Barcelona ztrácí na prodejích licenčních produktů a v kabině dochází k rozporům kvůli snížení mezd

Barcelona ztrácí na prodejích licenčních produktů a v kabině dochází k rozporům kvůli snížení mezd

Nepříliš povedené časy zasáhly v době šíření koronaviru katalánskou Barcelonu. Ta nejenže přijde o peníze za prodej produktů s vlastní licencí, ale také musí řešit situaci v šatně, kde se některým hráčům nelíbily návrhy vedení týkající se dočasného snížení výplat.

Začněme prvním zmíněným tématem, které zveřejnil bulvární plátek se sídlem právě v Barceloně, Sport. Ten poukazuje na fakt, že ročně na prodejích fanouškovských předmětů se svým logem Barca vyinkasuje 63 milionů eur. Pověřené osoby ještě nedokáží vyčíslit potenciální ztráty, ale určitě k nim dojde.

V létě roku 2018 získali Blaugranas zpátky právo prodávat licenční věci, které předchozích 16 let držel oděvní partner Nike. Kvůli ochraně své známky a navýšení příjmů se v klubu rozhodli pro založení franšízy BLM (Barca Licensing and Merchandising), jež nyní vede šest obchodů ve městě.

Tato firma zaměstnává 330 lidí a stala se klíčovou součástí klubové strategie. Vedle výše zmíněné šestice barcelonských poboček má dalších 11 obchodů a 328 poboček s licencovaným zbožím. Tato zařízení prodávají 7 tisíc různých položek. Aktuálně je 17 hlavních obchodů zavřeno a to kvůli nařízením vlády a probíhající pandemii.

Předtím, než se situace uklidní a navrátí se ligová soutěž, dojde k nevyhnutelným ztrátám v tomto sektoru. Obzvláště přihlédneme-li k absenci turistů, kteří každý den navštěvují katalánskou metropoli. Klub zajistil, že se co nejvíce pokusí o vyhnutí regulacím ERTE, které by ovlivnily jeho zaměstnance (včetně těch pod BLM).

Na stole jsou možné scénáře k zvážení, ale ještě se zatím neuchýlilo ke konečnému řešení. Činovníci mezitím pracuji na snížení mezd hráčů z různých sekcí, aby případná rozhodnutí na nesportovní bázi měly co nejmenší dopad na chod klubu. To se však nelíbí některým hráčům, jak informuje stejný deník.

Zatímco vybraní fotbalisté jsou připravení jít se svými gážemi dolů, ostatní o tom nechtějí ani slyšet. Nechtějí být totiž zodpovědní za špatné vedení klubu. Rozhlasová stanice Cadena SER už tvrdila, že první návrh na snížení mezd byl odmítnut. A Mundo Deportivo přišlo s informací, že tento návrh byl ve výši zachování 70 % platu.

Prezident Josep Maria Bartomeu se chce dostat na tuto hranici ve všech sportovních výběrech a to po dobu trvání nouzového stavu. Jenže pracuje se s velkou skupinou lidí a tak je logické, že nedojde ke stoprocentní shodě. Někteří nejmenovaní se domnívají, že nemají pykat za tuto situaci a to proto, že klub byl veden špatně.

Údajně dal přednost investicím do přestupů, které nedávaly smysl a nepřispěly nijak týmu. Jiní, kteří mají vliv v kabině, si naopak myslí, že jde o přijatelný návrh a jsou ochotní jej zvážit. Jejich právníci nyní zkoumají v tomto kontextu smlouvy. Jedno je jisté – všichni jsou za snížení mezd, ale problém nastává ve stanovení výše.

Někteří by měli zájem o podobnou situaci, kterou prezentovalo COPE. Pokud by se LaLiga nevrátila do 30. června, jejich platy by byly staženy o 10 %. Jestliže by se po návratu hrálo každé 2 až 3 dny, navýšily by se o 15 až 20 %. Výkonní ředitelé ligy a hráčské asociace AFE popřeli, že by dosáhli dohody v tomto ohledu.

Hráči nicméně mohou očekávat jinou variantu podobného typu. V pořadu „Que T’hi Jugues“ na již zmíněném rádiu se nicméně hlásilo, že muži i ženy z A-týmu nesouhlasili s nabídkou klubu, ve kterém očividně panuje napětí. A pokud nedojde ke shodě, může snížení platů přijít „z vrchu“ – ať už skrze ERTE nebo opatření LaLigy či někoho jiného.


Zdroje: fcbarca.comKomentáře

u těch prodejů se divím, že jim to tolik lidí kupuje - když to třeba srovnám s portfolii klubů, které mají například Adidas tak to je nebe a dudy

Barcelona má doslova pár věcí oproti takovému Bayernu (a dříve Chelsea), kde můžete v oficiálních obchodech koupit i misku pro psa, podložky pod SPZ nebo třeba další vybavení do auta (mám zkušenosti, jelikož občas kupuji přátelům k Vánocům nebo narozeninám něco právě od těchto dvou klubů) - nehledě na design, který je v drtivé většině případů hezčí právě jinde (ale to je subjektivní)

zkrátka a dobře, i fanatici (mezi které se řadím) prostě mají najednou stop stav (koupeno vše potřebné, jako např. deštník, flash disk nebo klíčenka) a mohou obnovovat tak maximálně šatník, což se ale zase solidně prodraží, pokud to bude člověk dělat pravidelně

26.03.2020, 10:17

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Monchu odchádza na hosťovanie do druhej ligy

Záložník a niekdajší kapitán Barçy B Monchu odchádza na ročné hosťovanie do druholigovej Girony. 


Jorge Cuenca prestupuje do Villarealu

20-ročný španielsky obranca Jorge Cuenca opúšťa Barcelonu a pripojí sa k španielskemu Villarealu. Prestupová čiastka je 2,5 milióna eur + 4 milióny v bonusoch a 20% z budúceho predaja. Villareal ho hneď vzápätí poslal na hosťovanie do Almerie.


Moussa Wagué putuje na hosťovanie do Grécka

Klub oficiálne potvrdil to, čo včera začali avizovať španielske médiá - pravý obranca Moussa Wagué smeruje na ročné hosťovanie do gréckeho klubu PAOK Solún.


Barça uzavrela dohodu s Mallorcou

Túto sezónu musia mať kluby kvôli protipandemickým opatreniam k dispozícii alternatívny štadión, ak by situácia nedovoľovala otvoriť ich vlastný domáci futbalový stánok. Real Madrid uzavrel dohodu s Valladolidom, Atlético Madrid s Realom Sociedad, no a FC Barcelona s Mallorcou. (sport.es)


Griezmann bude nosiť číslo 7

Dnes klub na sociálnych sieťach informoval, že Antoine Griezmann bude obliekať od budúcej sezóny dres s číslom 7. ,,Chcem sa poďakovať Philippemu Coutinhovi, ktorý je nielen skvelý futbalista, ale najmä skvelý spoluhráč," vyjadril sa na Twitteri Francúzsky útočník. 

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Granada CF 6
2. Real Betis Balompié 6
3. Villarreal CF 4
4. RC Celta de Vigo 4
5. Valencia CF 3
6. CA Osasuna 3
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

Zobrazit celou tabulku

E-shop

Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé dětské
Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé dětské

od 449 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat