Dost lžím o Frenkie de Jongovi. Barcelona mu nedluží ani jedno euro

Dost lžím o Frenkie de Jongovi. Barcelona mu nedluží ani jedno euro

Nevěřte všemu, co píši především anglická média o situaci Frenkie de Jonga. Každým dalším dnem se totiž šíří nepotvrzené informace o tom, že Barcelona dluží svému hráči mzdu. Přesněji řečeno ho prý má držet jako rukojmí a tímto mu zabránit přestupu do Manchesteru United.

"Frenkie De Jong by měl zvážit právní kroky proti FC Barcelona a hráči by za ním měli stát. Klub utrácí jmění za nové hráče, zatímco neplatí ty, které má pod smlouvou, je nemorální a porušení."

"FIFPRO (celosvětová organizace zastupující 65 000 profesionálních fotbalových hráčů) by měla být všude kolem šikany jako je tato a zastavit ji,“ napsal Gary Neville na svém Twitteru. Pojďme si však vše uvést na pravou míru.

FC Barcelona v současné době platí svým hráčům mzdu, kteří mají s klubem uzavřenou smlouvu. Někteří se však během složité celosvětové pandemické situace domluvili s vedením klubu na prodloužení jejich kontraktu a následném odložení mzdy. Je třeba tedy říci, že informace, že klub neplatí hráčům žádné peníze, je lživá zpráva, která stále šíří dále.

Hráči tedy na základě své vlastní vůle prodloužili smlouvy a odložili své mzdy. Jediný případ, kdy se situace stane problémem, pokud hráč přestoupí do jiného klubu. V tomto případě pak má Barcelona možnost říci, že danému fotbalistovi nedoplatí odloženou částku a mohou nastat problémy.

Z tohoto důvodu si mnozí mohou myslet, že Barcelona nutí kvůli dodatečnému vyplacení mzdy de Jonga, aby zůstal. Doplatit mu katalánský velkoklub má až 16 milionů eur během následujících čtyř sezón.

Ano, je pravdou, že Barcelona ještě Frenkiemu nezaplatila každý cent na základě dohodnuté smlouvy, která byla znovu přehodnocena během koronavirové pandemie. Naznačit něco jiného, navzdory jejich riskantnímu chování, je tedy absolutně bezpředmětná zpráva.

Frenkie de Jong zatím zůstává v Barceloně, proto je stále vázán přehodnocenou smlouvu. Blaugranas nedělají nic špatného. Až pokud se opravdu rozhodne odejde a klub mu odmítne zaplatit, pak můžeme všichni společně začít zpochybňovat jejich právní praktiky.

Problém s názvem De Jong se táhne nějakou dobu, ale až nadcházející ročník má gradovat. Podívejme se na na odhadované mzdy hráčů Barcelony před začátkem sezóny 2022/23, a také jaké jsou barcelonské platy ve srovnání se zbytkem LaLigy.

Aktuálně vydělávají v Barceloně nejvíce nejzkušenější - Sergio Busquets a Jordi Alba. V platové hiearchii je následuje nová posila Robert Lewandowski a De Jong. Podobně jako oni jsou však placení hráči jako Gerard Pique, Miralem Pjanic, a Mempis Depay. Především poslední dva jmenovaní s nejvyšší pravděpodobností nebudou patřit do Xaviho základní sestavy.

To tedy vyvolává otázku: Pokud se klubu podaří prodat Pjanice a Depaye a vyjednat snížení mezd kapitánů, musí de Jong opravdu odejít? V každém případě je dobrý krok omezit všechny mzdy pod 10 milionů eur ročně, jinak může Barcelona skončit jako Real Madrid. Opravdu šílené, že Eden Hazard na 600 tisících eur týdně a nedávno teprve odehrál své první El Clasico.


Zdroje: David Kvapil, TwitterDiskuze

Super článeksmileyjá dneska dokonce četl na stránkách United, že mu Barcelona "ODMÍTÁ" vyplatit mzdu a proto nechce odejít do United, neskutečná pohádka, až neuvěřitelné co si dokážou vymyslet, aby nevypadali víc trapněji jako klub než jsousmiley...Novináři v okolí Manchesteru asi nemají žádnou sebereflexi a těžkou nesou odmítnutí očividně, stejně jako pomatenec Neville...

27.07.2022, 12:43

Super článek

27.07.2022, 17:11

Současný porovnání Gavi a např. Pjanič nebo Alba je fakt výsměch. Obecně nechápu, jak můžou hráčům nabízet smlouvy s konstantním nebo dokonce rostoucím platem okolo 30 let. NHL, NBA všude dostávají smlouvy, které zohledňují věk.

28.07.2022, 11:35

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Klubové novinky

Zobrazit více

Tabulka LaLigy

1. Real Madrid CF 95
2. FC Barcelona 85
3. Girona FC 81
4. Club Atlético de Madrid 76
5. Athletic Club 68
6. Real Sociedad de Fútbol 60
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Artem Dovbyk 24
2. Alexander Sørloth 23
3. Jude Bellingham 19
4. Robert Lewandowski 19
5. Ante Budimir 17
30. Fermín López 8
35. Ferrán Torres 7
38. João Félix 7
47. Raphinha 6
62. Lamine Yamal 5
Zobrazit celou tabulku

 

Chat