CoolCamp

Desítka zajímavostí o Júnioru Firpovi aneb Věděli jste, že …

Desítka zajímavostí o Júnioru Firpovi aneb Věděli jste, že …

Pro mnohé fanoušky může být jméno Júnior Firpo poměrně neznámým. Není se čemu divit – pořádně o sobě dal tento levý obránce vědět v minulém ročníku a hned krátce po něm jej získala Barcelona. Její oficiální klubový web proto sesbíral deset zajímavých faktů, které vám nyní přinášíme v rámci uvolněnějšího programu přes reprezentační přestávku.

… je prvním hráčem narozeným v Dominikánské republice, který se kdy dostal do A-týmu FC Barcelony? K tomu je Júnior Firpo rovněž prvním fotbalistou z této země, který působí v LaLize. Jeho tři předchůdci se totiž nenarodili přímo v zemi.

… i přes narození v Santu Domingu, což je hlavní město Dominikánské republiky, hájí Júnior barvy španělského národního týmu? Naposledy to bylo v kategorii do jednadvaceti let, se kterou opanoval letošní Mistrovství Evropy konané v Itálii. Za svou rodnou zemi už odehrál jeden zápas za hlavní výběr a to přátelák s olympijským mančaftem Brazílie, čili stále může reprezentovat Španělsko i mezi muži (jakmile za ně nastoupí do soutěžního klání).

… jako mnoho dalších krajních beků začínal i on nejprve na pozici křídla?

… jako šestiletý dorazil do Málagy a své první fotbalové kroky dělal právě zde? Postupně to bylo u klubů Atlético Benamiel, CD Tiro Pichón, Puerto Malagueňo a nakonec od roku 2014 v akademii Betisu.

… před pěti měsíci se mu narodilo první dítě? Spolu se svou partnerkou mají dceru Jannet.

… za svou první výplatu v roli profesionálního fotbalista si zaplatil kurz autoškoly?

… Firpo už má za sebou vstřelení branky na Camp Nou? Stalo se tak 11. listopadu loňského roku, kdy otevíral skóre přestřelky, která měla úspěšný konec pro Andalusany. Třiadvacetiletý obránce s výškou 184 centimetrů pak nahrával Sergiu Canalesovi i na závěrečnou trefu zápasu v 83. minutě.

… Júnior se stal 25. hráčem, který ve své kariéře oblékl barvy jak Blaugranas, tak Verdiblancos? Před ním to byli například Ramón Maria Calderé, Sánchez Jara, José Manuel Pinto, Sergio García, Damià Abella, Marc Bartra, Martín Montoya a Cristian Tello.

… je stejně jako Brazilec Arthur Melo narozen v roce 1996? Oba pak sdílí i měsíc narození – zatímco záložník je 12., zadák o 10 dní později.

… ještě v Dominikánské republice hrál basketbal a baseball, dva další oblíbené sporty této země? Je tak všestranným sportovcem.


Zdroje: fcbarcelona.com

Diskuze ke článku

  • Luis
    05.09.2019, 15:41

    Já jsem hlavně rád, že to jeho zranění nebylo vážný!!! Snad taky dostane příležitost..............


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fan-Shop