CoolCamp

CO BRZDÍ MESSIHO NOVOU SMLOUVU?

CO BRZDÍ MESSIHO NOVOU SMLOUVU?

Messiho smlouva vyprší za 18 měsíců, a tak by si Barcelona ráda pojistila služby argentinského génia na další roky. Je v tom ovšem malý háček.

Ve Španělsku před začátkem každé sezóny schvaluje klubům vedení La Ligy rozpočty a pravidla nařizují, jaká část může jít právě na platy hráčů. Jedná se o podobný platový strop, jaký mají např. v hokejové NHL. S novou smlouvou pro Messiho by se tak mohlo stát, že se do tohoto „stropu“ Barcelona nevejde.

„Výdaje na mzdy v Barceloně nesmí přesáhnout 70 % z rozpočtu, a proto klub musí situaci analyzovat s chladnou hlavou a všechna čísla pečlivě sečíst“, říká výkonný ředitel Óscar Grau.

Neymar s Luisem Suárezem mají smlouvy až do roku 2021 a jejich platy by se měly pohybovat okolo 25 miliónů eur, zatímco Messi pobírá „pouze“ 22 miliónů. Je tak více než pravděpodobné, že jeho nový kontrakt bude ještě více vylepšen.

Rozpočet Barcelony pro tuto sezónu činí 695 miliónů eur. Na platech hráčů platí nejvíce ve Španělsku a v celosvětovém měřítku je druhá za Manchesterem United. Dle poslední studie, kterou provedla společnost Global Sports Salary Survey, je průměrný plat hráčů Barcelony 7 456 800 dolarů, což je v přepočtu asi 190 miliónů korun českých.

Aby mohla Barcelona zvýšit platy, bude muset zvýšit příjmy. Buď prodejem hráčů, či vyššími částkami od sponzorů. To se Barceloně povedlo nedávno, kdy podepsala lukrativní kontrakt s japonskou společností Rakuten, díky níž si přijde na 55 miliónů eur ročně.

„Klub chce ty nejlepší hráče na světě. Rád bych zmírnil obavy členů klubu a fanoušků, ale musíme také používat zdravý rozum“, dodává Grau.


Zdroje: theguardian.com

Diskuze ke článku

 • Ihsahn
  13.01.2017, 15:39

  Dle mě po navýšení smlouvy s Nike a Rakutenem by to neměl bejt problém.

 • McL_cule
  13.01.2017, 16:34

  navrhuji vyplacet stravenky, ta se nedani. A to jeste za zasluhy.

 • René Tipér
  13.01.2017, 17:16

  Abéčko by mělo Barce poradit jak to obejít.smiley

 • Snoop
  13.01.2017, 18:57

  Taky si myslím že to po smlouvě s Nike a Rakutenem to nebude problém. Jenže tyhle částky přibudou až v rámci příští sezóny si myslím.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV