CoolCamp

Barcelonští se přesunuli na závěr předsezonního soustředění v USA do Ann Arboru

Barcelonští se přesunuli na závěr předsezonního soustředění v USA do Ann Arboru

Druhou polovinu amerického turné tráví FC Barcelona ve státě Michigan, konkrétně ve městě Ann Arbor, kde na ně dnes večer čeká druhý a zároveň poslední mač v exhibičním turnaji LaLiga Serie A Cup proti Neapoli. Za sebou už mají Katalánci všechny tréninkové jednotky.

Krátce po skončení úvodního vzájemného zápasu s Neapolí, kdy se ještě v Miami trojice hráčů pozdravila s letošními mistryněmi světa Ashlyn Harrisovou a Ali Kriegerovou, absolvovala barcelonská expedice let do Detroitu, kde po přistání následoval přesun do útrob michiganské univerzity.

První trénování proběhlo přímo na jednom ze hřišť této školní instituce, kde po skončení cvičení došlo na setkání s hráči i hráčkami celku zvaného Wolverines. Na stejném místě si o něco později zacvičili o samotě Philippe Coutinho, Arthur Melo, Arturo Vidal a Iňaki Peňa, kteří se k týmu připojili jako poslední.

Závěrečný trénink na půdě Spojených států se pak uskutečnil včera a to přímo v dějišti zápasu – Michigan Stadium. Ten je největším svého druhu v zemi a druhým největším na světě, když se pyšní kapacitou přes 107 tisíc míst. Ještě před začátkem jednotky se Blaugranas setkali s členy kádru Detroit Lions.

Jmenovitě šlo o Dannyho Amendolu, Marvina Jonese Juniora, Kerryona Johnsona a A’Shawna Robinsona. Ti spolu se svými kolegy hrají zhruba 70 kilometrů od tohoto stánku, na Ford Field a přilákali pozornost Marca-Andrého ter Stegena, Ivana Rakitiče, Luise Suáreze a Antoina Griezmanna, kteří si s nimi vyměnili dresy.

Dodejme, že na jihu Floridy strávila Barcelona 3 dny a v druhé destinaci to bude o jeden méně. Hned po zápase, který začíná dnes v 11 hodin večer, se pak vrátí do Barcelony, jelikož příští týden už na ní začíná start ligové sezony venkovním výjezdem do Bilbaa. Ten se posunul z pátku 16. na sobotu 17. srpna.


Zdroje: fcbarcelona.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV