CoolCamp

DALŠÍ PR KATASTROFA?

DALŠÍ PR KATASTROFA?

Nová událost, nové fiasko v oblasti vztahů s veřejností obklopující Barcelonu a Messiho. Klub se rozhodl pro rázný krok, když v pátek odvolal Pera Gratacose kvůli zdánlivě nevinným prohlášením na Messiho adresu. Teď by si však Barcelona opravdu potřebovala stanovit priority.

Gratacos reprezentoval Barcelonu na losu čtvrtfinále Copa del Rey a po něm se jej novináři vyptávali na různé záležitosti týkající se klubu.

Při otázkách ohledně Messiho výkonu proti Athleticu prohlásil: „Nebyl to jen Leo, kdo poslal Barcelonu do dalšího kola. Leo je člověk, který v týmu patří mezi ty nejdůležitější, ale postup zařídil celý tým.“

„Leo bez Neymara, Suáreze, Iniesty, Piquého a dalších by nebyl tak dobrým hráčem. Je ale jasné, že Messi je nejlepším hráčem.“

Sociální média a tisk se toho přirozeně chytly a zdůrazňovaly především poslední část. A jak už to u médií bývá zvykem, celou záležitost nafoukla.

Luis Enrique opět jakoukoliv polemiku zahrál do autu: „Do téhle hry se nezapojím. Slyšel jsem ta prohlášení a bylo řečeno, že Messi je nejlepší, takže to je vše.“

Mělo by to tak být, Barcelona však pocítila potřebu provést neobvyklý krok. Gratacose, který Messiho dva roky trénoval v La Masii, odvolala z jeho funkce. I tak ale bude Gratacos v klubu pokračovat, ovšem v jiné funkci.

Tohle všechno vzniklo jenom z toho, že výkonný ředitel Barcelony Oscar Grau prohlásil, že klub potřebuje zachovat „chladnou hlavu a zdravý rozum“ při nabídce nové smlouvy pro Messiho. Mzdy totiž ve výdajích zabírají enormní část.

„Barca nemůže utratit více než 70 % rozpočtu na platy, musíme si proto být jisti, že věci vyrovnáme,“ pokračoval Grau.

To se dá pochopit. Ale Neymar i Suárez nedávno prodloužili své smlouvy a vypadá divně, když klub nechává Messiho čekat. Což podle katalánských médií štve barcelonskou šatnu.

Suárez na dotazy ohledně prohlášení Graua odpověděl: „Co potřebujete, je prodloužení Messiho smlouvy, ne zdravý rozum.“

Takže je tu zřejmě určité napětí a páteční rozhodnutí se jeví jako reakce klubu, která se snaží usmířit si Messiho i jeho spoluhráče. Nicméně, není to nic jiného než další PR katastrofa.

Zdá se, že některé věci se v Barceloně nikdy nezmění.

Jedná se o překlad komentáře Bena Haywarda, sportovního novináře píšícího pro goal.com. 

Zdroje: goal.com

Diskuze ke článku

 • karlos
  14.01.2017, 09:05

  Vždy, když to týmu nejde , tak to odnesou ti nevinní

  • Tarja Senior editor
   14.01.2017, 09:42

   Hm, na tom taky něco bude. smiley On vlastně neřekl nic špatného, jen chtěl zdůraznit i zásluhy ostatních, což dělává i sám Messi, takže to vypadá fakt divně.

 • jjnovo Senior editor
  14.01.2017, 10:02

  Pochybení ze strany vedení a další voda na mlýn fanouškům RM. Neřekl vlastně vůbec nic špatnýho. smiley

 • Tommassino
  14.01.2017, 18:11

  Žoldáci smiley O Neymarovi jsem ztratil ideje už dávno, to vlastně platí i o Messim, teď už i o Suárezovi. Měli by si uvědomit, že ten klub tu byl před nimi a bude i dlouho po nich, tedy pokud jej nepošlou ke dnu svými nenasytnými požadavky. Vedení je teda kapitola sama o sobě.

 • Ševča Člen fanklubu (neaktivní)
  14.01.2017, 19:11

  Prostě média. Nic víc nic míň


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fan-Shop