CoolCamp

Fati opět přepisoval historické záznamy, stal se nejmladším barcelonistou v evropských soutěžích

Fati opět přepisoval historické záznamy, stal se nejmladším barcelonistou v evropských soutěžích

Ještě před výkopem včerejšího utkání Barcelony s Borussiou Dortmund zaznamenal mladík Ansu Fati další rekord. Tím, že se objevil v základní sestavě, totiž překonal Bojana Krkiče a převzal po něm titul nejmladšího hráče, který si zahrál v pohárové Evropě.

Ansu Fati si včera proti Dortmundu na úvod skupinové části připsal svůj první start v UEFA Champions League a to ve věku 16 let a 351 dní. Tímto počinem se oficiálně stal nejmladším hráčem FC Barcelony pod hlavičkou soutěží pořádaných evropskou konfederací UEFA.

Před ním tento primát držel aktuální hráč Montrealu Impact Bojan Krkič, jemuž v sezoně 2007/08, ve které poprvé nastoupil proti Olympique Lyonu, bylo 17 let a 22 dní. Od Katalánce převzal Fati i rekord v nejnižším věku při vstřelení branky ve španělské nejvyšší soutěži.

Dodejme, že rodák z Guiney-Bissau nastoupil po boku Luise Suáreze a Antoina Griezmanna na pravé straně útoku, ačkoliv pohodlněji se cítil na opačném křídle, kde nastupoval i v lize. V 59. minutě jej pak vystřídal navrátilec ze zranění Lionel Messi.

Fati narozený 31. října roku 2002 má pak šanci na další rekord v Lize mistrů. Pokud se mu v příštích utkáních povede dát gól, stane se nejmladším střelcem v historii turnaje. Tím je zatím Peter Ofori-Quaye, který se za Olympiakos prosadil v roce 1997 když mu bylo 17 let a 195 dní.


Zdroje: fcbarcelona.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV