Fantastický debut Ansu Fatiho v základnej zostave Španielska (video)

Ansu Fati počas reprezentačnej prestávky žiaril v premiérových vystúpeniach za seniorskú reprezentáciu Španielska.

Bývalý tréner Luis Enrique prekvapil futbalovú verejnosť a len 17-ročnému Ansu Fatimu doprial množstvo priestoru. Vo štvrtok Španieli remizovali s Nemeckom 1-1 a Ansu Fati nastúpil do zápasu už v 46. minúte, kedy striedal Jesusa Navasa. Stal sa najmladším debutantom v seniorskej reprezentácii od roku 1936. Za sebavedomý výkon sa mu Lucho včera odvďačil dvojnásobnou dávkou priestoru.

V druhom zápase v rámci Ligy Národov hralo Španielsko s Ukrajinou a Ansu Fati odohral plnú minutáž - stal sa najmladším hráčom základnej zostavy v histórii tejto súťaže (17 rokov a 311 dní). A bol to debut z ríše snov.

Najskôr v 2. minúte po skvelom driblingu vybojoval penaltu, ktorú následne premenil kapitán Sergio Ramos. Potom mal zopár striel, ktoré ale nesmerovali do siete, no to sa zmenilo v 32. minúte, kedy sa Ansu Fati stal najmladším strelcom v histórii španielskej futbalovej reprezentácie.

Sólo pred vybojovanou penaltou ↑

Gól Ansu Fatiho ↑

Fati sa po zápase vyjadril takto: ,,Je úžasné pracovať s Luisom Enriquem. Dodal mi veľa sebavedomia, som mu veľmi vďačný za tieto príležitosti."

,,Presvedčiť Koemana? Budem pokračovať v tvrdej práci a ak dostanem príležitosť, pokúsim sa ju využiť."

,,Som veľmi šťastný, najmä vďaka víťazstve tímu. Odohrali sme dobrý zápas a musíme v tom pokračovať."

Ansu Fati tak má už na svojom konte tieto rekordy - najmladší strelec v histórii FC Barcelona; najmladší strelec v histórii UEFA Champions League; najmladší hráč, ktorý dokázal dať v jednom zápase LaLigy 2 a viac gólov; najmladší hráč, ktorý v jednom zápase LaLigy skóroval aj asistoval; no a po novom aj najmladší strelec španielskej reprezentácie. Neuveriteľné.

Po zápase na jeho adresu smerovalo veľké množstvo chvály:

,,Je to radosť mať v tíme takéto mladé talenty, akým je Ansu Fati. Zaručí nám kvalitný tím do ďalších rokov. Chcem mu pogratulovať," slová kapitána Sergia Ramosa.

,,Už sme niekoľkokrát videli kvalitu, akou disponuje Ansu Fati. Naozaj môže vo svetovom futbale dosiahnuť čokoľvek," povedal Ferrán Torres.

,,Vždy, keď sa Ansu dotkol lopty, tvoril hrozbu pre súpera. Bol to výkon 10 z 10," slová spoluhráča Óscara.

,,Napriek mladému veku hrá Ansu s obrovským kľudom. Je dosť skromný na to, aby mohol rásť. To sebavedomie s akým hrá... to som ešte hádam ani nevidel," takto ho chválil tréner Luis Enrique.

No a jeho otec Bori Fati povedal: ,,Stále sa mi zdá, že to je sen. Nečakal som, že sa toto stane (premiérový gól). Niekedy naozaj nemôžem uveriť tomu, čo sa okolo nás deje. Som najšťastnejší otec na svete."

Zdroje: twitter.com [@FCBarcelonaFl; @barcacentre]