CoolCamp

Carles Aleňá už si za A-tým Barcelony nezahrál v soutěžním utkání dlouhých 109 dní

Carles Aleňá už si za A-tým Barcelony nezahrál v soutěžním utkání dlouhých 109 dní

Velmi těžký okamžik zažívá v kádru katalánské Barcelony jeden z jejich odchovanců, Carles Aleňá. Jednadvacetiletý středopolař si totiž nepřipsal jedinou minutu v oficiálním zápase za áčko už čtvrt roku a jeho situace není ani zdaleka ideální. Spekuluje se proto o odchodu a to buď v rámci hostování, nebo v horším případě trvalém přestupu.

V létě asi nemohl Carles Aleňá očekávat, jak katastrofální zažije podzim. Ještě 10. srpna se objevil v posledním přátelském utkání s Neapolí, kde Barca zvítězila 4:0 a záložník podal dobrý výkon. Za odměnu přišel start v úvodní jedenáctce v prvním kole LaLigy na půdě Athletic Clubu. Přednost dostal před Ivanem Rakitičem či Sergiem Busquetsem, jenž zůstali na lavičce.

V poločase však přišlo střídání a další 3 a půl měsíce už jsme mladého fotbalistu v modro-bordových barvách neviděli – alespoň tedy v rámci soutěžního klání. Je pravdou, že si Aleňá zahrál v listopadovém přáteláku v Cartageně. Mimo to je ale většinou vynecháván z nominace či nevyužitým náhradníkem. Přitom proti Bilbau nehrál špatně a naopak šel herně vidět.

Jako důvod nelze použít ani velká konkurence v záložní řadě, jelikož klub jasně v létě řekl, že si chce hráče ponechat a odmítl i několik nabídek ostatních celků. Zdá se však, že jeho dny v Katalánsku jsou sečteny a může si pomalu ale jistě hledat nového zaměstnavatele. Jednou z možností je i Tottenham Hotspur, nicméně týmů, které mají zájem, je více.

V první řadě ale musí představitelé FCB určit jakým způsobem chtějí Aleňovi umožnit odchod. Jeho smlouva vyprší v roce 2022 a těžko se chce věřit tomu, že by jej Katalánci prodali bez možnosti zpětného odkupu, jelikož o rodákovi z Mataró, jenž vystoupil i v seriálu Matchday, se mluvilo jako o největší naději z La Masie. Reálnější je tak hostování a zde si může vybírat.

V tomto kontextu se hovoří o Celtě Vigo, Getafe, Betisu Sevilla a Granadě. Uvidíme, zdali k přesunu dojde už v rámci zimy, pokud neodejdou jiní záložníci. Spekuluje se o nespokojenosti Artura Vidala s Ivanem Rakitičem, Sergio Busquets má letos dosti kolísavé výkony a Arthur Melo sice zapracoval na své kondici, ale stejně bývá střídán v průběhu zápasu.

Dodejme, že Aleňá se řádným členem A-mužstva stal skoro na den přesně před rokem a od té doby nasbíral 35 startů, v nichž dokonce zaznamenal i 3 branky. Nejvíce z nich, a to 21, přišlo v LaLize. Dalších jedenáct přidal v Copě del Rey a zbývající 3 přišly v Lize mistrů. Jeho tržní hodnota činila k červnu tohoto roku 30 milionů eur a dvakrát stihl nastoupit i za Španělsko U21.


Zdroje: fcbarca.com

Diskuze ke článku

 • clen_0548 Člen fanklubu
  05.12.2019, 11:21

  neuvěřitelné

 • Pajinos Senior editor
  05.12.2019, 12:32

  ono se v něčem není čemu divit hráčům jako Grimaldo, Sergio Gómez nebo třeba Morey, že odcházejí a já už se jim ani nedivím - podvodník v čele pořád všude srdnatě hlásá, jak jsme rodinný klub a dbáme o své mladíky a pak jim na jejich místo přivádíme stejně hráče odjinud, které se nakonec posilami nestávají a akorát jim blokují místo

  v záloze budiž, Arthur byl po dlouhé době solidní kup a Frenkie taky výborný, ale když si vzpomenu, že k nám už v době, kdy mohl tu a tam naskočit Carles, přišel Gomes, byl tady Paulinho nebo se prostě kašlalo i na Denise s Rafou, tak je to smutné ... s takovou skutečně nechci vidět, co nastane, až Messi skončí - Evropská liga volá smiley

  • LeoMessi Tipér
   05.12.2019, 16:13

   100% souhlas kolego


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit