CoolCamp

Dani Alves prozradil, že na něj byl Guardiola naštvaný, když nahrával Messimu

Dani Alves prozradil, že na něj byl Guardiola naštvaný, když nahrával Messimu

Brazilský pravý bek Daniel Alves, jenž je aktuálně bez klubového angažmá, se po úspěchu na domácí Copě Américe vyjádřil v interview pro SportTV, že pokaždé, jak nahrál Lionelovi Messimu, vytáčel tehdejšího kouče Barcelony Pepa Guardiolu do běla.

Naši přátelé nemívají vždy pravdu. Tohle řekl on a možná byl v ten moment rozzlobený. A proto to řekl. Já s ním však nesouhlasím. Problém Argentiny tkví v tom, že neumí využít hvězdy jako Messi,“ sdělil Daniel Alves na úvod rozhovoru k ostré kritice Lionela Messiho na adresu rozhodčích na právě skončeném jihoamerickém šampionátu, kde Argentinci brali bronz a pořadatelská Brazílie zlato. Bývalý hráč Sevilly, Juventusu a v poslední řadě Paris Saint-Germain pak popsal, jak vycházel s Josepem Guardiolou.

Měl jsem s ním hodně problémů co se týče hry na jeden dotyk. Vždy jsem si snažil narazit s Messim, ale Guardiola se naštval. Jednoho dne jsem mu řekl: 'Nesouhlasím s vašimi stížnostmi. Pokud se Messi dvě minuty nepotká míče, odpojí se ze zápasu. Pokud připravíme styl, který definuje naší hru, pak do ní musí být vždy zapojený, aby mohl zapojit nás všechny ostatní.' A on mi odpověděl: 'Máš pravdu.' Tento typ hráčů musí být vždy u míče.

Tým potřebuje využít Messiho předností, stejně jako se to dělá pro Ronalda a podobně je to třeba i v případě Neymara. Jsou to odlišní hráči. Pokud je více zapojíte, více vám toho vyprodukují. Nejde tady o ego. Mou prací v roli kamaráda Neymara je ukázat mu, že potřebuje maximalizovat svůj potenciál. A kde jej vidím páchat nejvíce škody? Když jde středem směrem do útoku. Hodně jej podporuji. S jeho hráčským profilem by měl hrát neustále uprostřed. V čím lepší pozici je, tím více se zapojí a míč mu častěji dorazí k nohám,“ dodával pak Alves ke svému krajanovi Neymaru Júniorovi.

Dodejme, že šestatřicetiletý zadák z Juazeira, němuž nedělní triumf nad Peru přinesl rekordní 40. trofej v kariéře, se má v příštích dnech rozhodnout co dál se svou kariérou. Pověsit kopačky na hřebík určitě nehodlá a to, že na to má, prokázal na již zmiňované Copě Américe, na které byl zvolen nejcennějším hráčem turnaje. Za penězi do Asie ani Severní Ameriky jej to neláká a návrat do Barcy není pravděpodobný. Jednak odešel po hádkách s vedením a navíc údajně nesplňuje aktuální profil pravého obránce v Katalánsku, kde nyní hrají Nélson Semedo a Sergi Roberto.


Zdroje: sport-english.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fan-Shop