CoolCamp

Braithwaite si nebude prát dres po objetí s Messim, Ángel tvrdil, že nebýt jeho, skončil by zápas 0:1

Braithwaite si nebude prát dres po objetí s Messim, Ángel tvrdil, že nebýt jeho, skončil by zápas 0:1

Pouze dvojice barcelonistů byla zpovídána po utkání proti Eibaru, v němž díky řádění Lionela Messiho zvítězil katalánský favorit 5:0 a to debutant Martin Braithwaite a autor první asistence, Ivan Rakitič. Barcelona se i díky tomu dostala zpět na čelo tabulky, jelikož Real večer ve svém utkání prohrál na Levante 0:1. Za Basky byl pak zpovídán José Ángel.

Martin Braithwaite

Cítil jsem se tam velmi dobře a jsem obklopen fantastickými hráči. Snažil jsem se běhat, protože to musím dělat a mí kolegové mě nacházeli, takže jsem velmi šťastný. Nástup byl velmi speciální. Takové věci jsem sledoval jako dítě v televizi. Sledoval jsem ovace pro nové fotbalisty a najednou jsem zde. Takové přijetí ze strany veřejnosti je neuvěřitelné. Jsem velmi pyšný.

Messi mě přivítal. Je to skvělý chlap. Snažil se, abych se cítil dobře a hledal mě svými přihrávkami. Po objetí s ním si teď nebudu moct vyprat můj dres. (smích) Jsem opravdu rád, že jsem mu mohl nahrát na jeho poslední gól.

Ivan Rakitič

Myslím si, že jsme odvedli skvělou práci a odehráli skvělé utkání. Na hřišti jsme pracovali a věděli, že to bude komplikované střetnutí. Jsme opravdu potěšeni. V minulých týdnech se Messi netrefil, ale byl blízko a k tomu přidal asistence. Dnes (vyjádření proběhla v sobotu, pozn. přek.) dal čtyři branky a je důležité, že je ve formě.

Braithwaita dobře známe. Je to velmi silný útočník, který nám dá možnosti pro náš herní styl. Jsem za něj rád, je to dobrý kluk. Bude sbírat minuty a my jej uvítáme. Situace s Diopem byla pouze emocemi, k nimž dochází velmi často. Navzájem se známe a nic se nestalo. V průběhu utkání dochází i na tyto události a po něm jsme se objali.

Máme svobodu a každý si může říkat, co chce. Od diváků jsme cítili podporu a snažíme se společně užívat hru. Pro nás je hlavní, že nás fanoušci podporují a dneska tomu tak bylo.

José Ángel

Věděli jsme, kam jedeme. Toto je velmi těžký stadion a když má Messi svůj den, je to ještě těžší. Cítíte se bezradní a zbyteční. Nebylo to pro nás dobré utkání. Chvílemi jsme se snažili se postavit, ale všechno bylo zklamání. Musíme přemýšlet nad dalším zápasem. Téměř vždy se na Camp Nou stane stejná věc – protivník dá rychle gól a ukončí zápas.

Messi je nejlepší na světě. Když váš soupeř zakončuje akce takovýmto způsobem, není moc co udělat proti tomu. Když hrajeme s týmy, které jsou nám podobné, pak můžeme dosáhnout úspěchu. Nerad prohrávám, nikdy to není příjemné. Víme, že nehrajeme na úrovni. Není dobré prohrát v sportu a je třeba nacházet pozitiva. Kdyby nebylo Messiho, prohráli bychom 0:1.


Zdroje: fcbarca.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV