CoolCamp

Bundesligové týmy mají zájem o Busquetse z Barcelony

Bundesligové týmy mají zájem o Busquetse z Barcelony

Německá nejvyšší fotbalová soutěž by mohla letos v létě přivítat středního záložníka Busquetse z FC Barcelony. Nejedná se však o slavnějšího Sergia, nýbrž jmenovce Oriola s tržní hodnotou 2 a půl milionů, kterému je 20 let a válí za barcelonskou rezervu.

Oriol Busquets možná odejde z katalánské metropole, jelikož o něj stojí několik bundesligových celků. Trenér áčka Blaugranas Ernesto Valverde sice je velkým fanouškem tohoto mladého středopolaře, nicméně s tolika hráči na jeho postu mu nemůže pro nadcházející sezonu nic slíbit a je nepravděpodobné, že se Busquetsovi bude chtít strávit další rok v Segundě División B (španělská třetí liga, pozn. přek.). Všechny německé týmy už se měly klub z Barcelony dotázat na jeho situaci.

Busquets byl v minulém ročníku klíčovým článkem výběru Francisca Javiera Garcíi Pimienty a i přes zranění si stihl připsat 30 startů a také jeden za A-tým a to v poháru proti Culturalu Leonesa. Rodák ze Sant Feliu de Guíxols, jemuž se dostalo nálepku jednoho z největších talentů La Masie za poslední roky, reprezentoval Španělsko na úrovních do šestnácti až do devatenácti let včetně a s klubem má podepsanou smlouvu do června roku 2021 s možností prodloužení o další 2 roky.


Zdroje: sport-english.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fan-Shop