Barcelona zvažuje jednání s hráči o ještě větším snížení jejich mezd

Barcelona zvažuje jednání s hráči o ještě větším snížení jejich mezd

Periodikum Mundo Deportivo přišlo už minulý týden se zprávou, že Barcelona může být donucena snížit výplaty svých zaměstnanců ještě výše, než zněl původní plán. Klub totiž neví, kdy začne znovu vydělávat a současné úspory se zdají být nedostačující. A k tomu je třeba zvážit i úvahy o investicích, jako například v rámci projektu Espai Barca.

Vzhledem k aktuální krizi může Barca s téměř jistotou zapomenout na předpokládaný zisk ve výši jedné miliardy eur a podle v úvodním slově zmíněného deníku může naopak tento účetní rok zakončit ve ztrátě přes 100 milionů téže měny. Tohle číslo však může významně narůst, jelikož se stále neví, kdy se vrátí klubové i reprezentační zápasy.

A existují další otazníky. Klub zvažuje, jestli bude možné hrát před diváky. Prezident Josep Maria Bartomeu chce údajně požádat členy rady, aby připravili speciální zprávu čítající co nejvíce možných scénářů, kterou následně v květnu odprezentují na speciální schůzce, kde dojde k uskutečnění důležitých a urgentních rozhodnutí.

Redukce gáží o 70 % už se nyní zdá nedostatečná. Katalánský gigant takto měsíčně ušetří 16 milionů eur, ovšem takový Juventus či Bayern snížil ročně své náklady na mzdy o 20 %, zatímco Barcelona pouze o 5 % za předpokladu, že bude nouzový stav ve Španělsku trvat ještě měsíc. Juve mezitím do černa uspoří až 90 milionů eur.

Noviny rovněž informují o situaci, která může nastat v květnu a při níž bude FCB muset znovu jednat s hráči o ještě větších škrtech ve mzdách. Větší klubové úspory ovlivní práci nadace, která byla pozastavena a probíhají i jednání s dodavateli práce kolem projektu Espai Barca, jehož hřebem je rekonstrukce Camp Nou, jenž byl také zastaven.

Existují logické pochyby, zdali bude chtít investiční společnost Goldman Sachs zapůjčit za stávající situace Barceloně 800 milionů eur, které se mají vrátit z budoucích zisků. Ty Barca nemůže zaručit, jelikož opět netuší, kdy k nim začne docházet. Dokud se neobjeví lék či vakcína, hrozba epidemie bude stále viset ve vzduchu.

Stále se neví, kdy vláda povolí setkávání desítek tisíců fanoušků a Mundo Deportivo tak přemýšlí, zdali je skutečně nutné navýšit kapacitu barcelonského stánku, jenž už nyní pojme přes 99 tisíc lidí a bývá vyprodán skutečně zřídka a hlavně jen na velké zápasy, přičemž drtivou většinu přítomných zastupují hlavně turisté z cizích zemí.


Zdroje: fcbarca.comKomentáře

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Font sází na spolupráci Xaviho a Cruyffa

"V současnosti klub ve vedení postrádá bývalé velké hráče, kteří dokonale znají barcelonský styl... My počítáme s Xavim na post trenéra a Xavi nám říkal, že by se rád spoléhal na Jordiho Cruyffa coby sportovního ředitele," uvedl v rozhovru El Periódico prezidentský kandidát Víctor Font.


Další sezona začne už v září

Prezident LaLigy Javier Tebas prohlásil, že ročník 2020/2021 odstartuje 12. září. Podle deníku AS nejprve s možností obsadit třetinu tribun, později polovinu a od ledna 2021 budou divákům k dispozici všechna místa. [spanelskyfotbal.cz]


Fati má problémy s kolenem

Ansu Fati zřejmě zmešká několik tréninků kvůli problémům s kolenem. Podle dostupných informací nejde o nic vážného, ovšem lékaři nabádají realizační tým k opatrnosti. 


LaLiga se může vrátit 8. června

Z prohlášení španělského předsedy vlády Pedra Sáncheze vyplývá, že LaLiga může pokračovat 8. června. Na datum prvního výkopu po pandemii si však ještě budeme muset počkat – zřejmě do 28. května, kdy se koná setkání představitelů z řad vedení soutěží a klubů. [sport.es]


Bayern opci na Coutinha nevyužil

"Datum na využití opce už uplynulo a neaktivovali jsme ji. Teď se zaměříme na složení týmu na příští sezónu a uvidíme, jestli v něm Coutinho bude hrát roli, nebo ne," uvedl předseda Bayernu Mnichov Karl-Heinz Rummenigge. Výši opce v případě brazilského záložníka Barcelona stanovila na 120 milionů eur. [ŠpanělskýFotbal.cz]

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. FC Barcelona 58
2. Real Madrid CF 56
3. Sevilla FC 47
4. Real Sociedad de Fútbol 46
5. Getafe CF 46
6. Club Atlético de Madrid 45
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 19
2. Luis Suárez 11
3. Antoine Griezmann 8
4. Arturo Vidal 6
5. Ansu Fati 4
6. Arthur 3
7. Frenkie de Jong 2
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Kšiltová čepice PENYA BARCELONISTA černá
Kšiltová čepice PENYA BARCELONISTA černá

od 350 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat