Eder Sarabia: Tvrdě pracujeme a připravujeme hodně věcí na to, až se vrátíme

Eder Sarabia: Tvrdě pracujeme a připravujeme hodně věcí na to, až se vrátíme

Asistent trenéra Barcelony Quiqueho Setiéna, Eder Sarabia, odpovídal svým sledujícím fanouškům na Instagramu na různé dotazy týkající se nejen chodu katalánského celku v této době. Podle jeho slov realizační štáb pracuje i v karanténě a chystá nové herní varianty.

Mým prvním idolem byl van Basten, kterého jsem měl i na plakátu. Později to byl brazilský Ronaldo. Rovněž jsem měl plakát Marca Pantaniho (cyklisty, pozn. přek.) a Bruce Springsteena (amerického hudebníka, pozn. přek.). Uvědomil jsem si, že jsem trochu stárnul, jelikož jsem miloval sporty v 80. letech.

Některé věci můžete dělat a jiné nikoliv, jelikož nehovoříte pouze svým vlastním jménem. Záleží na tom, kde jste. Všechno, co děláme, prochází přes novináře. Tvrdě pracujeme na přípravě spousta věcí, až se znovu vrátí soutěžní zápasy. Tato přestávka pro nás není špatná, jelikož jsme vypnuli od průběhu sezony.

Nyní není nejdůležitější věcí fotbal, ale jiné věci, ačkoliv už opravdu chci vidět mé přátele a být s týmem. Máme trochu prostor pro zlepšení. Hovořili jsme s trenérem a připravujeme různé varianty. Řešíme detaily herního modelu. V konečném důsledku jsme vlastně neměli předsezonní přípravu.

Kolem mé osobnosti vzešlo spousta zmatků, nicméně klub v tom nebyl vinný ani z desetiny. Je nám to líto, protože jsou věci, které se musí kontrolovat a zlepšit. Z naší strany nebyl žádný problém. S hráči máme skvělé vztahy a dobře jsme si na sebe zvykli. Jsme nadšení z toho, že s nimi spolupracujeme.

Messi je nejlepším hráčem všech dob a rovněž nejlepším sportovcem. Je úžasný v každém aspektu díky svému chápání hry a tomu, jak vše dělá. Toto je dobrý čas na to vypnout a zacvičit si. Jak nás pustí ven, zaútočíme jako tygři. Snažím se být optimistou, ale fotbal teď není proriotní.


Zdroje: fcbarca.comKomentáře

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Font sází na spolupráci Xaviho a Cruyffa

"V současnosti klub ve vedení postrádá bývalé velké hráče, kteří dokonale znají barcelonský styl... My počítáme s Xavim na post trenéra a Xavi nám říkal, že by se rád spoléhal na Jordiho Cruyffa coby sportovního ředitele," uvedl v rozhovru El Periódico prezidentský kandidát Víctor Font.


Další sezona začne už v září

Prezident LaLigy Javier Tebas prohlásil, že ročník 2020/2021 odstartuje 12. září. Podle deníku AS nejprve s možností obsadit třetinu tribun, později polovinu a od ledna 2021 budou divákům k dispozici všechna místa. [spanelskyfotbal.cz]


Fati má problémy s kolenem

Ansu Fati zřejmě zmešká několik tréninků kvůli problémům s kolenem. Podle dostupných informací nejde o nic vážného, ovšem lékaři nabádají realizační tým k opatrnosti. 


LaLiga se může vrátit 8. června

Z prohlášení španělského předsedy vlády Pedra Sáncheze vyplývá, že LaLiga může pokračovat 8. června. Na datum prvního výkopu po pandemii si však ještě budeme muset počkat – zřejmě do 28. května, kdy se koná setkání představitelů z řad vedení soutěží a klubů. [sport.es]


Bayern opci na Coutinha nevyužil

"Datum na využití opce už uplynulo a neaktivovali jsme ji. Teď se zaměříme na složení týmu na příští sezónu a uvidíme, jestli v něm Coutinho bude hrát roli, nebo ne," uvedl předseda Bayernu Mnichov Karl-Heinz Rummenigge. Výši opce v případě brazilského záložníka Barcelona stanovila na 120 milionů eur. [ŠpanělskýFotbal.cz]

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. FC Barcelona 58
2. Real Madrid CF 56
3. Sevilla FC 47
4. Real Sociedad de Fútbol 46
5. Getafe CF 46
6. Club Atlético de Madrid 45
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 19
2. Luis Suárez 11
3. Antoine Griezmann 8
4. Arturo Vidal 6
5. Ansu Fati 4
6. Arthur 3
7. Frenkie de Jong 2
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Kšiltová čepice PENYA BARCELONISTA černá
Kšiltová čepice PENYA BARCELONISTA černá

od 350 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat