Barcelona může po mistrovství světa v Kataru vydělat pořádný balík

Barcelona může po mistrovství světa v Kataru vydělat pořádný balík

Každé euro navíc v klubové kase je vítáno. Vzhledem k finanční situaci Barcelony a především po vypadnutí z Ligy mistrů. Nicméně se ukázalo, že klub může dostat velkou kompenzaci za uvolnění šestnácti hráčů do národních týmu na mistrovství světa v Kataru.

FIFA každému klubu poskytuje příspěvek prostřednictvím programu „The Club Benefits Programme“ za pouhou přítomnost hráče na tréninkovém kempu, ale i za celkovou účast na světovém šampionátu. V rámci již zvýšeného programu se FIFA dohodla na rozdělení 209 milionů eur mezi kluby, jejichž hráči se účastní turnaje v Kataru.

Za každého hráče, který byl povolán do svého národního týmu dostane klub asi 10 tisíc eur. Dokument uvádí částku 8 530 dolarů, tedy asi 8 240 eur denně za každého od začátku soustředění. Podle FIFA začíná toto období dva týdny před prvním zápasem mistrovství světa, ale v letošním výjimečném případě se hráči teprve nyní postupně sjíždějí a někteří se vidí pouhých sedm až deset dní před prvním zápasem.

Peníze budou připsány bez ohledu na počet odehraných minut. Důležitým bodem v tomto projektu je také fakt, že 1/3 této sumy připadá také na klub nebo kluby, ve kterých hráč hrál až dva roky před začátkem mistrovství světa.

Fáze hry Poplatek za hráče
Skupina 180 tisíc dolarů / 174 tisíc euro
Osmifinále 220 tisíc dolarů / 213 tisíc euro
Čtvrtfinále 280 tisíc dolarů / 270 tisíc euro
Semifinále 320 tisíc dolarů / 309 tisíc euro
Finále 370 tisíc dolarů / 357 tisíc euro


Ideálním scénářem pro Barcelonu by tedy bylo finále mezi Španělskem a Francií nebo Nizozemskem. Za předpokladu, že období soustředění začalo v pondělí 14. listopadu, a finalisté by strávili v Kataru celkem 33 dní. To znamená 10 tisíc eur na hráče za den a že Španělsko se ve finále utká s Francií, Barça obdrží 1,89 milionu eur za Jordiho Albu, Sergia Busquetse, Pedriho, Gaviho, Ansu Fatiho a Ousmane Dembélého. O něco méně by dostala za Erica Garcíu, Ferrana Torrese a Julese Koundého - 660 tisíc (po odečtení 1/3 pro Manchesteru City a Seville). Celkově by tedy klub jen z těchto devíti hráčů vydělal 2,55 milionu eur.

Počítejme, že žádný z těchto 16 hráčů nebude před koncem skupinové fáze zraněn a s ohledem na to, že FIFA předpokládá pro tuto fázi maximálně 174 tisíc eur, eur na hráče, Barcelona má již cca 2,4 milionu eur (po 174 tisíce za Ter Stegena, Arauja, Busquetse, Gaviho, Dembélého, Pedriho, Fatiho, Albu a De Jonga a cca 120 tisíc za Lewandowského, Ferrana, Memphise, Christensena, Raphinhu a Koundého).

Je třeba také připomenout, že pravidlo 1/3 pro bývalý klub může fungovat ve prospěch Blaugranas i díky například... Leo Messimu, který před rokem a třemi měsíci opustil Camp Nou. Po skupinové fázi obdrží klub cca 55 tisíc eur (1/3 ze 174 000) za Argentince, a pokud si splní svůj sen a vyhraje s týmem Albicelestes celé mistrovství světa, poskytne FIFA katalánskému velkoklubu cca 120 tisíc eur (1/3 z max. 370 000 na finále). Dani Alves, Martín Braithwaite, Sergiño Dest, Ez Abde a Antoine Griezmann by také mohli katalánskému klubu zajistit příjemné příjmy


Zdroje: FIFA.comKomentáře

Když uvolníš 16 hráčů na měsíc a můžeš z toho vytěžit částku, která pokryje plat jednoho z nich (v daném období). smiley kšeft století smileysmiley

16.11.2022, 23:38
absint KU420

To nemá být kšeft století, jen malá kompenzace. Hráči každoročně odehrají cca 10 měsíců, zbylé dva jim klub platí za "nic" (nepočítám tréninky ani přípravné zápasy). Letos, jako každý rok, kdy se hraje MS, nebo Euro/Copa, dostaneme za jeden z těch dvou měsíců alespoň něco.

17.11.2022, 05:09
KU420 absint

Jako každé povolání mají nárok na placené volno. Vzhledem k povinostem, které jim ze smluv plynou jsou ty cca 4-5 týdnů volna poněkud málo .. Žádné 2 měsice, ty jsou v případě evropského fotbalu zcela nereálné. V nápisu četl "může vydělat pořádný balík" což mi zkrátka nekoresponduje s realitou, když to jsou např 2 týdny platu FdJ a to ještě za zcela ideálního předpokladu, že všichni dojdou do maximálního stádia turnaje ..

17.11.2022, 23:16
absint KU420

Liga končí někdy v květnu a začíná v srpnu, tedy to jsou dva měsíce, když tam, jak jsem psal, nepočítám tréninky ani přípravu.
Souhlasím ale, že formulace je zvolena trochu nešťastně, pokud se bavíme o nižších jednotkách milionů jako o balíku.

18.11.2022, 00:18

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Nejtěžší možný soupeř

Evropská liga nabídne hned v úvodním vyřazovacím kole souboj těžkých vah. Proti Barceloně se postaví slavný Manchester United. 


Agent popírá spekulace o Kessiém

Kessiého agent popřel jakékoliv spekulace o tom, že by chtěl Kessie v lednu odejít: “Jsou to všechno lži, naprosté lži. Kessie je v Barçe velmi šťastný. Je v klubu jenom pár měsíců a stále si zvyká na tým a na styl hry, což chvíli trvá.”


Kessié prý vyhlíží přestup

Franck Kessié údajně není spokojený se svou situací v Barceloně, a proto podle italských médií zvažuje návrat do Serie A. Ve hře má být jeho předchozí zaměstnavatel AC Milán nebo Juventus.


García a Koundé zranění

Stopeři Éric García a Joules Koundé zápas ve Valencii nedohráli kvůli svalovým zraněním. Jelikož mimo hru zůstávají také Andreas Christensen, Ronald Araújo a Sergi Roberto, trenér Xavi bude čelit další složité situaci.


Barca bude chtít v zimě posílit

Vedení Barcelony má v plánu v zimním přestupovém období posílit na pozici šestky. Panují pochybnosti ohledně výkonosti Sergio Busquetse. Další možností je Frenkie de Jong.

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. FC Barcelona 37
2. Real Madrid CF 35
3. Real Sociedad de Fútbol 26
4. Athletic Club 24
5. Club Atlético de Madrid 24
6. Real Betis Balompié 24
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Robert Lewandowski 13
2. Ousmane Dembélé 4
3. Ansu Fati 3
4. Pedri 3
5. Sergi Roberto 2
6. Raphinha 2
7. Frenkie de Jong 2
Zobrazit celou tabulku

 

Chat