Cucurella: Barcelona má teď menší trpělivost s odchovanci, než měla dříve

Cucurella: Barcelona má teď menší trpělivost s odchovanci, než měla dříve

Velmi speciálním bude sobotní duel Barcelony s Getafe pro krajního zadáka či záložníka druhého jmenovaného celku, Marca Cucurellu, jenž je produktem akademie toho prvně zmíněného. Na tiskové konferenci před cestou do Katalánska se rozpovídal na několik témat, včetně hráčské politiky v Barce, kterou zkritizoval.

Je zřejmé, že to bude unikátní zápas. V Barceloně jsem strávil mnoho let a hrát na stadionu jako Camp Nou je unikátní vždy. Bude to dobrý zápas a pokusíme se v něm získat dobrý výsledek. Už jsme viděli, že více než jeden tým přiměl Barcelonu trpět a myslím si, že si vedeme dobře. Pracujeme na tom nacházet tyhle cestičky, které nám pomůžou to ztížit protivníkovi. Na Camp Nou pojedeme s touhou dosáhnout pozitivního výsledku.

Myslím si, že v Barceloně, která je tak velkým klubem, je nejdůležitější vyhrávání. Pořád nemá takovou trpělivost, jakou měla dříve. Odchovancům, kteří si to zaslouží, nedají šanci. Je mi z toho smutno, jelikož jsem očekával, že se bude v akademii více důvěřovat, nicméně ve fotbale je důležité vyhrávat a to více, než mít trpělivost.

Samozřejmě, že se vždy objeví taková závislost, protože Messi je nejlepším hráčem na světě a vždy se mu snažíte předat míč. V jedné akci, kterou nikdo jiný nevidí, vezme míč a dokáže rozhodnout o osudu zápasu. Myslím si, že Ángel dokázal, že je skvělým fotbalistou a všichni tací jsou v Barceloně vítáni. Kdyby dostal tu příležitost, využil by jí. Ti hráči tam jsou excelentní a můžete se od nich hodně přiučit.

Uvědomujeme si, že to bude složitý zápas, ale máme velice dobrou formu a odehráli jsme skvělá utkání. Od souboje s Realem se zlepšujeme a našli jsme sami v sobě tento silný výběr. K tomuto utkání budeme přistupovat s velkými nadějemi. Naší filozofií je vyhrát nehledě na to, kde hrajeme. Bude to obtížné utkání a soupeř patří k nejlepším týmům na světě.

Cítíme se však dobře a pracujeme na tomto zápase. Plánujeme jej se skvělými specialisty. Barcelona prohrává u sebe velice zřídka, ale my si pro ty tři body půjdeme. Pokud však nastanou nějaké okolnosti a získáme bod, bude to rovněž dobré. Trenér nás na tento zápas připravuje se svými asistenty a zatím se mě na nic nevyptával. On ví, co musí dělat a je za to zodpovědný.


Zdroje: fcbarca.comKomentáře

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Barcelona zakázala mladíkům mobily i divoké účesy

Zákaz mobilních telefonů v šatně, při zápasech a tréninku a příliš divokých účesů a barev vlasů. To jsou pravidla, která Barcelona zavedla ve své akademii La Masia. Podle klubu panovala v posledních letech mezi mladíky "uvolněnější morálka", což poškozovalo obraz klubu.


Baldé prodloužil smlouvu

Oficiální web Barcelony oznámil, že Alejandro Baldé prodloužil smlouvu do roku 2024. Krajní bek béčka je považován za možného nástupce Jordiho Alby.


Mingueza nedohrál

Španělsko dnes vstoupilo do olympijského turnaje utkáním s Egyptem. Obránce Barcelony Óscar Mingueza nuceně střídal ve 23. minutě skrz zranění. Pravděpodobně se jedná o zranění v oblasti hamstringu.


Do Béčka prichádza Yusuf Demir

Klub dnes oznámil príchod 18-ročného talentovaného útočníka Yusufa Demira, ktorý tu bude rok hosťovať. Barça zaplatí Rapidu Viedeň 500 tisíc eur a po sezóne bude mať možnosť Demira kúpiť za 10 miliónov. [fcbarcelona.com]


Akieme prestupuje do Almeríe

Krajný bek Sergio Akieme sa oficiálne stal hráčom klubu UD Almería. Pôsobil tam minulú sezónu v rámci hosťovania, klub z Andalúzie sa ale rozhodol uplatniť opciu na kúpu. Barça zinkasuje za tohto 23-ročného obrancu 3,5 milióna eur + 10% z budúceho predaja. [fcbarcelona.com]

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Athletic Club 0
2. Club Atlético de Madrid 0
3. FC Barcelona 0
4. Cádiz CF 0
5. RC Celta de Vigo 0
6. Deportivo Alavés 0
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

Zobrazit celou tabulku

 

Chat