Eintracht Frankfurt 1-1 FC Barcelona

Nemecký Eintracht Frankfurt doma Barcelone nič nedaroval a z náročného zápasu dokázal pred odvetou vydolovať remízu 1-1. Gólovo sa za domácich presadil krásnym volejom Knauff, za Barçu Ferran Torres.

Prvý polčas

V úvodnej 45-minútovke domáci Frankfurt prestrieľal Barcelonu v pomere 8:2 a celkovo bol nebezpečnejší než favorit z katalánskej metropoly. Barça sa nevedela dostať do pokutového územia a ak aj držala loptu, tak len ďaleko od bránky súpera.

Fantastický futbalový moment sme mohli vidieť v 19. minúte, keď Ferran Torres napriahol spoza šestnástky, no Kevin Trapp vytiahol úžasný zákrok. O 20 minút neskôr nastal najväčší rozruch v prvom polčase, keď po sklze Sergia Busquetsa srbský arbiter ukázal na biely bod. Následne si ale išiel situáciu overiť k videu a svoj verdikt našťastie odvolal, Busquets totiž zasiahol ako prvú loptu.

Druhý polčas

Domáci vstúpili do druhého dejstva úplne ideálne. Po rohovom kope sa lopta odrazila ku Knauffovi, ktorý fantastickým volejom nedal ter Stegenovi šancu - 1:0. Xavi následne na priebeh reagoval striedaniami, do hry poslal Frenkieho de Jonga a Ousmana Dembélého. No a práve toto duo sa výrazným spôsobom pričinilo o vyrovnávajúci gól, keď krásnu narážačku na jeden dotyk zakončil technickou strelou k žrdi Ferran Torres - 1:1.

Zhruba 15 minút pred koncom zápasu putoval po druhej žltej karte predčasne pod sprchy domáci obranca Tuta, Barça ale presilovku nedokázala využiť a o týždeň bude musieť Frankfurt na Nou Campe zdolať.

7. dubna 2022, 21:00 Deutsche Bank Park, Frankfurt RTVS šport

Frankfurt

1 : 1 Srdjan Jovanović [SRB]

Kostić 45+2'
Knauff 48'
Tuta 61'
  66' Ferran (F. de Jong)