CoolCamp

Bayern Mnichov má zájem o Philippa Coutinha, spekuluje se také o Jvuentusu

Bayern Mnichov má zájem o Philippa Coutinha, spekuluje se také o Jvuentusu

Na odchodu z Camp Nou je brazilský ofenzivní záložník Philippe Coutinho. Jeho novým působištěm se po zavření anglického registračního okna může stát nově mnichovský Bayern nebo Juventus Turín.

Představitelé FC Barcelony jednají se svými kolegy působícími na Allianz Areně, kde své domácí zápasy hraje Bayern. Ten má zájem získání Philippa Coutinha v rámci hostování po dobu dvou let, při kterých by platil hráčovu mzdu. Jedná se tedy o identický scénář jako v případě Jamese Rodrígeuze, jenž se letos vrátil do Realu Madrid.

Druhou variantou je roční zápůjčka s následným povinným odkopem, na což by Bavořané přistoupili pouze tehdy, sníží-li Blaugranas své cenové požadavky. Vše probíhá v odměřeném duchu, aby nedošlo ke snížení hráčovy hodnoty. Podle francouzské odnože portálu Goal je dohoda mezi oběma kluby na světě.

Historicky nejdražší posila Barcy je tak po pouhém roce a půl jednou nohou z týmu a to hlavně proto, aby svým místem a také výplatou udělala místo krajanovi Neymaru Júniorovi. Další možností je ještě Juventus a to v případě, že by Paulo Dybala skončil právě v PSG jako náhrada bývalého barcelonisty z Mogi das Cruzes.

V Německu viděli v Coutinhovi ideální řešení v krátkodobém horizontu za Leroye Saného, jehož měli úřadující vítězové Bundesligy v plánu, nicméně vše zhatilo vážné zranění, které mladého německého křídelníka vyřadilo na několik měsíců. Poslední zprávy však hovoří o příchodu Chorvata Ivana Perišiče, jenž má v Mnichově podstoupit prohlídku.

Do Premier League ne … zatím?

Největší možnosti se nabízely v Anglii. Zde Coutinha odmítl Liverpool v čele s Jürgenem Kloppem. Arsenal spolu s Manchesterem United se dotazovali na situaci hráče a velmi blízko bylo i hostování v Tottenhamu. O bývalého hráče Interu či Espanyolu pak stále stojí v Chelsea, kde si odpykávají trest v podobě zákazu registrace hráčů.

Aktuální trvání je 2 okna, ovšem činovníci londýnského celku se snaží o zkrácení trestu na pouhé jedno přestupní období. To by znamenalo, že by se The Blues mohli pokusit získat Coutinha už nyní a zaregistrovat jej v lednu roku 2020, jako to udělala například Barcelona s Ardou Turanem a Aleixem Vidalem v roce 2015.

A co se domnělého zájmu ze strany již zmiňovaného Paris Saint-Germain týče, ten dementoval sportovní ředitel Leonardo svým prohlášením, že Coutinho nebude součástí výměny za Neymara a ani o něj v klubu nestojí. Zdá se tak, že jedinými reálnými alternativami pro rodáka z Ria de Janeira jsou aktuálně Itálie nebo Anglie.


Zdroje: sport-english.com

Diskuze ke článku

 • lhotik Člen fanklubu
  13.08.2019, 14:03

  Asi tak velký zájem to nebude, když si zapůjčili Perišiče.smiley
  Hold se Coutinho musí upíchnout jinam, aby bylo místo pro Neymiče. smileysmiley

  • Pajinos Senior editor
   14.08.2019, 08:51

   nevýhodou letního období je, že než se dostanu k překladu, tak už to nemusí být pravda :D u tohodle to bylo tak, že jsem to vydal před jedenáctou, přijdu z oběda a už byl Perišič ofiko :D už se mi to nechtělo mazat, kor když se v článku řeší i ta Anglie a Juventus, tak jsem to nechal tak, ale to je úděl přestupáku no

   navíc teoreticky můžou pořád točit oba - Perišič umí oběma nohama a Coutinho na postu podhrota, čili teoreticky mohou stále přivést i jej ;) odešel jim James, Müller umí zprava tu svoji roli "raumdeuter" pak je tam ještě Coman s Gnabrym, čili možnosti by měli - a oni stejně jako my potřebují mít top kádr


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fan-Shop