ERNESTO VALVERDE PRODLOUŽÍ SMLOUVU S BARCELONOU

V klubu zůstane minimálně i příští sezónu, po té by mohl prodloužit o další rok.

FC Barcelona a Ernesto Valverde dosáhli dohody na prodloužení spolupráce i na sezónu 2019/20, součástí je i opce na další prodloužení do sezóny 2020/21.

K podpisu samotné smlouvy dojde dnes v 10:15 v prezidentské lóži na Camp Nou.

Ernesta dnes v 17:00 ještě čeká tisková konference před zápasem proti Realu Valladolid.

Rekordní statistiky

Od svého příchodu do Barçy Valverde zaznamenal několik působivých čísel, na která jen tak někdo nedosáhl. Ve své první sezóně vyhrál ligu i pohár a v té letošní zatím na svůj seznam přidal Superpohár.

Celkově Barcelonu vedl v 96 oficiálních utkáních, 65 z nich vyhrál, ve 22 bral remízu a 9x se musel smířit s porážkou. Z 65 výher jich bylo 43 ligových, 11 pohárových, dalších 10 pak v Lize mistrů a jeden ve španělském Superpoháru.

Barcelonský trenér svůj tým málem dovedl k sezóně bez prohry, v loňské sezóně mu totiž až v jejím závěru uštědřilo porážku jenom Levante. Tým zároveň skóroval v 37 zápasech po sobě, tuhle šňůru ukončil až zápas proti Athleticu z minulé neděle.

Ve svých 96 zápasech na lavičce Barcelony viděl Ernesto 233 gólů, které jeho svěřenci nastříleli, obdrželi pak pouhých 78 (se 45 čistými konty). Nejlepším střelcem Valverdeho týmu nemůže být nikdo jiný než Leo Messi se 74 góly, následuje pak Luis Suárez (47), Coutinho (18) Dembélé (17), Paulinho a Piqué (9) a Rakitic (8). Co se týká asistencí, nejvíc jich má opět Messi (32), za ním je Suárez (25), Jordi Alba (23), Sergi Roberto (13), Dembélé (12) a Coutinho a Rakitic (11).

Nejvytíženějším hráčem je Luis Suárez, který odehrál 7 026 minut, po něm je v těsném závěsu Piqué (7,024) a dále pak Ter Stegen (7,020) a Rakitic (6,986).