FC Barcelona 3:1 Girona FC

FC Barcelona dokázala zvíťaziť aj v druhom prípravnom zápase pred sezónou 2020/21, keď porazila druholigovú Gironu FC 3:1.

Barça nastúpila premiérovo v novej tretej sade dresov, t.j. v trochu extravagantnej ružovo-tyrkysovej kombinácii.

1. polčas

Prvá nebezpečná akcia prišla už v 6. minúte, kedy sa po nakrátko zahranom rohovom kope dostal k lopte Philippe Coutinho a jeho tečovaná strela skončila na brvne. V 20. minúte po ďalšom rohu prišla nádejná šanca, kedy stopér Araújo skúsil zakončenie pätičkou no neuspel. Ale vzápätí o pár sekúnd neskôr sa Blaugranas tešili z prvého gólu - Messi typickou prienikovou prihrávkou vypojil z hry celú defenzívnu líniu, našiel Trincãa a ten nezištne prihrával Coutinhovi pred prázdnu bránu. Girona v prvom polčase pár akciami pohrozila, no nedokázala skórovať - v obrannej línii Barçy vynikal najmä 21-ročný Ronald Araújo. V 41. minúte mal na kopačke druhý gól Brazílčan Coutinho, no jeho strelu spoza šestnástky zneškodnil Juan Carlos. O tri minútky neskôr sa brankár Girony vyznamenal opäť, keď vychytal Messiho technický pokus z priameho kopu. No o pár sekúnd neskôr argentínsky kúzelník už nedal gólmanovi šancu - exportnou strelou svojou slabšou pravou nohou zvýšil na 2:0.

2. polčas

Girona vkročila do druhého polčasu fantasticky a už po 35 sekundách znížila na 1:2, kedy Samu Saíz využil chybu Frenkieho de Jonga. V 51. minúte sa ale opäť prihlásil o slovo kapitán domácich a aj so šťastím dokázal zvýšiť späť na rozdiel dvoch gólov. V 63. minúte prebehlo hromadné striedanie - z pôvodnej jedenástky zostali na ihrisku len gólman Neto a stopér Araújo. Veľmi blízko ku gólu bol po troch minútach na ihrisku Pedri, no jeho prízemnú strelu z prvej vytesnil brankár hostí. No azda ešte väčšia šanca tohto 17-ročného futbalistu prišla v 73. minúte, kedy po skvelom sóle Konrada de la Fuenteho opäť nedokázal prekonať Juana Carlosa. Zvyšok zápasu sa dohral v kľudnom tempe a výsledok je tak identický s výsledkom prvého prípravného zápasu Blaugranas.

Barçu tak najbližšie čaká v sobotu 19.9. tradičný priateľský duel o trofej Joana Gampera - tento rok proti Elche CF.

16. září 2020, 19:00 Estadi Johan Cruyff, Barcelona Barça TV

3 : 1

Girona FC

Philippe Coutinho (Trincão) 21'
  38' Adrià Turmo
Leo Messi (Coutinho) 45'
  46' Samu Saíz (Izquierdo)