Elche CF 1-2 FC Barcelona

Barcelona z náročného zápasu na ihrisku Elche dokázala vydolovať 3 body. Z pokutového kopu rozhodol desiatym ligovým gólom náš najlepší strelec Memphis Depay.

Prvý polčas

Barcelona nenadviazala na fantastické výkony z predošlých zápasov, no aj tak bola oveľa aktívnejšia a nebezpečnejšia než jej súper. Ousmane Dembélé začal po dlhšej dobe v základnej zostave a na pravom krídle ho bolo od úvodu cítiť. V 11. minúte skúsil strelu spoza šestnástky, no minul bránu. Francúzsky krídelník bol aj pri ďalších akciách Barçy, najskôr hľadal Aubameyanga, ktorý ale bol tiesnený a nemal šancu úspešne zakončiť, o niečo neskôr ťažil z jeho aktivity Jordi Alba, ktorý mieril len do stredu brány, no a Albu napodobnil vo vyloženej šanci v 27. minúte Frenkie de Jong. Ten sa dostal k odrazenej lopte po pokuse o lob z kopačky Dembélého, no placírkou trafil len brániaceho Gonzáleza.

Následne prišla výborná pasáž od domácich, najskôr v 37. minúte zakončoval po fantastickej práci krajného beka Mojicu Tete Morente, no mieril len tesne nad brvno. O 7 minút neskôr už ale prišiel úvodný gól zápasu, keď sa lopta dostala k Fidelovi a ten strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal ter Stegena - 1:0.

Druhý polčas

Na vývoj zápasu Xavi reagoval a stiahol Gaviho, ktorého vystriedal Ferran Torres. Ten sa už po štvrť hodinke na trávniku dokázal zapísať do streleckej listiny, keď sa k nemu dostala lopta z kopačky Jordiho Albu a z tesnej blízkosti nezaváhal - 1:1. O 4 minútky neskôr sa však opäť pripomenuli domáci, Millove zakončenie ale vychytal skvelým spôsobom Marc-André ter Stegen.

V poslednej "tretine" zápasu hrozil najviac práve čerstvý Ferran Torres, no bohužiaľ potvrdil, že na zakončovaní bude musieť ešte poriadne potrénovať. Spálil niekoľko vyložených šancí. V poslednej desaťminútovke prišiel zlomový okamih, keď po súboji v pokutovom území zahral rukou jeden z domácich obrancov. Mario Melero López si inkriminovaný moment pozrel na obrazovke a ukázal na biely bod. Loptu si postavil holandský útočník Memphis Depay a gólmanovi Badíovi nedal absolútne žiadnu šancu - 1:2. Ihneď nato sa penalty dožadovali aj domáci, lenže Jordi Alba mal ruku pri tele. Koniec zápasu sa tak pochopiteľne niesol v dosť nervóznom duchu, Katalánci však napokon dokráčali do víťazného konca a konečne sa dostali na tretiu priečku španielskej LaLigy.

6. března 2022, 16:15 Estadio Manuel Martínez Valero Nova Sport 3