Chiellini: Vidal má problémy s alkoholem, Suárez se mi za kousnutí omlouvat nemusel

Chiellini: Vidal má problémy s alkoholem, Suárez se mi za kousnutí omlouvat nemusel

Nedávno publikovaná autobiografie Giorgia Chielliniho obsahuje spoustu zajímavých fragmentů. Už před časem španělská média informovala o anekdotách s Arturem Vidalem a tentokrát vytáhla nechvalně známou historku s kousnutím od Luise Suáreze na Mistrovství světa 2014, kvůli němuž dostal Uruguayec několikaměsíční trest a prodloužil si tak čekání na debut v barcelonských barvách.

Občas Arturo šel ven a vypil více, než by měl. To ví každý. Alkohol je jeho slabinou. Několikrát za sezonu se neobjevil na tréninku, nebo přišel a řekl, že byl dost unavený. Slabosti jsou však součástí lidskosti. Fotbalista není ani ďábel, ani svatý a stejně tak se nezpochybňuje, jakým druhem člověka je v průběhu takových událostí. To, co se počítá, jsou následky, které to může mít na tým.

Jednou v Miami bylo před posledním tréninkem před návratem. Ráno musel Arturo být vytažen z postele násilím. Conte jej chtěl potrestat za to před ostatními, jelikož si myslel, že nezvládne hrát. Po 10 minutách tréninku se Arturo pořád zdál opilý a ani nevěděl, kde letí míč. Na konci ale běhal jako blázen. Trenér dodal: 'Co mohu říct člověku, který kromě jiných věcí dopřává týmu radost?' K tomu byl odvážný a šampion.

Obdivuji Suárezovu mazanost. Kdybych jej ztratil, stal by se ze mě obyčejný hráč. V ten den se na světovém šampionátu nestalo nic zvláštního. Po většinu času jsem kryl Cavaniho, dalšího obtížného soka. Najednou jsem si uvědomil, že jsem měl na rameni kousanec. Zrovna se to stalo a tohle je jeho strategie při souboji rameno na rameno. A jestli můžu něco říct, tak moje je stejná.

Volal jsem Luisovi pár dní po tom incidentu, ale nebylo třeba se omlouvat. Jsme stejní a na hřišti jsem bastard i já. A jsem na to hrdý. Zlomyslnost je součástí hry a to teď vůbec nemluvím o anomálii. Musíte být vychytralí, abyste se vypořádal s vaším protivníkem. Vycítím to, když je zapotřebí zákrok. Je to iracionální, skoro až emoční. Mám rád, když čelím útočníkům jako Suárez.


Zdroje: fcbarca.comKomentáře

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Font sází na spolupráci Xaviho a Cruyffa

"V současnosti klub ve vedení postrádá bývalé velké hráče, kteří dokonale znají barcelonský styl... My počítáme s Xavim na post trenéra a Xavi nám říkal, že by se rád spoléhal na Jordiho Cruyffa coby sportovního ředitele," uvedl v rozhovru El Periódico prezidentský kandidát Víctor Font.


Další sezona začne už v září

Prezident LaLigy Javier Tebas prohlásil, že ročník 2020/2021 odstartuje 12. září. Podle deníku AS nejprve s možností obsadit třetinu tribun, později polovinu a od ledna 2021 budou divákům k dispozici všechna místa. [spanelskyfotbal.cz]


Fati má problémy s kolenem

Ansu Fati zřejmě zmešká několik tréninků kvůli problémům s kolenem. Podle dostupných informací nejde o nic vážného, ovšem lékaři nabádají realizační tým k opatrnosti. 


LaLiga se může vrátit 8. června

Z prohlášení španělského předsedy vlády Pedra Sáncheze vyplývá, že LaLiga může pokračovat 8. června. Na datum prvního výkopu po pandemii si však ještě budeme muset počkat – zřejmě do 28. května, kdy se koná setkání představitelů z řad vedení soutěží a klubů. [sport.es]


Bayern opci na Coutinha nevyužil

"Datum na využití opce už uplynulo a neaktivovali jsme ji. Teď se zaměříme na složení týmu na příští sezónu a uvidíme, jestli v něm Coutinho bude hrát roli, nebo ne," uvedl předseda Bayernu Mnichov Karl-Heinz Rummenigge. Výši opce v případě brazilského záložníka Barcelona stanovila na 120 milionů eur. [ŠpanělskýFotbal.cz]

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. FC Barcelona 58
2. Real Madrid CF 56
3. Sevilla FC 47
4. Real Sociedad de Fútbol 46
5. Getafe CF 46
6. Club Atlético de Madrid 45
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 19
2. Luis Suárez 11
3. Antoine Griezmann 8
4. Arturo Vidal 6
5. Ansu Fati 4
6. Arthur 3
7. Frenkie de Jong 2
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Kšiltová čepice PENYA BARCELONISTA černá
Kšiltová čepice PENYA BARCELONISTA černá

od 350 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat