Fati se stal nejmladším ligovým střelcem v dějinách Barcelony

Alespoň malou záplatou na ztrátě dvou bodů v Pamploně může pro barcelonský tábor být fakt, že se naplno chytila nejnovější perla její mládežnické akademie. Ansu Fati teprve týden po svém debutu vstřelil i premiérovou branku a zapsal se nejen do klubových, ale i soutěžních análů.

Anssumane Fati se včera na El Sadaru prosadil gólem hlavou po asistenci Carlese Péreze a stal se tak nejmladším gólovým autorem v historii FCB. Rodákovi z Guiney-Bissau, jenž se na plac dostal po poločase za Nélsona Semeda a do zápisu se dostal 6 minut na to, bylo přesně 16 let a 304 dnů.

Tím tedy překonal záznam Bojana Krkiče, nového hráče zámořského Montrealu Impact, kterému v roce 2007 při vstřelení branky do sítě Villarrealu bylo 17 let a 53 dnů. Na třetím místě je pak Lionel Messi a jeho úvodní gól v barvách Barcy proti Albacete v roce 2004.

Argentinci tehdy bylo přesně 17 let a 312 dnů. Za ním se pak ještě seřadili Thiago Alcántara (se svou brankou proti Racingu Santander před devíti lety ve věku 18 let a 315 dnů) a Munir El Haddadi (díky trefě proti Elche z roku 20114, kdy mu bylo 18 let a 358 dnů).

V rámci ligové soutěže je Fati na bronzovém místě za křídelníkem z Bilbaa Ikerem Muniaínem, jenž načal své gólové konto v roce 2009 ve věku 16 let a 289 dnů, a vedoucím Fabricem Olingou z Málagy, který se poprvé prosadil v roce 2010, kdy mu bylo pouhých 16 let a 98 dnů.

Dodejme, že Ansu Fati teprve minulou neděli odehrál svůj první zápas za áčko a to proti Betisu. Nasbíral 12 minut ve druhé půli a nechybělo málo, aby se i on gólově podílel na triumfu 5:2. Zanechal na sebe tak dobrý dojem, že si jej Ernesto Valverde pozval i na další ligový duel.

Zdroje: fcbarcelona.com