CF Intercity 3:4(e) FC Barcelona

Barcelona proti třetiligovému soupeři třikrát vedla, pokaždé ale o vedení přišla kvůli brance smutného domácího hrdiny Oriola Soldevily. O postupujícím do osmifinále Copa del Rey tak muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém si rozdílovou branku připsal Ansu Fati.

Favorit přitom rozhodně nenastoupil ve slabé sestavě a navíc se velmi brzy dostal do vedení díky hlavičce navrátilce Araúja z rohového kopu. Podobně jako proti Espanyolu pak Barca dominovala a měla i další šance skórovat, ale finální nahrávka a později koncovka byla opět slabou stránkou.

Stoper Araújo se mezitím musel zaskvět také v defenzivní činnosti, když při protiútoku pláchl Piňan, obehrál brankáře Peňu a zakončoval do odkryté brány, ale gólu skluzem zabránil zmiňovaný Uruguayec.

Druhý poločas začal spálenou gólovkou Dembélého, za což v 59. minutě přišel první trest. Při laxním bránění rohového kopu se míč dostal k Soldevilovi, který srovnal.

Dembélé zanedlouho předchozí zaváhání napravil dloubáčkem, kterým vrátil Kataláncům vedení. Avšak ani ne za osm minut Alba znovu pozdě reagoval na pohyb Soldevily, jenž centr z levé strany s lehkostí proměnil ve vyrovnání na 2:2.

Už v 77. minutě radost domácího publika znovu opadla, protože střídající Fati uvolnil Albu, jehož centr prošel šestnáctkou na Raphinhu a ten se před prázdnou bránou mýlit nemohl. Nicméně kdo si myslel, že Barca konečně poučí, mýlil se. V 86. minutě se tým z Alicante dostal do přečíslení, ze kterého 21letý Soldevila završil hattrick.

Utkání tedy dospělo do prodloužení, ve kterém už outsider viditelně nestíhal a spíše doufal v penalty. Barcelona si ale vypracovala další velké šance a jednu z nich proměnil Fati, byť i díky šťastnému odrazu. O postupu tedy rozhodla sedmá branka duelu.

4. ledna 2023, 21:00 Camp Municipal Antonio Solana, Alicante Sport 1

CF Intercity

3 : 4 Valentín Pizarro

4' Araújo (A - Torre)
  50' Torre
Soldevila (A - Murria) 59'
  66' Dembélé (A - Gavi)
Soldevila (A - Romero) 74'
  77' Raphinha (A - Alba)
Soldevila (A - Herrera) 86'
  103' Fati (A - Raphinha)

Campos - Pérez (94' Angong), Romero, Jaime (82' Undabarrena), Gálvez (46' Herrera) - Murria, Bellotti (82' Nsue), Marí - Soldevila, Roigé (65' Koffi), Pinan (67' Xemi)

Peña - Bellerín (83' Alonso), Araújo (60' García), Koundé, Alba - Kessie, Busquets, Torre (60' Gavi) - Torres (60' Raphinha), Depay (74' Fati), Dembélé (105' Balde)