 branek, z toho 11 ligových a 5 v Lize mistrů + 4 asistence v jednatřiceti zápasech, což je na druhý rok v Evropě hodně solidní číslo ;) uvidíme, snad po něm sáhneme

08.04.2020, 15:06

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Font sází na spolupráci Xaviho a Cruyffa

"V současnosti klub ve vedení postrádá bývalé velké hráče, kteří dokonale znají barcelonský styl... My počítáme s Xavim na post trenéra a Xavi nám říkal, že by se rád spoléhal na Jordiho Cruyffa coby sportovního ředitele," uvedl v rozhovru El Periódico prezidentský kandidát Víctor Font.


Další sezona začne už v září

Prezident LaLigy Javier Tebas prohlásil, že ročník 2020/2021 odstartuje 12. září. Podle deníku AS nejprve s možností obsadit třetinu tribun, později polovinu a od ledna 2021 budou divákům k dispozici všechna místa. [spanelskyfotbal.cz]


Fati má problémy s kolenem

Ansu Fati zřejmě zmešká několik tréninků kvůli problémům s kolenem. Podle dostupných informací nejde o nic vážného, ovšem lékaři nabádají realizační tým k opatrnosti. 


LaLiga se může vrátit 8. června

Z prohlášení španělského předsedy vlády Pedra Sáncheze vyplývá, že LaLiga může pokračovat 8. června. Na datum prvního výkopu po pandemii si však ještě budeme muset počkat – zřejmě do 28. května, kdy se koná setkání představitelů z řad vedení soutěží a klubů. [sport.es]


Bayern opci na Coutinha nevyužil

"Datum na využití opce už uplynulo a neaktivovali jsme ji. Teď se zaměříme na složení týmu na příští sezónu a uvidíme, jestli v něm Coutinho bude hrát roli, nebo ne," uvedl předseda Bayernu Mnichov Karl-Heinz Rummenigge. Výši opce v případě brazilského záložníka Barcelona stanovila na 120 milionů eur. [ŠpanělskýFotbal.cz]

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. FC Barcelona 58
2. Real Madrid CF 56
3. Sevilla FC 47
4. Real Sociedad de Fútbol 46
5. Getafe CF 46
6. Club Atlético de Madrid 45
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 19
2. Luis Suárez 11
3. Antoine Griezmann 8
4. Arturo Vidal 6
5. Ansu Fati 4
6. Arthur 3
7. Frenkie de Jong 2
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Kšiltová čepice PENYA BARCELONISTA černá
Kšiltová čepice PENYA BARCELONISTA černá

od 350 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat