CoolCamp

De Jong: Nemůžeme se ohlížet za zápasy proti Neapoli z předsezonní přípravy

De Jong: Nemůžeme se ohlížet za zápasy proti Neapoli z předsezonní přípravy

Pro oficiální portál UEFA podal krátké interview nizozemský záložník Frenkie de Jong, jenž se před soubojem jeho Barcelony s Neapolí vyjádřil nejen k tomuto klání, ale také ke svým výkonům v Barceloně a dosavadním působení po transferu z Ajaxu.

Nemůžeme se ohlížet za zápasy proti Neapoli z předsezonní přípravy. Je to skvělý tým s hráči vysoké kvality a ačkoliv měli v lize několik nečekaných výsledků, stačí se podívat na to, čeho dokázali ve skupině Ligy mistrů, například proti Liverpoolu. Vyřazovací fáze je od té skupinové, kde existuje prostor na chybování, když má někdo špatný den, odlišná.

Ve skupině máte 6 kol a když jednou prohrajete, pořád to jde napravit. Ve dvojzápase panuje větší napětí a v kvalitách mezi týmy je strašně málo rozdílů. Vyřazovací část je více vzrušující pro fanoušky. Ve městě i klubu se určitě cítím jako doma a našel jsem tu své místo. Je to neuvěřitelný klub a vždy jsem zde chtěl hrát.

V Barceloně totiž vždy cítíte, že můžete Ligu mistrů vyhrát. Hraji hodně, což je dobře, ale pořád věřím, že se to dá zlepšit. Když jsem začal trénovat s Leem Messim, bylo to divné, protože když mi bylo 12 let, často jsem sledoval fotbal a on už tehdy byl nejlepší na světě. Tehdy vyhrál Zlatý míč a tak jsem byl jeho fanouškem, či jak to chcete nazvat.

Opravdu jsem si užíval jeho hru a nyní hraji po jeho boku. To je velice unikátní. V Barceloně si lze všimnout, jak tady lidé uznávají Cruyffa. Jeho pohled na fotbal měl obří dopad a každý je mu pokaždé vděčný za vše, co tomuto klubu dal. Bohužel jsem nikdy neměl příležitost si s Johanem Cruyffem povykládat, ale všiml jsem si jeho vlivu nejen v Ajaxu, ale také v Barce.

Když někdo vidí, jakým způsobem se o něm hovoří, není pochyb o tom, jak důležitým Cruyff byl. Jak jsem začal sledovat fotbal podrobněji, nebylo příliš mnoho Nizozemců, které bych mohl sledovat v Barceloně. Byl tu Mark van Bommel, myslím i Giovanni van Bronckhorst, ale tehdy jsem to ještě tak nehltal. V nedávné době to byli Ibrahim Afellay a Jasper Cillessen.

Domnívám se, že máme v týmu hodně kvalit, které nejdou vždy vidět, ale v poslední době jsem si všiml zlepšení a tak doufám, že ve správný čas narazíme na špičkovou formu.


Zdroje: fcbarca.com, fcbarcelona.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV