CoolCamp

Dělat konkurenci Albovi bude těžké, ale zkusím to, říká Júnior Firpo, který si už vybral číslo v Barceloně

Dělat konkurenci Albovi bude těžké, ale zkusím to, říká Júnior Firpo, který si už vybral číslo v Barceloně

Už v neděli byl oznámen příchod čtvrté posily FC Barcelony zvenčí a to levého beka Júniora Firpa. Ten si ještě před utkáním s Arsenalem zvolil číslo, které bude mít na dresu a následně se ukázal na každoročním sněmu fanouškovských klubů zvaných penya, kde v zákulisí podepsal svou smlouvu s prezidentem FCB, Josepem Mariou Bartomeuem.

Júnior Firpo přestoupil v závěru z Realu Betis na Camp Nou, kde se na konci minulého týdne dočkal malé prezentace v rodinném kruhu. „První hodiny byly šílené a neměl jsem příliš času na odpočinek. Zítra hrajeme zápas a velmi toužím hrát po boku svých spoluhráčů a těchto skvělých hráčů, kteří pro mě učiní vše snazším,“ řekl na své tiskové konferenci po příletu v USA.

Je pravdou, že jsem měl různé možnosti. Ty mi byly představeny, ale když si pro hráče přijde klub jako Barca, je to jako vlak, který vám zastaví pouze jednou v životě. Když mi bylo řečeno o této možnosti, mohl jsem se z něj těšit se svou rodinou. Jsem šťastný z toho, co mě čeká a velmi vzrušený,“ dodával dvaadvacetiletý Júnior v Miami, kam odcestoval se svými novými kolegy.

Jedním z nich bude i Jordi Alba, jeden z předních levých obránců planety. „Chci opravdu ukázat, že zde mohu hrát. Vím, odkud pocházím a kdo stojí přede mnou. Jordi je světovým vzorem ve fotbale a jedním z nejlepších na světě. Uvědomuji si, že bude těžké s ním soupeřit, ale pokusím se o to. Doufám, že nám to oběma pomůže v růstu a budu se snažit od něj učit, aby měl Valverde těžké rozhodování.

V minulosti se Španěl s dominikánskými kořeny na svém Twitteru nechal slyšet, že ho „nezajímá zranění té krysy Messiho“ a dokonce Argentinci přál smrt. „Podle mého se takové věci stávají, když jste mladí. Už jsem na to odpovídal tehdy a nemyslím si, že je potřeba se k tomu vracet. Je to minulost a jsem potěšený se způsobem, jakého se mi dostalo při přivítání,“ řekl obránce, který tento nenávistný příspěvek už smazal.

Nové číslo 24

Júnior už si stihl vybrat i své nové číslo, které bude u Blaugranas hájit. Tím se stala čtyřiadvacítka, kterou před ním v Barceloně nosily i takové persony jako Carles Puyol (v letech 2000 až 2002) nebo Andrés Iniesta (2003 až 2007). Prvním nositelem tohoto čísla byl mezi lety 1995, kdy se začalo registrovat na číslo, a 1999 Roger Garcia.

V ročníku 1996/97 jej nosil Fernando Couto a po výše uvedených legendách jej postupně vystřídali Yaya Touré (2007 – 2010), Andreu Fontás (2011 – 2012), Sergi Roberto (2013 – 2014), Jérémy Mathieu (2014 – 2017), Yerry Mina (2017 – 2018) a naposledy belgický stoper, jenž odešel po konci smlouvy zdarma do Visselu Kóbe, Thomas Vermaelen (2018 – 2019).


Zdroje: fcbarcelona.com, fcbarca.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV