Chadi Riad: Jsem velmi hrdý na to, že mě Maroko povolalo

Chadi Riad: Jsem velmi hrdý na to, že mě Maroko povolalo

Tři dny po vstřelení vítězného gólu v zápase Barça Atlètic proti Gymnasticu obdržel Riad pozvánku do seniorského týmu marocké reprezentace. 19letý stoper tak bude mít možnost debutovat v přátelských utkání proti Brazílii (25. března v Tangeru) a Peru (28. března v Madridu).

"Jsem tak hrdý. Je to něco, o čem jsem jako malý snil. Jsem velmi vděčný za důvěru, kterou do mě trenér vložil. Opravdu se těším na to, až budu reprezentovat zemi svých rodičů."

"Dlouho jsem hrál za Maroko, od malička jsem se cítil jako Maročan. Hrál jsem tam od patnácti, vyhráli jsme tehdy africkou Olympiádu a od té chvíle jsem pracoval a posouval se dále."

Marocká reprezentace předváděla na posledním Mistrovství světa v Kataru skvělé výkony a skončila na čtvrtém místě:

"Mnoho lidí o marockém fotbale nevědělo, ale mohu vám říct, že je tady velmi populární. Postupně jsme se zlepšovali a dostali jsme se až do semifinále, které jsem velmi intenzivně prožíval. Na každý zápas jsem chodil ke strýci a tetě, abychom je sledovali společně. Jsem velmi hrdý na svou zemi a národní tým."

Vyjádřil se také k angažmá v Barceloně, kterého si velmi váží:

"Barcelona je nejslavnější tým na světě a v Maroku je mnoho lidí, kteří sní o tom, že zde budou jednou hrát. Jsme velmi vděčný, že jsem jeden z mála, kterému se to povedlo."


Zdroje: www.sport.esDiskuze

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Klubové novinky

Zobrazit více

Tabulka LaLigy

1. Athletic Club 0
2. Club Atlético de Madrid 0
3. CA Osasuna 0
4. Deportivo Alavés 0
5. CD Leganés 0
6. RCD Espanyol de Barcelona 0
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

Zobrazit celou tabulku

 

Chat