Bodový systém Světové federace penyí

Bodový systém Světové federace penyí

Náš fanklub, stejně jako všechny mimošpanělské penye, spadá pod Světovou federací penyí. Ta spadá pod Konfederaci a ta pak přímo pod FC Barcelonu.

My jako oficiální fanklub řešíme vše s federací. Včetně lístků. Je právě na federaci, kolik lístků které penyi přidělí (Konfederace to pak již jen potvrdí).

Kolik vstupenek dostaneme na El Clásico nebo jaký počet nám přidělí na venkovní zápasy a proč?

I když pravidla federace nejsou dána úplně explicitně, dost napoví.

Pravidla pro přidělování lístků nebo spíše bodový systém, jak ho nazývá Světová federace penyí, je opravdu komplexní soubor. Já se budu snažit zmínit ty hlavní okruhy.

Ty pak rozhodují o tom, kolik lístků nám bude přiděleno a jak je náš fanklub PB Lleó de Dues Cues aktivní.

 

Velikost fanklubu: o počtu lístků a aktivitě fanklubu rozhoduje i počet členů. My můžeme být hrdí na to, že spadáme do té nejvyšší kategorie, tedy 300 a více členů.

Sídlo fanklubu: i za tuto „maličkost“ se udělují body. A i toto máme vyřešeno.

Účast na General assembly a kongresu: každý rok se v Barceloně koná General assembly, což je setkání prezidentů a dalších představitelů fanklubů z celého světa. Na toto setkání pak navazuje Světový kongres penyí.  Účast na obou těchto akcích je bodově ohodnocena. My se poslední roky účastníme pravidelně. Určitě to tedy není tak, že by si vedení fanklubu dělalo výlet do Barcelony zbytečně, naopak.

Člen ve skupině na Facebooku: ano, i tato zdánlivě nepodstatná věc nám získala další bod. Ve skupině představitelů fanklubů je prezident a viceprezident zodpovědný především za členství.

Akce se zápasem: pravidelné sledování zápasů a s tím spojená nějaká událost je hodnocena také. A i zde jsme velice aktivní. Především pak díky pravidelnému setkávání fanoušků v Brně, či při zápasech s Realem Madrid i v dalších městech.

Srazy bez zápasu: aktivita fanklubu mimo sezónu či akce, kterou nejsou spojené se sledováním zápasu, nám také při přidělování lístků mohou pomoci. Velký letní sraz tak tímto získal na ještě větší důležitosti.

Akce s účastí člena světové federace: pokud se nějaké akce zúčastní někdo z vedení Světové federace penyí, získáváme body navíc. My jsme toto splnili díky zápasu se Slávií v Praze.

Večeře před zápasem: pokud se koná venkovní zápas FC Barcelony, měla by domácí penya den před zápasem zorganizovat večeři pro zástupce klubu a fanklubů. To jsme samozřejmě splnili. Večeře se mimo jiné zúčastnil pan Barnils.

Sraz před zápasem: v den konání zápasu by se také měla uskutečnit sešlost všech fanoušků mířících na zápas. I toto jsme zorganizovali před zápasem se Slávií.

V současné době tak máme téměř maximální počet bodů a naše Penya je brána jako velice aktivní. To nám pomáhá při komunikaci s federací, ale hlavně při získávání vstupenek na venkovní zápasy a na ta nejprestižnější utkání. Snad toho budeme moci znovu brzy využít.

 

Visca el Barça i Visca la Nostra Penya!

 

Tomáš ‘Migueli‘ Škurek

Prezident

PB Lleó de Dues Cues
Komentáře

clen_0548
Člen fanklubu

skvělá práce vedení smiley

24.04.2020, 09:19

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Oficiálně: s Neapolí na Camp Nou

UEFA potvrdila, že odveta osmifinále Ligy mistrů může proběhnout na Camp Nou. Zápas se samozřejmě uskuteční bez diváků. 


RB Liprsko sa zaujíma o Ilaixa Moribu

Nemecký klub prišiel o najlepšieho strelca Tima Wernera, ktorý odišiel do Chelsea a tak sa pokúša ho nahradiť. DO hľadáčiku im padol barcelonský mladík, ktorý má však výkupnú klauzulu vo výške 100 miliónov eur a patrí k najväčším talentom v akadémii. Zmluvu má do roku 2022 a Barça, konkrétne Éric Abidal už Lipsko jednoznačne odmietli. 


Bartomeu popřel odchod Messiho i Setiéna

Prezident Barcelony Josep Bartomeu po výhře nad Villarrealem označil spekulace o konci trenéra Quiqeho Setiéna za lživé a dodal, že Setién má podporu vedení. Zároveň ujistil, že jednání o nové smlouvě s Lionelem Messim stále probíhá a že Argentinec hodlá pokračovat.


Xavi prodloužil v Al-Sadd

Spekulace o angažování Xaviho Hernándeze na post trenéra už během tohoto léta zřejmě vezmou za své.  Bývalý záložník totiž o rok prodloužil smlouvu v Al-Sadd.


Eric García do Barcelony?

Barcelona údajně jedná o návratu Erica Garcíi z Manchesteru City, kam zamířil v roce 2017. V této sezoně si 19letý stoper pod Pepem Guardiolou připsal 13 startů. [football-espana.net]

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Real Madrid CF 77
2. FC Barcelona 76
3. Club Atlético de Madrid 63
4. Sevilla FC 63
5. Villarreal CF 57
6. Getafe CF 53
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 22
2. Luis Suárez 15
3. Antoine Griezmann 9
4. Arturo Vidal 7
5. Martin Braithwaite 7
6. Ansu Fati 6
7. Arthur 3
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Polštář PENYA BARCELONISTA bílý
Polštář PENYA BARCELONISTA bílý

od 430 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat