CoolCamp

Barcelonští se po dvaačtyřiceti letech vrátili na stadion San Paolo, premiéru si zde odbyl Lionel Messi

Barcelonští se po dvaačtyřiceti letech vrátili na stadion San Paolo, premiéru si zde odbyl Lionel Messi

Po delší době se vracíme k souhrnu tréninkových jednotek v podání Barcelony, tentokrát před vstupem do osmifinálového dvojboje proti Neapoli. Do místa konání odcestovali Katalánci v pondělí a už mají za sebou i první kontakt s plochou na stánku, kde se bude v úterý od deváté hodiny večerní hrát.

Již pár týdnů jsme se odmlčeli s pravidelným ohlédnutím za tréninky Barcy, které si nyní v rychlosti shrneme před zaměřením na ty poslední. Po zápase na sevillském Betisu se nejprve na regenerační cvičení vrátil na hřišti č. 2 do hlavní skupiny Gerard Piqué, který v něm stál kvůli kartám. Nechybělo ani několik béčkařů, o nichž bude řeč i níže.

Následně pak jednou samostatně cvičil Samuel Umtiti, ale k ostatním se naopak přidal Norberto Neto, jenž doléčil své zranění v oblasti kotníku, které si přivodil už v pohárovém klání na Ibize. Naopak s angínou scházel krátce na konci první poloviny února Portugalec Nélson Semedo, na něhož tak čekal specifický program a jedno cvičení o samotě.

Jednalo se o trénink v předvečer svátku svatého Valentýna, který nebyl zveřejněn. Důvod byl prostý – oděvní firma Nike testovala na hráčích své nejnovější produkty. Po vítězství nad Getafe si barcelonisté odbyli 4 jednotky před dalším zápasem nad Eibarem, v nichž se nestalo nic převratného vyjma příchodu dánského útočníka Martina Braithwaita.

Celkem se k áčkařům přidalo za tu dobu různě hned 15 jiných mladíků z béčka a to jmenovitě Iňaki Peňa, Dani Morer, Juan „Chumi“ Brandáriz, Monchu, Sergio Akieme, Kike Saverio, Sergi Puig, Guillem Jaime, Ronald Araújo, Jorge Cuenca, Matheus Pereira, Riqui Puig, Rey Manaj, Álex Collado a Ansu Fati.

Liga mistrů je zpátky, první zastávka Neapol

Tolik krátké ohlédnutí za tréninky za posledních 14 dní a nyní zpět do současnosti. Po triumfu 5:0 nad baskickým celkem si Katalánci dali zotavovací trénink, který byl posledním na domácí půdě. V pondělí pak v 10:00 zamířili všichni nominovaní na letiště El Prat, odkud je čekala cesta do Itálie. Zde už stihli také první trénování přímo na San Paolu.

Co se soupisky týče, ta čítá 21 jmen a tak na Quiqueho Setiéna čeká ještě vyškrtnutí tří jmen. Jedno je už nyní jisté – výše jmenovaný Braithwaite nemůže v pohárové Evropě naskočit, jelikož je registrován pouze pro domácí ligu. Čtrnáctku členů prvního týmu doplnili již zmínění Peňa, R. Puig, Collado, Fati, Araújo a Akieme.

Kdo je naopak mimo jsou Luis Suárez, Ousmane Dembélé, Jordi Alba a Sergi Roberto. Prvně jmenovaný má ještě před sebou dlouhou cestu po operaci menisku, stejně jako druhý po další operaci komplikacemi nabitého svalu hamstring, zatímco krajního beka stále trápí natažené slabiny a nově univerzála do obrany či zálohy zase přitahovač v pravém stehně.

Jednu žlutou kartu od automatického jednozápasového trestu pak jsou Semedo a Sergio Busquets. Dodejme, že posledního cvičení v Ciutat Esportiva se zúčastnili také doposud nepovolaní Ludovit Reis, Óscar Mingueza, Ramos Mingo. z rezervy. Na horké neapolské půdě se bude hrát už dnes, tedy v úterý 25. února od 21:00 SEČ.


Zdroje: fcbarcelona.com, youtube.com, twitter.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV